Nákupní košík je prázdný

Novinky

Nová cisterna Annaburger o objemu 24 kubíků pracuje na Benešovsku 08
07

Nová cisterna Annaburger o objemu 24 kubíků pracuje na Benešovsku

Předminulý týden byla uvedena do provozu nová cisterna Annaburger HTS 33.27 o objemu 24 kubíků. Jedná se o stroj v perfektní výbavě, navíc s luxusním obutím Michelin 650/65 R30,5. Majitelem cisterny je společnost Mydlářka a.s., která již dlouhá léta používá tři další tridemy Annaburger o objemu 21 kubíků. Cisteren s takovým obutí a takovou výbavou v České republice mnoho nejezdí.

Botkový aplikátor Bomech na cisterně Annaburger 03
07

Botkový aplikátor Bomech na cisterně Annaburger

Se zpřísňujícími se pravidly na aplikaci tekutých hnojiv na ornou půdu a kulturní porosty stoupá zájem o alternativní možnosti zapravení mimo klasických hadicových aplikátorů. Jednou takovou cestou je botkový aplikátor od holandské firmy Bomech, kterou v ČR zastupujeme. Několik kusů botkových aplikátorů v České republice jezdí a na jeden z nich jsme se zajeli podívat do Zemědělského družstva Černovice. Tam je aplikátor namontován na výměnném systému Annaburger.

Čtyři hydraulicky odpružené Annaburgery na Trutnovsku 26
06

Čtyři hydraulicky odpružené Annaburgery na Trutnovsku

Minulý týden jsme zachytili pozoruhodnou dopravní linku při sklizni senáže. Ta se skládala ze čtyř návěsů Annaburger a všechny byly hydropneumaticky odpružené. Všechny stroje patří panu Jiránkovi z České Skalice, který nedaleko Trutnova provozuje bioplynovou stanici. Návěsy pracovaly s relativně slabšími traktory a ve velice nelehkém terénu.

Ve Slavíkově se čtyřmi výměnnými systémy Annaburger 21
06

Ve Slavíkově se čtyřmi výměnnými systémy Annaburger

DVPM Slavíkov patří k největším uživatelům techniky Annaburger na Vysočině. Od roku 2004 používá dva výměnné systémy HTS 22.79 na hydropneumatickém odpružení. V současné době pracují v podniku již 4 takové výměnné systémy, ke kterým patří celkem 10 nástaveb. Zajímavostí je, že obhospodařované pozemky se nachází v poměrně kopcovitém terénu, přesto to výměnné systémy zvládají bez potíží. O tom jsme se mohli přesvědčit i při návštěvě tento týden, kdy probíhala sklizeň travní senáže.

Senáže ve Struhařově s výměnnými systémy Annaburger 18
06

Senáže ve Struhařově s výměnnými systémy Annaburger

Letošní opožděné senáže nezastavil ani víkend a v DZS Struhařov u Benešova byla k vidění i technika Annaburger. O odvoz travní senáže se mimo jiných staraly i tři výměnné systémy Annaburger, konkrétně dva modely HTS 22.79 a jeden HTS 20.79. Ve Struhařově používají 5 výměnných systémů a celkem 9 nástaveb, přičemž nejstarší stroj završuje již svůj devátý rok.

Senážní vozy Annaburger v Hrádku u Sušice 17
06

Senážní vozy Annaburger v Hrádku u Sušice

Minulý týden jsme se zajeli podívat na senáže ve VOD Svatobor, které sídlí v Hrádku u Sušice. V akci nemohla chybět technika Annaburger, konkrétně dva výměnné systémy HTS 22.79 s rozmetacími nástavbami, které jsou vybaveny přestavbou na velkoobjemový vůz na odvoz senáže a siláže. Senáž se vozila na vzdálenost 6 km, velký objem vozů Annaburger tedy přišel vhod.

Výměnný systém Annaburger ze ZD Bohuňovice v roce 2012 10
06

Výměnný systém Annaburger ze ZD Bohuňovice v roce 2012

Na jaře jsme přinesli informace z provozu výměnného systému Annaburger HTS 29.79, který již 7 let pracuje v ZD Bohuňovice. Dnes přinášíme informace o provozu stroje v roce 2012 a na začátku roku 2013. Pro připomenutí, jedná se o třínápravový výměnný systém s dvoustranně sklápěnou korbou a s cisternovou nástavbou o objemu 21 kubíků. Návěs je vybaven regulací tlaku vzduchu v pneumatikách od firmy PTG. Návěs dodala firma Agrotrans Otice.

Předváděcí stroje k dispozici na odzkoušení na Vysočině a jižní Moravě 03
06

Předváděcí stroje k dispozici na odzkoušení na Vysočině a jižní Moravě

Během posledního měsíce jsme našemu velmi úspěšnému prodejci, panu Ing. Jiřímu Denemarkovi, dodali dva fungl nové stroje Annaburger, které budou sloužit na předvádění a pronájem v regionu Vysočiny a jižní Moravy. Jedná se o cisternu HTS 22.27 o objemu 18 m3 s hadicovým aplikátorem 12 m s výbornými řezacími hlavami ExaCut. Druhým strojem je nejprodávanější výměnný systém u nás, Annaburger HTS 22.79.

Dvě nové cisterny Annaburger dorazily do ČR 02
06

Dvě nové cisterny Annaburger dorazily do ČR

V minulém týdnu se u nás zastavily dva kamiony firmy Annaburger s novými cisternami HTS 22.27 o objemu 18 kubíků. Jedná se o dva stejně veliké stroje, které se však liší svou výbavou. První cisterna je vybavena osvědčenou kloubovou nápravou s pneumatikami Michelin a s hadicovým aplikátorem o záběru 12 m. Druhá cisterna je vybavena profesionálním hydropneumatickým odpružením, což znamená nejen automaticky hydraulické odpružení oje, ale i přední zvedatelnou nápravu.

Nová nástavba Teleliner pro výměnný systém Annaburger 27
05

Nová nástavba Teleliner pro výměnný systém Annaburger

V minulém týdnu jsme dovezli nástavbu Teleliner na výměnný systém Annaburger HTS 22.79. Nástavba je vybavena tříválcovým rozmetacím ústrojím i senážními vraty. Rozmetadlo lze tedy přestavit během 30 minut na plnohodnotný senážní vůz určený na odvoz senáže a siláže. Samozřejmostí je elektrohydraulické ovládání, které umožňuje dodržovat přesně nastavenou rozmetací dávku.

Nový vůz Krampe s nástavky Annaburger 23
05

Nový vůz Krampe s nástavky Annaburger

Minulý týden jsme našemu dobrému zákazníkovi, Zemědělské společnosti Slatina, předali nový návěs Krampe Big Body 650S. Zvláštností tohoto vozu jsou speciální senážní nástavky. Společnost si totiž nepřála originální plechové nástavky, z důvodu vysoké hmotnosti. Více se zamlouvaly lehčí nástavky firmy Annaburger, které mají na výměnném systému Annaburger. Tyto nástavky jsou navíc sklopné dovnitř vozu. Rádi jsme toto přání splnili a naši servisní technici namontovali na vůz Krampe sklopné nástavky od firmy Annaburger i plachtu.

Cisterny Annaburger jako dovoz vody a DAMu k postřikovači 18
05

Cisterny Annaburger jako dovoz vody a DAMu k postřikovači

Cisterny Annaburger jsou hojně používány jako dovoz vody a DAMu k postřikovačům. Jejich obrovskou předností je laminátová nádrž, která nepodléhá korozi a možnost zakoupení nerezové sady na DAM, kdy všechny komponenty, které přijdou s DAMem do styku, jsou udělány z nerezu. Zákazníci také hojně využívají možnost namontovat širokou škálu nasávacích ruk a nebo umístí v zadní části cisterny speciální míchací zařízení. Další výhodou pro převoz DAMu je osvědčená robustní konstrukce strojů Annaburger, které tak zvládnou převoz těžkého DAMu bez problémů.

Cisterna o objemu 24 kubíků pracuje v jižních Čechách. 10
05

Cisterna o objemu 24 kubíků pracuje v jižních Čechách.

Nedávno jsme navštívili společnost CIZ - AGRO, a.s., která sídlí v Cizkrajově u Dačic. Jedním z předmětů zájmu byla cisterna Annaburger HTS 33.27 o objemu 24 kubíků, kterou tento podnik vlastní od léta roku 2010. Jedná se totiž o první jednoúčelovou cisternu o tomto objemu v ČR. Zajímaly nás provozní zkušenosti s provozem takové cisterny, neboť zájem o takto veliké stroje roste.

První třínápravový hákový nosič Krampe v ČR 09
05

První třínápravový hákový nosič Krampe v ČR

V minulém týdnu jsme uvedli do provozu třínápravový hákový nosič Krampe THL 23L. Jedná se o první tridem hákový nosič, který dodala naše firma a je možné, že to je první tridem vůbec. Za zvýšeným zájmem o hákové nosiče stojí rozvoj kompostáren, kde tyto stroje najdou skvělé uplatnění. Firma Krampe je lídr mezi výrobci hákových nosičů v Německu a i v ČR má silné postavení na trhu. Navíc hákové nosiče firmy Krampe patří k technické špičce a svou výbavou a robustností nechávají konkurenty daleko za sebou.

Naše traktorová míchadla Vám pomohou správně homogenizovat Vaši kejdu. 07
05

Naše traktorová míchadla Vám pomohou správně homogenizovat Vaši kejdu.

Traktorová míchadla Vakutec si na trhu získala mnoho spokojených zákazníků. Díky novému tvaru vrtule HE, kterou má firma Vakutec patentovanou, můžete dosáhnout o 50% většího výkonu míchání, než u klasických míchadel. Díky našemu předváděcímu míchadlu je možné si výkon porovnat přímo u Vás na farmě.

Cisterna Annaburger HTS 22.27 pracuje ve Višňové 02
05

Cisterna Annaburger HTS 22.27 pracuje ve Višňové

Další z podniků, kde jsme se minulý týden byli podívat, byl jeden z našich největších zákazníků, Agroservis Višňové hospodařící od Znojma až po Pohořelice na jižní Moravě. V plném proudu bylo setí kukuřice a nás zajímalo, jak pracuje cisterna HTS 22.27, kterou jsme dodali v dubnu roku 2011. Cisterna o objemu 18 kubíků zajišťovala vyvážení a zapravení kejdy na poli, na kterém se pak zasela kukuřice.

Aplikace kejdy před setím kukuřice na Benešovsku 30
04

Aplikace kejdy před setím kukuřice na Benešovsku

Hezké počasí v minulém týdnu jsme využili k návštěvě některých zákazníků, kteří využívají techniku Annaburger. V plném proudu bylo především vyvážení kejdy či digestátu před setím kukuřice. Jeden z podniků, který jsme navštívili, byl DZS Struhařov, hospodařící nedaleko Benešova. Tento podnik s rozsáhlou živočišnou výrobou využívá 4 výměnné systémy Annaburger HTS 22.79 a letos se posílil o starší výměnný systém 20.79 s cisternou a korbou. Všechny podvozky jsou hydraulicky odpruženy.

Dodávky nových strojů pokračují... 27
04

Dodávky nových strojů pokračují...

V posledních týdnech se počet strojů Annaburger a Krampe v ČR rozšířil o další vozy. Některé se ihned zapojily do jarních prací. Dovezly jsme téměř vše, co naši dodavatelé nabízí, od jednoúčelových návěsů, přes cisterny, rozmetadla hnoje, překládací vozy a po výměnné systémy. Dodané stroje vesměs potvrzují fakt, že se zemědělci stále více přiklání k dvounápravovým strojům o co největším objemu, s kterými lze dosáhnout nejnižších jednotkových nákladů. Někteří zákazníci zakoupily svůj první stroj od naší firmy, někteří rozšiřují svůj arsenál, který od nás a našich partnerů zakoupily v dřívějších letech.

Nové rozmetadlo Güstrower uvedeno do provozu na Brněnsku 17
04

Nové rozmetadlo Güstrower uvedeno do provozu na Brněnsku

V tomto týdnu bylo uvedeno do provozu nové rozmetadlo minerálních hnojiv Güstrower GDK 7.000. Pořídil si jej soukromý zemědělec z Brněnska, který tak vyřešil bezproblémové rozmetání síranu i všech ostatních hnojiv. Na tomto příkladu je vidět, že univerzální rozmetadlo hnojiv má ekonomické opodstatnění i na farmách s menší výměrou.

Další aplikační Xerion uveden do provozu na Vysočině 10
04

Další aplikační Xerion uveden do provozu na Vysočině

Na přelomu března a dubna byl uveden do provozu další samojízdný aplikátor tekutých hnojiv na bázi víceúčelového traktorového nosiče Claas Xerion 3800. Je osazen čerpadlem s rotačními písty Vogelsang a nádrží od firmy Vakutec o objemu 12 000 litrů. Pracovat bude s různými aplikátory pro vysokou variabilitu nasazení a samozřejmostí je linka na přívoz materiálu s dostatečným výkonem. A co by to bylo za přívoznou linku bez přívozných cisteren Annaburger.

Přejít na stranu: « 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 94 »

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace