Nákupní košík je prázdný

Novinky

S překládacím vozem Annaburger také v Horních Dubňanech 07
08

S překládacím vozem Annaburger také v Horních Dubňanech

Jedním z uživatelů překládacích vozů Annaburger je také společnost REDU spol. s r.o. z Horních Dubňan na Znojemsku. Ta od loňského roku provozuje výměnný systém HTS 22.79 s překládací a cisternovou nástavbou. Předminulý týden jsme překládací vůz zachytili při sklizni ječmene, kdy souprava obsluhovala tři sklízecí mlátičky a překládala obilí na nákladní automobily.

Překládací vozy Annaburger v Agroservisu Višňové jedou naplno 05
08

Překládací vozy Annaburger v Agroservisu Višňové jedou naplno

Minulý víkend jsme navštívili jednoho z největších uživatelů techniky Annaburger u nás, společnost Agroservis Višňové. V období žní zde hrají velkou roli překládací vozy Annaburger. Ve Višňové totiž na překládací vozy nedají dopustit, byli jedni z prvních uživatelů této technologie v ČR. V dnešní době pracují ve Višňové 4 výměnné systémy s překládací nástavbou, dva třínápravové návěsy, dvě jednoúčelové cisterny a další dva výměnné podvozky.

Další technika Annaburger dorazila do republiky 01
08

Další technika Annaburger dorazila do republiky

Dodávky nových strojů Annaburger se nezastaví ani v létě. Některé stroje putují z podvalníků rovnou na pole. V posledním týdnu se přivezl například výměnný systém HTS 20.79 na kloubové nápravě, jednoúčelový návěs HTS 22.12 či překládací vůz HTS 22.16 o objemu 28 m3. Na dopravu k zákazníkovi čekala i korba z předváděcího výměnného systému.

Příjezd tří návěsů Krampe do Čížkovic 29
07

Příjezd tří návěsů Krampe do Čížkovic

V minulém týdnu se v sídle naší firmy v Čížkovicích u Lovosic zastavily dva kamiony s novými vozy Krampe. Jedna souprava vezla dva povedené modely Krampe Big Body 550 s korbou o délce 5,5 m. Druhá souprava pak přivezla největší sklápěcí vůz, který Krampe vyrábí - tridem Big Body 900. Nové vozy dorazily právě včas, aby se mohly zapojit do začínající sklizně obilí.

Nový návěs Krampe Big Body 700S pracuje na Lounsku 23
07

Nový návěs Krampe Big Body 700S pracuje na Lounsku

Včera jsme zachytili nový návěs Krampe Big Body 700S při sklizni řepky. Návěs zakoupila společnost Loužek s.r.o. z Obory. Jelikož se jednalo o zahájení žní, tak návěs měl v době našeho příjezdu odvezené teprve dvě fůry, a na detailnější hodnocení je velmi brzo. Už teď je ale jasné, že bude významným pomocníkem, neboť řepka se vozila přes celé Louny až do Dobroměřic a Krampe uveze tolik řepky, co dva staré přívěsy.

Překládací vůz Güstrower GTU 25 ve speciální barvě 22
07

Překládací vůz Güstrower GTU 25 ve speciální barvě

Minulý týden jsme předali do provozu překládací vůz Güstrower GTU 25, který byl dodán ve speciální barvě, která je podobná barvě traktorů New Holland. Vůz s traktorem NH T7.270 od minulého týdne asistuje při sklizni obilovin. V neděli jsme vůz zachytili na předměstí Nymburka, kde dvě mlátičky New Holland CX 8080 sklízely řepku.

Výměnný systém s překládací nástavbou v Agrodružstvu Kačice 18
07

Výměnný systém s překládací nástavbou v Agrodružstvu Kačice

Agrodružstvo Kačice využívá již třetím rokem výměnný systém Annaburger HTS 22.79 s překládací nástavbou o objemu 28 m3. Dnes jsme vůz zachytili při sklizni ozimého ječmene nedaleko Rakovníka. Překladač pracoval u čtyřech sklízecích mlátiček Claas Lexion. Na poli se pohyboval i výměnný systém HTS 20.79 s korbou, který v Kačici pracuje od roku 1999. Jedná se o jeden z nejstarších výměnných systémů Annaburger v České republice.

Návěs Annaburger HTS 22.12 v Mespolu Medlov 14
07

Návěs Annaburger HTS 22.12 v Mespolu Medlov

Jednoúčelové návěsy Annaburger HTS 22.12/.14 jsou stále populárnější mezi českými zemědělci, a to především pro svoji velikost, která na trhu s dvounápravovými návěsy má jen málo konkurentů. Korba 7 m dlouhá, a až 1,8 m vysoká představuje maximum, které lze na dvounápravových strojích vidět. Se senážními nástavky o výšce 55 cm se objem vyšplhá až na úctyhodných 37 kubíků. Nutností jsou pneumatiky s průměrem ráfku 26,5 palce a náběžná náprava.

Nová cisterna Annaburger o objemu 24 kubíků pracuje na Benešovsku 08
07

Nová cisterna Annaburger o objemu 24 kubíků pracuje na Benešovsku

Předminulý týden byla uvedena do provozu nová cisterna Annaburger HTS 33.27 o objemu 24 kubíků. Jedná se o stroj v perfektní výbavě, navíc s luxusním obutím Michelin 650/65 R30,5. Majitelem cisterny je společnost Mydlářka a.s., která již dlouhá léta používá tři další tridemy Annaburger o objemu 21 kubíků. Cisteren s takovým obutí a takovou výbavou v České republice mnoho nejezdí.

Botkový aplikátor Bomech na cisterně Annaburger 03
07

Botkový aplikátor Bomech na cisterně Annaburger

Se zpřísňujícími se pravidly na aplikaci tekutých hnojiv na ornou půdu a kulturní porosty stoupá zájem o alternativní možnosti zapravení mimo klasických hadicových aplikátorů. Jednou takovou cestou je botkový aplikátor od holandské firmy Bomech, kterou v ČR zastupujeme. Několik kusů botkových aplikátorů v České republice jezdí a na jeden z nich jsme se zajeli podívat do Zemědělského družstva Černovice. Tam je aplikátor namontován na výměnném systému Annaburger.

Čtyři hydraulicky odpružené Annaburgery na Trutnovsku 26
06

Čtyři hydraulicky odpružené Annaburgery na Trutnovsku

Minulý týden jsme zachytili pozoruhodnou dopravní linku při sklizni senáže. Ta se skládala ze čtyř návěsů Annaburger a všechny byly hydropneumaticky odpružené. Všechny stroje patří panu Jiránkovi z České Skalice, který nedaleko Trutnova provozuje bioplynovou stanici. Návěsy pracovaly s relativně slabšími traktory a ve velice nelehkém terénu.

Ve Slavíkově se čtyřmi výměnnými systémy Annaburger 21
06

Ve Slavíkově se čtyřmi výměnnými systémy Annaburger

DVPM Slavíkov patří k největším uživatelům techniky Annaburger na Vysočině. Od roku 2004 používá dva výměnné systémy HTS 22.79 na hydropneumatickém odpružení. V současné době pracují v podniku již 4 takové výměnné systémy, ke kterým patří celkem 10 nástaveb. Zajímavostí je, že obhospodařované pozemky se nachází v poměrně kopcovitém terénu, přesto to výměnné systémy zvládají bez potíží. O tom jsme se mohli přesvědčit i při návštěvě tento týden, kdy probíhala sklizeň travní senáže.

Senáže ve Struhařově s výměnnými systémy Annaburger 18
06

Senáže ve Struhařově s výměnnými systémy Annaburger

Letošní opožděné senáže nezastavil ani víkend a v DZS Struhařov u Benešova byla k vidění i technika Annaburger. O odvoz travní senáže se mimo jiných staraly i tři výměnné systémy Annaburger, konkrétně dva modely HTS 22.79 a jeden HTS 20.79. Ve Struhařově používají 5 výměnných systémů a celkem 9 nástaveb, přičemž nejstarší stroj završuje již svůj devátý rok.

Senážní vozy Annaburger v Hrádku u Sušice 17
06

Senážní vozy Annaburger v Hrádku u Sušice

Minulý týden jsme se zajeli podívat na senáže ve VOD Svatobor, které sídlí v Hrádku u Sušice. V akci nemohla chybět technika Annaburger, konkrétně dva výměnné systémy HTS 22.79 s rozmetacími nástavbami, které jsou vybaveny přestavbou na velkoobjemový vůz na odvoz senáže a siláže. Senáž se vozila na vzdálenost 6 km, velký objem vozů Annaburger tedy přišel vhod.

Výměnný systém Annaburger ze ZD Bohuňovice v roce 2012 10
06

Výměnný systém Annaburger ze ZD Bohuňovice v roce 2012

Na jaře jsme přinesli informace z provozu výměnného systému Annaburger HTS 29.79, který již 7 let pracuje v ZD Bohuňovice. Dnes přinášíme informace o provozu stroje v roce 2012 a na začátku roku 2013. Pro připomenutí, jedná se o třínápravový výměnný systém s dvoustranně sklápěnou korbou a s cisternovou nástavbou o objemu 21 kubíků. Návěs je vybaven regulací tlaku vzduchu v pneumatikách od firmy PTG. Návěs dodala firma Agrotrans Otice.

Předváděcí stroje k dispozici na odzkoušení na Vysočině a jižní Moravě 03
06

Předváděcí stroje k dispozici na odzkoušení na Vysočině a jižní Moravě

Během posledního měsíce jsme našemu velmi úspěšnému prodejci, panu Ing. Jiřímu Denemarkovi, dodali dva fungl nové stroje Annaburger, které budou sloužit na předvádění a pronájem v regionu Vysočiny a jižní Moravy. Jedná se o cisternu HTS 22.27 o objemu 18 m3 s hadicovým aplikátorem 12 m s výbornými řezacími hlavami ExaCut. Druhým strojem je nejprodávanější výměnný systém u nás, Annaburger HTS 22.79.

Dvě nové cisterny Annaburger dorazily do ČR 02
06

Dvě nové cisterny Annaburger dorazily do ČR

V minulém týdnu se u nás zastavily dva kamiony firmy Annaburger s novými cisternami HTS 22.27 o objemu 18 kubíků. Jedná se o dva stejně veliké stroje, které se však liší svou výbavou. První cisterna je vybavena osvědčenou kloubovou nápravou s pneumatikami Michelin a s hadicovým aplikátorem o záběru 12 m. Druhá cisterna je vybavena profesionálním hydropneumatickým odpružením, což znamená nejen automaticky hydraulické odpružení oje, ale i přední zvedatelnou nápravu.

Nová nástavba Teleliner pro výměnný systém Annaburger 27
05

Nová nástavba Teleliner pro výměnný systém Annaburger

V minulém týdnu jsme dovezli nástavbu Teleliner na výměnný systém Annaburger HTS 22.79. Nástavba je vybavena tříválcovým rozmetacím ústrojím i senážními vraty. Rozmetadlo lze tedy přestavit během 30 minut na plnohodnotný senážní vůz určený na odvoz senáže a siláže. Samozřejmostí je elektrohydraulické ovládání, které umožňuje dodržovat přesně nastavenou rozmetací dávku.

Nový vůz Krampe s nástavky Annaburger 23
05

Nový vůz Krampe s nástavky Annaburger

Minulý týden jsme našemu dobrému zákazníkovi, Zemědělské společnosti Slatina, předali nový návěs Krampe Big Body 650S. Zvláštností tohoto vozu jsou speciální senážní nástavky. Společnost si totiž nepřála originální plechové nástavky, z důvodu vysoké hmotnosti. Více se zamlouvaly lehčí nástavky firmy Annaburger, které mají na výměnném systému Annaburger. Tyto nástavky jsou navíc sklopné dovnitř vozu. Rádi jsme toto přání splnili a naši servisní technici namontovali na vůz Krampe sklopné nástavky od firmy Annaburger i plachtu.

Cisterny Annaburger jako dovoz vody a DAMu k postřikovači 18
05

Cisterny Annaburger jako dovoz vody a DAMu k postřikovači

Cisterny Annaburger jsou hojně používány jako dovoz vody a DAMu k postřikovačům. Jejich obrovskou předností je laminátová nádrž, která nepodléhá korozi a možnost zakoupení nerezové sady na DAM, kdy všechny komponenty, které přijdou s DAMem do styku, jsou udělány z nerezu. Zákazníci také hojně využívají možnost namontovat širokou škálu nasávacích ruk a nebo umístí v zadní části cisterny speciální míchací zařízení. Další výhodou pro převoz DAMu je osvědčená robustní konstrukce strojů Annaburger, které tak zvládnou převoz těžkého DAMu bez problémů.

Přejít na stranu: « 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 94 »

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace