Nákupní košík je prázdný

Novinky

První přívozná cisterna Annaburger o objemu 24 m3 v ČR 02
09

První přívozná cisterna Annaburger o objemu 24 m3 v ČR

Přívozné cisterny Annaburger patří k legendárním strojům v České republice. Nejpoužívanější model HT 24.27 o objemu 21 m3 jsme dodali v počtu více než 30 kusů a většina významných samochodných aplikátorů kejdy v ČR používá alespoň jednu. V srpnu tohoto roku jsme předali zákazníkovi v ČR první přívoznou cisternu o objemu 24 m3, novinku o které jsme Vás loni informovali.

První sedlová cisterna Annaburger v ČR 25
08

První sedlová cisterna Annaburger v ČR

11. srpen byl pro nás velice speciální den. Ten den jsme totiž přímo ve výrobním závodu v Annaburgu předali zákazníkovi z ČR první sedlovou cisternu Annaburger, která bude provozována za nákladním automobilem Volvo. Je to pro nás milník, protože do této doby se všechny přívozné cisterny týkaly především traktorů.

Návěs Annaburger HTS 20.12 pracuje v ZEA Světice a.s. 21
08

Návěs Annaburger HTS 20.12 pracuje v ZEA Světice a.s.

Jedním z nových uživatelů techniky Annaburger se letos stala akciová společnost ZEA Světice, která hospodaří nedaleko Říčan u Prahy. Tato společnost zakoupila jednoúčelový návěs Annaburger HTS 20.12 s novou korbou a na kloubové nápravě. Návěsu nechybí ani senážní nástavky či rolovací plachta.

Nový výměnný systém Annaburger v GenAgro Říčany a.s. 12
08

Nový výměnný systém Annaburger v GenAgro Říčany a.s.

V pátek jsme zachytili nový výměnný systém Annaburger HTS 22.79, který pořídila společnost GenAgro Říčany a.s., sídlící nedaleko Brna. Výměnný systém byl dodán s korbou na převoz obilí a objemných materiálů, a s překládací nástavbou o objemu 28 m3, se kterou jsme vůz viděli odvážet obilí od tří kombajnů Claas Lexion

Druhý překládací vůz Annaburger v Agroslužbách Polcar 03
08

Druhý překládací vůz Annaburger v Agroslužbách Polcar

Rodina Polcarů ze Zeměch u Loun provozuje rozsáhlé služby sklizně obilí a kukuřice v oblasti středních, severních a západních Čech. Pracovní nástroje u nich tvoří 8 mlátiček Claas Lexion, z nichž nemalý počet má pásový podvozek a záběry lišt se pohybují na hodnotách 9, 10,5 a 12 metrů. Taková sklizňová flotila nemá v ČR obdoby. Nás těší, že od roku 2008 je ve flotile taky překládací vůz Annaburger HTS 20.16 o objemu 25 m3. Od letoška má většího bratříčka, model HTS 22.16 o objemu 28m3.

Krampe Bandit 800 pracuje nedaleko Příbrami 30
07

Krampe Bandit 800 pracuje nedaleko Příbrami

Na konci června jsme uvedli do provozu nový vůz od firmy Krampe s rolovací podlahou - Bandit 800 na třínápravovém podvozku. Na začátku července jsme návěs zastihli při odvozu obilí od kombajnu i s raritním traktorem.

Největší Schubmax Plus uveden do provozu na Moravě 28
07

Největší Schubmax Plus uveden do provozu na Moravě

O víkendu jsme zachytili v akci vlajkovou loď mezi výtlačnými čely Annaburger, největší třínápravový model HTS 33.17 Schubmax Plus. Jedná se skutečně o impozantní návěs v maximální možné výbavě, co se podvozku týče. Návěs byl nasazen do odvozu obilí od kombajnů.

Ve Strážovicích začala sklizeň obilí a Annaburgery jsou u toho 10
07

Ve Strážovicích začala sklizeň obilí a Annaburgery jsou u toho

Jedním z prvních podniků, kde se začíná sklízet obilí, bývá často společnost Zemagro spol. s r.o., která hospodaří v oblasti Strážovic a Šardic nedaleko Kyjova. Letos tomu nebylo jinak a již první červencový víkend zde probíhala sklizeň obilí. A dvě tradiční značky u toho nemohly chybět. Sklízecí mlátičky John Deere společnosti Daňhel Agro a.s., a samozřejmě výměnné systémy Annaburger.

Agro Pertoltice zakoupili rozmetadlo Güstrower GDK 8.000 07
07

Agro Pertoltice zakoupili rozmetadlo Güstrower GDK 8.000

Jedním z nových zákazníků, kteří v letošním roce vsadili při aplikaci minerálních hnojiv a vápenců na značku Güstrower, se stala akciová společnost Agro Pertoltice, která hospodaří na více než 3 000 hektarech nedaleko Zruče nad Sázavou. Největší jednonápravové rozmetadlo jsme v pátek uvedli do provozu.

ZD Unčovice vsadili na výměnný systém Annaburger 02
07

ZD Unčovice vsadili na výměnný systém Annaburger

Mezi nové zákazníky používající techniku Annaburger se v loňském roce zařadilo i Zemědělské družstvo Unčovice. Na podzim pořídili výměnný systém Annaburger HTS 22.79 s rozmetací nástavbou, kterou letos následovala sklopná korba o objemu 29m3 bez nástavků. Nejedná se o jediného zákazníka, který si pořídil prvního Annaburgera na Olomoucku. V posledních dvou letech vsadili na Annaburgery i v Hnojicích, Jezernici, Prosenicích či ve Velkém Týnci.

Společnost Mydlářka a.s. používá dvě cisterny Annaburger HTS 33.27 22
06

Společnost Mydlářka a.s. používá dvě cisterny Annaburger HTS 33.27

Společnost Mydlářka a.s., která patří do holdingu Rabbit Trhový Štěpánov, má s cisternami Annaburger bohaté zkušenosti. Od roku 2005 používala výměnný systém HTS 22.79 s cisternovou nástavbou o objemu 18 m3. Podvozek byl hydropneumaticky odpružen, což na tu dobu byla téměř revoluce ve výbavě zemědělského návěsu. O rok později byly pořízeny dvě třínápravové cisterny HTS 29.27 o objemu 21 m3. Posledním přírůstkem byly dvě třínápravové cisterny HTS 33.27 o objemu 24 m3, které byly zakoupeny v letech 2013 a 2014.

Krampe představuje menší návěs s točnou - DA 24 Roadrunner 19
06

Krampe představuje menší návěs s točnou - DA 24 Roadrunner

V loňském roce přišla firma Krampe se zajímavou inovací - návěsem DA 34 Roadrunner, který je vpředu vybaven nápravou na točně. Teoreticky by se mohl tento stroj považovat za přívěs, avšak díky konstrukci dochází k zatížení traktoru a zlepšení jízdních vlastností. Návěs se třemi nápravami, celkovou hmotností 34 tun a 9 m dlouhou korbou patřil mezi skutečné obry. V letošním roce přišla firma Krampe s dvounápravovým modelem DA 24.

Dvě nové překládací nástavby Annaburger pro zákazníka v jižních Čechách 10
06

Dvě nové překládací nástavby Annaburger pro zákazníka v jižních Čechách

Firma Annaburger patří na přední místo v počtu prodaných a používaných překládacích vozů v České republice. Je to dané i tím, že překládací vozy Annaburger patří ke špičce na trhu. Dále i faktem, že jako jedna z mála firem nabízí Annaburger překladač na výměnný systém. A v neposlední řadě naše firma patřila dlouhá léta k propagátorům používání překládacích vozů při sklizni. V letošním roce se počet překladačů Annaburger dále rozšíří.

Návěs Krampe BB 600S pracuje na farmě nedaleko Loun 08
06

Návěs Krampe BB 600S pracuje na farmě nedaleko Loun

Návěsy Krampe jsou v České republice velice rozšířené. Ale není pravidlem, že tuto relativně drahou techniku si pořizují především velké podniky. Naopak, Krampe sklízí často úspěchy u soukromých zemědělců, a to pro svou vysokou užitnou hodnotu a především značnou robustnost, která zaručuje, že návěs na farmě vydrží vykonávat svou práci velice dlouho.

Překládací vůz Güstrower loni pracoval v okolí Strážovic 01
06

Překládací vůz Güstrower loni pracoval v okolí Strážovic

Naše firma se stále snaží udržovat poměrně rozsáhlou flotilu předváděcích strojů Annaburger, Krampe a Güstrower. Snahou je poskytnout možnost zákazníkům vyzkoušet si techniku přímo v praxi či být schopni rychle zareagovat na zákazníkovu potřebu a dodat mu stroj v řádu dní. V loňském roce jsme provozovali předváděcí překládací vůz Güstrower GTU 25 a jeho první práce byla na jižní Moravě.

Profesionální souprava na aplikaci kejdy a digestátu v ZD Jeseník 26
05

Profesionální souprava na aplikaci kejdy a digestátu v ZD Jeseník

Na jaře jsme navštívili jednoho z nových zákazníků, kteří vsadili na techniku Annaburger v loňském roce. ZD Jeseník zakoupilo cisternu Annaburger HTS 20.27 o objemu 15 kubíků. Unikátní na celé soupravě je kombinace cisterny Annaburger a diskového injektoru holandské firmy Vredo, zatím jediná taková souprava v ČR. Jedná se o speciál na hnojení luk a pastvin.

Annaburger představuje novinku - vůz na balíky s hydraulickou zábranou 21
05

Annaburger představuje novinku - vůz na balíky s hydraulickou zábranou

Jak jsme již avizovali, na výstavě v Lipsku byl představen nový vůz na balíky Annaburger HT 24.05, který může být vybaven hydraulicky sklopnou zábranou. V dnešním příspěvku se blíže podíváme na tuto novinku.

Naši partneři vystavovali na výstavě Agra v Lipsku 07
05

Naši partneři vystavovali na výstavě Agra v Lipsku

Před dvěma týdny jsme navštívili výstavu Agra, která se koná v Lipsku. Na německé poměry se jedná o větší výstavu, která samozřejmě nemůže konkurovat megalomanské Agrotechnice v Hannoveru, avšak svým umístěním ve východním Německu, v oblasti, která je silně zemědělsky zaměřená, je zajímavá pro přední výrobce zemědělské techniky. A to se potvrdilo na bohaté účasti na výstavě.

Astur Straškov aplikuje hnojiva s novým Güstrowerem 30
04

Astur Straškov aplikuje hnojiva s novým Güstrowerem

Společnost Astur Straškov, která hospodaří nedaleko Roudnice nad Labem, patří mezi naše nejváženější zákazníky. Používá nemálo Annaburgerů, z nichž první pracuje již patnáctou sezonu. Spokojenost s našimi produkty podtrhuje fakt, že technika se obmění stroji stejné značky. Poté, co se obměnily výměnný systém a cisterna Annaburger a vakovač Budissa, došlo v loňském roce i na rozmetadlo minerálních hnojiv Güstrower.

Annaburgery v Moravských Budějovicích... 28
04

Annaburgery v Moravských Budějovicích...

Vysočina patří mezi místa s velkým výskytem dopravní techniky Annaburger a Krampe. Je to dáno jednak kvalitními lokálními prodejci, ale také nemalou hustotou živočišné výroby a s tím spojeným velkým množstvím materiálů, které je potřeba přepravovat. K tomu je samozřejmě potřeba výkonná dopravní technika. Jedním z uživatelů je i Zeas Moravské Budějovice.

Přejít na stranu: « 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 97 »

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás