Nákupní košík je prázdný

Novinky

Senážní vozy Annaburger v Hrádku u Sušice 17
06

Senážní vozy Annaburger v Hrádku u Sušice

Minulý týden jsme se zajeli podívat na senáže ve VOD Svatobor, které sídlí v Hrádku u Sušice. V akci nemohla chybět technika Annaburger, konkrétně dva výměnné systémy HTS 22.79 s rozmetacími nástavbami, které jsou vybaveny přestavbou na velkoobjemový vůz na odvoz senáže a siláže. Senáž se vozila na vzdálenost 6 km, velký objem vozů Annaburger tedy přišel vhod.

Výměnný systém Annaburger ze ZD Bohuňovice v roce 2012 10
06

Výměnný systém Annaburger ze ZD Bohuňovice v roce 2012

Na jaře jsme přinesli informace z provozu výměnného systému Annaburger HTS 29.79, který již 7 let pracuje v ZD Bohuňovice. Dnes přinášíme informace o provozu stroje v roce 2012 a na začátku roku 2013. Pro připomenutí, jedná se o třínápravový výměnný systém s dvoustranně sklápěnou korbou a s cisternovou nástavbou o objemu 21 kubíků. Návěs je vybaven regulací tlaku vzduchu v pneumatikách od firmy PTG. Návěs dodala firma Agrotrans Otice.

Předváděcí stroje k dispozici na odzkoušení na Vysočině a jižní Moravě 03
06

Předváděcí stroje k dispozici na odzkoušení na Vysočině a jižní Moravě

Během posledního měsíce jsme našemu velmi úspěšnému prodejci, panu Ing. Jiřímu Denemarkovi, dodali dva fungl nové stroje Annaburger, které budou sloužit na předvádění a pronájem v regionu Vysočiny a jižní Moravy. Jedná se o cisternu HTS 22.27 o objemu 18 m3 s hadicovým aplikátorem 12 m s výbornými řezacími hlavami ExaCut. Druhým strojem je nejprodávanější výměnný systém u nás, Annaburger HTS 22.79.

Dvě nové cisterny Annaburger dorazily do ČR 02
06

Dvě nové cisterny Annaburger dorazily do ČR

V minulém týdnu se u nás zastavily dva kamiony firmy Annaburger s novými cisternami HTS 22.27 o objemu 18 kubíků. Jedná se o dva stejně veliké stroje, které se však liší svou výbavou. První cisterna je vybavena osvědčenou kloubovou nápravou s pneumatikami Michelin a s hadicovým aplikátorem o záběru 12 m. Druhá cisterna je vybavena profesionálním hydropneumatickým odpružením, což znamená nejen automaticky hydraulické odpružení oje, ale i přední zvedatelnou nápravu.

Nová nástavba Teleliner pro výměnný systém Annaburger 27
05

Nová nástavba Teleliner pro výměnný systém Annaburger

V minulém týdnu jsme dovezli nástavbu Teleliner na výměnný systém Annaburger HTS 22.79. Nástavba je vybavena tříválcovým rozmetacím ústrojím i senážními vraty. Rozmetadlo lze tedy přestavit během 30 minut na plnohodnotný senážní vůz určený na odvoz senáže a siláže. Samozřejmostí je elektrohydraulické ovládání, které umožňuje dodržovat přesně nastavenou rozmetací dávku.

Nový vůz Krampe s nástavky Annaburger 23
05

Nový vůz Krampe s nástavky Annaburger

Minulý týden jsme našemu dobrému zákazníkovi, Zemědělské společnosti Slatina, předali nový návěs Krampe Big Body 650S. Zvláštností tohoto vozu jsou speciální senážní nástavky. Společnost si totiž nepřála originální plechové nástavky, z důvodu vysoké hmotnosti. Více se zamlouvaly lehčí nástavky firmy Annaburger, které mají na výměnném systému Annaburger. Tyto nástavky jsou navíc sklopné dovnitř vozu. Rádi jsme toto přání splnili a naši servisní technici namontovali na vůz Krampe sklopné nástavky od firmy Annaburger i plachtu.

Cisterny Annaburger jako dovoz vody a DAMu k postřikovači 18
05

Cisterny Annaburger jako dovoz vody a DAMu k postřikovači

Cisterny Annaburger jsou hojně používány jako dovoz vody a DAMu k postřikovačům. Jejich obrovskou předností je laminátová nádrž, která nepodléhá korozi a možnost zakoupení nerezové sady na DAM, kdy všechny komponenty, které přijdou s DAMem do styku, jsou udělány z nerezu. Zákazníci také hojně využívají možnost namontovat širokou škálu nasávacích ruk a nebo umístí v zadní části cisterny speciální míchací zařízení. Další výhodou pro převoz DAMu je osvědčená robustní konstrukce strojů Annaburger, které tak zvládnou převoz těžkého DAMu bez problémů.

Cisterna o objemu 24 kubíků pracuje v jižních Čechách. 10
05

Cisterna o objemu 24 kubíků pracuje v jižních Čechách.

Nedávno jsme navštívili společnost CIZ - AGRO, a.s., která sídlí v Cizkrajově u Dačic. Jedním z předmětů zájmu byla cisterna Annaburger HTS 33.27 o objemu 24 kubíků, kterou tento podnik vlastní od léta roku 2010. Jedná se totiž o první jednoúčelovou cisternu o tomto objemu v ČR. Zajímaly nás provozní zkušenosti s provozem takové cisterny, neboť zájem o takto veliké stroje roste.

První třínápravový hákový nosič Krampe v ČR 09
05

První třínápravový hákový nosič Krampe v ČR

V minulém týdnu jsme uvedli do provozu třínápravový hákový nosič Krampe THL 23L. Jedná se o první tridem hákový nosič, který dodala naše firma a je možné, že to je první tridem vůbec. Za zvýšeným zájmem o hákové nosiče stojí rozvoj kompostáren, kde tyto stroje najdou skvělé uplatnění. Firma Krampe je lídr mezi výrobci hákových nosičů v Německu a i v ČR má silné postavení na trhu. Navíc hákové nosiče firmy Krampe patří k technické špičce a svou výbavou a robustností nechávají konkurenty daleko za sebou.

Naše traktorová míchadla Vám pomohou správně homogenizovat Vaši kejdu. 07
05

Naše traktorová míchadla Vám pomohou správně homogenizovat Vaši kejdu.

Traktorová míchadla Vakutec si na trhu získala mnoho spokojených zákazníků. Díky novému tvaru vrtule HE, kterou má firma Vakutec patentovanou, můžete dosáhnout o 50% většího výkonu míchání, než u klasických míchadel. Díky našemu předváděcímu míchadlu je možné si výkon porovnat přímo u Vás na farmě.

Cisterna Annaburger HTS 22.27 pracuje ve Višňové 02
05

Cisterna Annaburger HTS 22.27 pracuje ve Višňové

Další z podniků, kde jsme se minulý týden byli podívat, byl jeden z našich největších zákazníků, Agroservis Višňové hospodařící od Znojma až po Pohořelice na jižní Moravě. V plném proudu bylo setí kukuřice a nás zajímalo, jak pracuje cisterna HTS 22.27, kterou jsme dodali v dubnu roku 2011. Cisterna o objemu 18 kubíků zajišťovala vyvážení a zapravení kejdy na poli, na kterém se pak zasela kukuřice.

Aplikace kejdy před setím kukuřice na Benešovsku 30
04

Aplikace kejdy před setím kukuřice na Benešovsku

Hezké počasí v minulém týdnu jsme využili k návštěvě některých zákazníků, kteří využívají techniku Annaburger. V plném proudu bylo především vyvážení kejdy či digestátu před setím kukuřice. Jeden z podniků, který jsme navštívili, byl DZS Struhařov, hospodařící nedaleko Benešova. Tento podnik s rozsáhlou živočišnou výrobou využívá 4 výměnné systémy Annaburger HTS 22.79 a letos se posílil o starší výměnný systém 20.79 s cisternou a korbou. Všechny podvozky jsou hydraulicky odpruženy.

Dodávky nových strojů pokračují... 27
04

Dodávky nových strojů pokračují...

V posledních týdnech se počet strojů Annaburger a Krampe v ČR rozšířil o další vozy. Některé se ihned zapojily do jarních prací. Dovezly jsme téměř vše, co naši dodavatelé nabízí, od jednoúčelových návěsů, přes cisterny, rozmetadla hnoje, překládací vozy a po výměnné systémy. Dodané stroje vesměs potvrzují fakt, že se zemědělci stále více přiklání k dvounápravovým strojům o co největším objemu, s kterými lze dosáhnout nejnižších jednotkových nákladů. Někteří zákazníci zakoupily svůj první stroj od naší firmy, někteří rozšiřují svůj arsenál, který od nás a našich partnerů zakoupily v dřívějších letech.

Nové rozmetadlo Güstrower uvedeno do provozu na Brněnsku 17
04

Nové rozmetadlo Güstrower uvedeno do provozu na Brněnsku

V tomto týdnu bylo uvedeno do provozu nové rozmetadlo minerálních hnojiv Güstrower GDK 7.000. Pořídil si jej soukromý zemědělec z Brněnska, který tak vyřešil bezproblémové rozmetání síranu i všech ostatních hnojiv. Na tomto příkladu je vidět, že univerzální rozmetadlo hnojiv má ekonomické opodstatnění i na farmách s menší výměrou.

Další aplikační Xerion uveden do provozu na Vysočině 10
04

Další aplikační Xerion uveden do provozu na Vysočině

Na přelomu března a dubna byl uveden do provozu další samojízdný aplikátor tekutých hnojiv na bázi víceúčelového traktorového nosiče Claas Xerion 3800. Je osazen čerpadlem s rotačními písty Vogelsang a nádrží od firmy Vakutec o objemu 12 000 litrů. Pracovat bude s různými aplikátory pro vysokou variabilitu nasazení a samozřejmostí je linka na přívoz materiálu s dostatečným výkonem. A co by to bylo za přívoznou linku bez přívozných cisteren Annaburger.

Kejdovací linka připravena na výjezd 02
04

Kejdovací linka připravena na výjezd

V minulém týdnu jsme obrželi fotografie od našeho kolegy Ing. Vladimíra Poštulky z firmy Agrotrans Otice s.r.o., který náš sortiment zastupuje v oblasti severní a střední Moravy. Na fotografiích byla zachycena aplikační linka, která se pohybuje v oblasti Valašského Meziříčí. Linka se skládá z dvou přívozných cisteren Annaburger HT 24.27 a aplikační cisterny Vakutec. Pracovníci firmy Agrotrans Otice na strojích provedli řadu úprav, které zefektivní aplikaci digestátu a kejdy.

Revoluce v přípravě siláže - kombinovaná fólie nové generace! 29
03

Revoluce v přípravě siláže - kombinovaná fólie nové generace!

Polydress O2 Barrier 2v1 je kombinace slabé podkladové fólie se silážní fólií a 6-10x účinnější kyslíkovou bariérou, která zajistí kvalitnější siláž, usnadní práci a ušetří čas. Hlavní výhodou je uložení na jámu v jediné pracovní operaci. „Přilnavá“ podkladová fólie se po použití během velice krátké doby, díky přítomné vlhkosti, samočinně oddělí od silážní fólie. Pro výrobu této fólie se využívá inovativní receptura kombinující polyetylenovou (PE) silážní fólii a polyamidovou (PA) podkladovou fólii. Je tak vytvořena zcela nová kvalitativní třída.

Sklizeň silážní kukuřice v Mladé Vožici 25
03

Sklizeň silážní kukuřice v Mladé Vožici

Každý podzim se v okolí Mladé Vožice uskuteční pozoruhodná sklizeň siláže, při které spojí síly velké množství zemědělských subjektů. Silážní kukuřice, která byla vypěstována v okolí Mladé Vožice, se vozí na vzdálenost 17 km do okolí Jetřichovce pro místní bioplynovou stanici. A každým rokem je v akci spousta vozů Annaburger a Krampe.

Pokračuje přerozdělování Annaburgerů novým majitelům... 21
03

Pokračuje přerozdělování Annaburgerů novým majitelům...

V posledních dnech dorazily další stroje Annaburger novým majitelům. V pondělí se u nás zastavil kamion, který vezl aplikační ramena s rozstřikovacími hlavami pro ZS Skalsko u Mladé Boleslavi. Za aplikátorem byla zajímavá cisterna HTS 16.27 o objemu 12 kubíků. Oba stroje čeká rychlé uvedení do provozu a při nejbližší příležitosti již vyrazí do akce. Včera odjel do východních Čech náš předváděcí výměnný systém HTS 22.79 s překládací nástavbou.

Návštěva výrobního závodu Annaburger 20
03

Návštěva výrobního závodu Annaburger

V minulém týdnu jsme absolvovali další návštěvu výrobního závodu firmy Annaburger, tentokrát jsme cestu naplánovali s našimi předními zákazníky a zájemci o techniku Annaburger. Ti tak mohli vidět, jak technika vzniká od nákresu konstruktéra až po samotnou stavbu v závodu. V zimních měsících je pravidlem, že v závodu stojí mnoho nové i starší techniky Annaburger, která čeká na expedici k zákazníkům. Zájemci tak mohli na vlastní oči vidět téměř celý výrobní sortiment a přímo se tak přesvědčit o masivní konstrukci a bohaté výbavě.

Přejít na stranu: « 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 94 »

Nejbližší akce

Stavební veletrh 2018 Brno

25.04.2018 - 28.04.2018

Stavební veletrh Brno

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat informace o změnách na našich stránkách, o nových produktech a výstavách, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás