Nákupní košík je prázdný

Novinky

Zemědělské družstvo Bělčice aplikuje digestát pomocí aplikátorů Bomech 14
03

Zemědělské družstvo Bělčice aplikuje digestát pomocí aplikátorů Bomech

Kariéra botkových aplikátorů Bomech započala v Zemědělském družstvu Bělčice v roce 2020, když jsme tam předváděli naší DEMO cisternu Annaburger HTS 24.28, která byla vybavena 12 m aplikátorem Bomech Farmer. Práce aplikátoru se natolik zalíbila, že družstvo zakoupilo v roce 2022 cisternu Annaburger HTS 22.27 právě s 12 m botkovým aplikátorem Bomech Farmer. Zkušenosti s vlastním aplikátorem byly natolik skvělé, že byl pořízen další Bomech, který byl namontován na 15 let starou cisternu Veenhuis, kterou v družstvu také používají. Letos na jaře už se aplikoval digestát pouze pomocí botkových aplikátorů Bomech.

Společnost ZEMAS AG, a.s. používá dva návěsy Annaburger 27
02

Společnost ZEMAS AG, a.s. používá dva návěsy Annaburger

Mezi nové uživatele dopravní techniky Annaburger se v posledních dvou letech zařadila akciová společnost ZEMAS AG, která hospodaří na 3 590 hektarech v oblasti Velkého Meziříčí. V roce 2020 zakoupila předváděcí návěs Annaburger HTS 22.14 na hydraulickém podvozku a o rok později jej následoval menší bratříček HTS 20.12 na kloubové nápravě. Společnost hospodaří v poměrně kopcovitých podmínkách, takže na návěsy jsou kladené velké nároky.

Třínápravová cisterna Annaburger HTS 33K.28 jezdí v ZAS Býšť 09
02

Třínápravová cisterna Annaburger HTS 33K.28 jezdí v ZAS Býšť

Aplikační cisterny Annaburger patří k nejpopulárnějším cisternám v České republice. Česká historie cisteren z Annaburgu sahá až do 70. let minulého století, kdy se sem po stovkách dovážely legendární cisterny HTS 100.27, které v Annaburgu vyráběl kombinát Fortschritt. Díky skvělé sklolaminátové nádrži a robustnímu podvozku si cisterny Anaburger drží popularitu i o 50 let později. Jedním z nejnovějších přírůstků je třínápravová cisterna HTS 33K.28 o objemu 24 kubíků, kterou od loňského října používá Zemědělská akciová společnost Býšť.

4 stavební návěsy Krampe u zákazníka na Vysočině 30
01

4 stavební návěsy Krampe u zákazníka na Vysočině

Stavební návěsy Krampe netřeba představovat. To jsou legendy evropských stavenišť, kde si za svou dlouhou dobu používání vysloužily reputaci nezničitelných strojů, které v soupravě s traktorem svými parametry strčí do kapsy osmikolová nákladní auta. V loňském roce jsme dodali našemu věrnému zákazníkovi z Vysočiny další stavební návěs Krampe HP 20 Carrier. Pro něj je to již čtvrtý takový návěs, což asi samo o sobě mluví o tom, jak je s návěsy Krampe spokojen a jestli pro ně má využití. I letošní rok budeme mít stavební návěs Krampe na skladě.

ZOD Hořice používají tři rozmetadla Annaburger HTS 22.04 15
11

ZOD Hořice používají tři rozmetadla Annaburger HTS 22.04

Rozmetadla Annaburger mají v České republice mnoho spokojených uživatelů a mnoho z nich se k nim při pořízení nových strojů vrací. Svou velikostí a kvalitou rozmetání rozmetadla nastavila laťku, kterou spousta zákazníků prostě nechce snižovat. Jedním z velmi věrných zákazníků je Zemědělské obchodní družstvo Hořice, kde pořídili již sedm Annaburgerů a aktuálně používají tři rozmetadla HTS 22.04, jako jediný zákazník v ČR.

Skvělě vybavená cisterna Annaburger jezdí v podniku Agro Hoštka 22
09

Skvělě vybavená cisterna Annaburger jezdí v podniku Agro Hoštka

V posledních dvou letech jsme po celé ČR jezdili ve spolupráci s firmou STROM Praha s předváděcí cisternou Annaburger HTS 24.28 s aplikátorem Bomech a laboratoří Harvest Lab. Jedním z podniků, které jsme navštívili, byla akciová společnost Agro Hoštka, která hospodaří nedaleko Roudnice nad Labem. A tento podnik je jeden z těch, kteří se po předvedení soupravy rozhodli pořídit cisternu Annaburger.

Cisternu Annaburger HTS 20K.27 lze použít také u postřikovače 16
06

Cisternu Annaburger HTS 20K.27 lze použít také u postřikovače

Cisterny Annaburger mají díky své sklolaminátové nádrži skvělé předpoklady k dlouholeté obsluze postřikovačů, ke kterým mohou dovážet vodu i DAM. Důkazem toho jsou cisterny HTS 100.27, které takto slouží dodnes, i když některé z nich jsou přes 40 let staré. Hitem posledních let jsou odlehčené cisterny řady M, ale občas se k dovozu vody a DAMu používají i klasické aplikační cisterny řady K. Jedna taková jezdí od jara loňského roku v Zemědělském družstvu Podchlumí - Dobrá Voda.

Agro, družstvo Záhoří pořídilo výměnný systém Annaburger HTS 33.79 25
05

Agro, družstvo Záhoří pořídilo výměnný systém Annaburger HTS 33.79

Výměnný systém Annaburger HTS 33.79 je největší v nabídce této východoněmecké firmy a také nejmodernější podobný výměnný systém na trhu. Snad žádný jiný stroj nenabízí takovou variabilitu nástaveb o takové velikosti, jako právě největší Annaburger. Na jaře dorazil do České republiky další kousek a směřoval k našemu váženému zákazníkovi v jižních Čechách - Agro, družstvu Záhoří.

Nová cisterna Annaburger HTS 22.27 jezdí v Bělčicích 12
05

Nová cisterna Annaburger HTS 22.27 jezdí v Bělčicích

V loňské a předloňské sezóně jsme předváděly u zákazníků skvěle vybavenou cisternu Annaburger HTS 24.28 s botkovým aplikátorem Bomech a s Harvest Labem. Zákazníci měli možnost poznat jak stavbu cisteren Annaburger, tak možnosti, které nabízí aplikátor od Bomechu. Případně mohli vidět, jak precizní aplikace kejdy a digestátu je reálná za současných podmínek. Někteří zákazníci po zkušenostech cisterny Annaburger zakoupili. První z nich bylo Zemědělské družstvo Bělčice.

Výstava AGRA v Lipsku nalákala velké množství zákazníků i vystavovatelů 02
05

Výstava AGRA v Lipsku nalákala velké množství zákazníků i vystavovatelů

Bylo to dlouho, co se naposledy konala velká zemědělská výstava v Německu bez strachu z Covidu a bez výrazných protiepidemických opatření. Letošní výstava AGRA, která se koná ve východoněmeckém Lipsku, proto přilákala velké množství vystavovatelů i návštěvníků a připomněla nám doby minulé. Jelikož Lipsko je ve východním Německu, tak je AGRA stěžejní výstava právě pro výrobce silné na tomto trhu. Není tedy překvapením, že to je zásadní výstava pro Annaburger, ale také pro Dammann. Ani firma Krampe si nenechala výstavu ujít.

ZD Dolany provozují již druhou cisternu Annaburger HTS 22.27 11
04

ZD Dolany provozují již druhou cisternu Annaburger HTS 22.27

Zemědělské družstvo Dolany, především jeho středisko ve Lhotě pod Hořičkami, patří mezi naše nejváženější zákazníky. Historie Annaburgerů se tam začala psát v roce 2000. Bylo nám velkou ctí uvést letos do provozu novou cisternu Annaburger HTS 22.27 o objemu 18 kubíků. Tato cisterna se stala již šestým Annaburgerem v Dolanech.

Osmý Annaburger pracuje v Mladé Vožici 30
03

Osmý Annaburger pracuje v Mladé Vožici

Akciová společnost Agrospol Mladá Vožice, která hospodaří nedaleko Tábora, patří k naším nejvěrnějším zákazníkům a k jedním z nejlepších zemědělských podniků v ČR. První Annaburger přišel v roce 2006 a na konci loňského roku dorazil zatím poslední stroj s pořadovým číslem 8. To vůbec není malé číslo vzhledem k tomu, že výměra podniku je "jen" 3 400 hektarů.

Výměnný systém Annaburger HTS 22.79 jezdí rok a půl na Vysočině 15
02

Výměnný systém Annaburger HTS 22.79 jezdí rok a půl na Vysočině

Není žádným tajemstvím, že výměnné systémy nástaveb byly stroje, které velmi napomohly rozmachu Annaburgerů v České republice. Od uvedení strojů Multiland Plus na trh neexistovala a stále neexistuje plnohodnotná konkurence, která by mohla konkurovat ve velikosti a druhu nástaveb, v odpružení podvozku a ve způsobu a rychlosti výměny nástaveb. Zájem zemědělců se mezitím zaměřil na jednoúčelové stroje, ale výměnné systémy si stále nachází zákazníky a stále přináší značné ekonomické výhody, když se správně využijí.

Jeden z nejlépe vybavených návěsů Annaburger HTS 20.12 byl uveden do provozu 04
10

Jeden z nejlépe vybavených návěsů Annaburger HTS 20.12 byl uveden do provozu

Jednoúčelové návěsy Annaburger se těší stále velké popularitě u zákazníků v ČR. V současné době se naprostá většina těchto návěsů prodává na hydraulicky odpruženém podvozku, což je pozoruhodné, když si uvědomíme, jak málo konkurenčních značek toto řešení nabízí. Krom tohoto trendu spatřujeme i obecně vyšší nároky na výbavu návěsů. Zákazníci od svých Annaburgerů chtějí zkrátka více.

V České republice se testoval nový překládací vůz od Annaburgeru 20
09

V České republice se testoval nový překládací vůz od Annaburgeru

Před mnoha lety stála Česká republika u zrodu překládacích vozů Annaburger, kdy na dva výměnné systémy Annaburger byly samo domo postaveny první překládací nástavby, které později daly základ pro oficiální překládací vozy z Annaburgu. Díky této dlouhotrvající tradici jsme měli tu čest obdržet jeden ze dvou prototypů nového tandemového překládacího vozu HTS 24.16 a o letošních žních ho vyzkoušet v provozu.

Nové rozmetadlo Güstrower jezdí ve východních Čechách 28
07

Nové rozmetadlo Güstrower jezdí ve východních Čechách

Rozmetadla minerálních hnojiv Güstrower jsou jedny z nejuniverzálnějších strojů na trhu a poradí si s neuvěřitelně širokou škálou různých materiálů. Vděčí za to především řetězovému dopravníku, který dokáže agresivně rozrušit materiál v zásobníku, ale zároveň ho dodá precizně k rozmetacím kotoučům. Jedno z letos dodaných rozmetadel jezdí nedaleko Žamberka.

Pan Lojka využívá ve službách skvěle vybavené rozmetadlo Annaburger 09
07

Pan Lojka využívá ve službách skvěle vybavené rozmetadlo Annaburger

Rozmetadla Annaburger se těší veliké popularitě v celé východní Evropě. V podmínkách České republiky si nachází zákazníky mezi velkými podniky s živočišnou výrobou, službaři i soukromými zemědělci. Všechny tyto skupiny shodně oceňují velkou ložnou plochu rozmetadel a především skvělou kvalitu práce a rovnoměrný rozhoz. Firma pana Lojky má s Annaburgery dlouholeté zkušenosti a nás velmi těší, že si letos pořídil jedno z nejlépe vybavených rozmetadel v ČR.

Návěs Annaburger HTS 22.12 jezdí v Úněšově 29
06

Návěs Annaburger HTS 22.12 jezdí v Úněšově

Jednoúčelové návěsy Annaburger se těší vysoké popularitě již mnoho let. S nástupem nových koreb EcoLiner v roce 2014 se staly cenově zajímavější pro spoustu zákazníků a zájem o tyto návěsy nové či předváděcí prakticky neutichá. Každý rok se snažíme mít několik předváděcích strojů k dispozici na vyzkoušení a na konci roku se tyto návěsy prodají zájemcům. Takový osud potkal i návěs Annaburger HTS 22.12.

Dvě sedlové cisterny Annaburger za traktory Tatra 10
06

Dvě sedlové cisterny Annaburger za traktory Tatra

Sedlové cisterny patří k zajímavému segmentu firmy Annaburger. Jedná se totiž o ryzí speciály na přívoz kejdy a digestátu, které jsou primárně stavěné pro práci ve ztížených podmínkách a jízdu na nezpevněných cestách. To vše s osvědčenou lehkou sklolaminátovou nádrží. Dvě nejmenší cisterny v nabídce o objemu 21 kubíků jsme na jaře předali do společnosti Rhea Holding.

Samochodný postřikovač Dammann DT2800H se předváděl v Čechách 12
05

Samochodný postřikovač Dammann DT2800H se předváděl v Čechách

Firma Dammann patří řadu let k absolutní špičce, co se týká výroby postřikovačů. Její stroje nachází uplatnění na téměř všech kontinentech a pravidelně pomáhají určovat trendy v oblasti ochrany rostlin. Firma se především specializuje na preciznost práce a maximální využití potenciálu přípravků. Před pár týdny jsme přednosti samochodného postřikovače Dammann demonstrovali přímo u zákazníka ve středních Čechách.

Přejít na stranu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 97 »

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás