Nákupní košík je prázdný

Novinky

Kombinované vozy rozmetadlo/senážní vůz jsou stále populární 06
12

Kombinované vozy rozmetadlo/senážní vůz jsou stále populární

Firma Annaburger nabízí mnoho unikátních řešení, které se vryly do povědomí zemědělské veřejnosti po celé Evropě. Výměnné systémy jsou špičkou v oboru, překládací vůz ustanovil standardy ohledně překládání obilí již před 12 lety, a to se vůbec nebudeme rozpovídávat o tom, co firma Annaburger udělala pro rozmach hydraulicky odpružených podvozků. A jedním unikátním řešením, které si stále nachází spoustu zákazníků, je kombinovaný vůz, který lze používat jako rozmetadlo hnoje i jako vůz na odvoz siláže a senáže.

Postřikovače Classic - střední třída postřikovačů od DAMMANN 25
11

Postřikovače Classic - střední třída postřikovačů od DAMMANN

Druhou "nejmenší" řadou postřikovačů od firmy DAMMANN jsou postřikovače Classic. Ty představují větší stroje s bohatší základní výbavou, ale stále ještě ne tou nejlepší výbavou. Ale mají už možnost mít namontované ty největší vychytávky, včetně vynikajícího systému podpory vzduchu D-A-S, plně automatického ovládání ramen podle ultrazvukových senzorů nebo dálkového elektronického systému pro plnění proControl. Jedná se o postřikovač, který základní výbavou uspokojí náročné zákazníky a doplňkovou výbavou ty největší fajnšmekry.

Novinka od firmy Krampe - výměnný systém cisterna a korba 21
11

Novinka od firmy Krampe - výměnný systém cisterna a korba

Na právě skončené výstavě EuroTier v Hannoveru představila firma Krampe novinku ve svém výrobním programu. K již dříve vyráběnému návěsu DA 34 RoadRunner přidala možnost vyměnit korbu za cisternu o objemu 26 m3. Taková kombinace je vhodná pro službaře, kteří chtějí návěs Krampe využít celoročně.

Land Cruiser - nejmenší stroj z rodiny postřikovačů Dammann 17
11

Land Cruiser - nejmenší stroj z rodiny postřikovačů Dammann

Postřikovače Dammann jsou velmi známé pro svou ojedinělou obří velikost. V těchto ohledech jsou mnohé modely tažených i samojízdných postřikovačů unikáty na evropském trhu s postřikovači. V roce 2005 zareagovala firma na poptávky od menších farmářů, kteří požadovali malé postřikovače, avšak s kvalitou a'la Dammann. Tak vznikla řada Land Cruiser.

Největší cisterna Annaburger volná k prodeji 14
11

Největší cisterna Annaburger volná k prodeji

V loňském roce na výstavě Agritechnica v Hannoveru představil Annaburger svou dosud největší vyrobenou cisternu - sedlovou cisternu LS 38.28 "Highway Tanker" o objemu 30,5 m3. Cisterna sloužila jako předváděcí stroj a putovala po Evropě po výstavách a předváděcích akcích. A jako většina předváděcích stroj byla na konci roku uvolněna k prodeji a je nabízena za velmi zajímavou cenu.

Nejlépe vybavené rozmetadlo Annaburger jezdí v Doksanech 07
11

Nejlépe vybavené rozmetadlo Annaburger jezdí v Doksanech

Rozmetadla Annaburger patří ke špičce na trhu. O tom není žádný pochyb. Ale i mezi různými rozmetadly Annaburger se najdou někdy i významné rozdíly ve výbavě. Tyto rozdíly se najdou i napříč různými státy Evropy, od většinou jednoduše vybavených rozmetadel (často HTS 20.04) v Polsku, přes hojně prodávaná malá rozmetadla HTS 11.04 v Maďarsku až po některá výborně vybavená rozmetadla v Německu. Jedno excelentně vybavené rozmetadlo jsme v létě uvedli do provozu v Doksanech u Litoměřic.

Dva sedlové návěsy Krampe Bandit pracují u Magdeburgu 03
11

Dva sedlové návěsy Krampe Bandit pracují u Magdeburgu

Sedlové návěsy Bandit se setkaly po uvedení na trh s velkým zájmem evropských farmářů, kteří poptávali pro své tahače sedlové návěsy na převoz různých materiálů bez nutnosti sklápění. Vyprazdňování pomocí podlahového pásu, později v kombinaci s výtlačným čelem, se ukázalo být jako výborné řešení, hlavně s přihlédnutím k nízké hmotnosti celého návěsu. Jedna z farem, která kompletně vsadila v dopravě na sedlové návěsy Bandit, hospodaří nedaleko Magdeburgu.

Firma DAMMANN vyrábí postřikovače téměř 50 let 31
10

Firma DAMMANN vyrábí postřikovače téměř 50 let

Jak jsme již avizovali, stali jsme se oficiálním importérem portfolia firmy Herbert Dammann GmbH do České republiky. Tato firma je velmi známá především pro své postřikovače, které jsou právem považovány farmáři i odborníky za "Mercedesy" mezi postřikovači. Postupně Vám představíme celé portfolio této firmy od nejmenších nástavbových postřikovačů až po největší samochody, ale začneme pěkně od začátku, u samotné firmy Dammann.

Pan Sonntag používá již tři roky překládací vůz Güstrower 27
10

Pan Sonntag používá již tři roky překládací vůz Güstrower

Překládací vozy Güstrower jsou v České republice poměrně populární, především pro svou jednoduchost, nízkou potřebu tahového výkonu traktoru díky velkým flotačním pneumatikám a pro své snadné čištění. Skvěle fungují v různých podmínkách a proto jsou velmi oblíbené u službařů a většina Güstrowerů v ČR je nasazena právě ve službách. Jedním ze službařů, který používá dvounápravový překládací vůz Güstrower GTU 25, je i pan Lukáš Sonntag z Postřelmova u Zábřehu.

Společnost Mráz Agro CZ používá už rok cisternu Annaburger 19
10

Společnost Mráz Agro CZ používá už rok cisternu Annaburger

Jedním z nových uživatelů cisteren Annaburger se v loňském roce stala známá firma z jižních Čech - Mráz Agro CZ. Tato firma je proslulá rozsáhlým obchodem s pivovarnickým mlátem a kvasnicemi a každý si jistě vzpomene na fakt, že na českých silnicích potkal jeden z rozsáhlé flotily kamionů. Společnost se rozhodla pro jednu z předváděcích cisteren Annaburger, které v republice v loňském roce byly.

Výrobky firmy DAMMANN nově v portfoliu naší firmy 14
10

Výrobky firmy DAMMANN nově v portfoliu naší firmy

Po dlouhé době jsme významně rozšířili portfolio námi nabízených strojů a zařadili jsme do našeho sortimentu výrobky firmy DAMMANN. Tato firma se specializuje na výrobu postřikovačů, ať už tažených či samojízdných. A v tomto je firma DAMMANN skutečně skvělá! Na trhu s postřikovači patří ke špičce v sousedním Německu, a i v České republice, kde se nikdy výrazně neprosadila, je v povědomí českých farmářů jako "Mercedes" mezi postřikovači.

Jednadvacátý Annaburger v Agru Měřín 04
10

Jednadvacátý Annaburger v Agru Měřín

Společnost AGRO - Měřín, a.s. je největší uživatelem dopraví techniky Annaburger v České republice a jedním z největších uživatelů vůbec. Veškeré stroje byly podrobeny opravdu těžkým zkouškám při náročném nasazení, někdy každodenním. Věříme, že ve zkoušce odolnosti obstály, vzhledem k množství převezeného materiálu. Nejstaršímu vozu je 11 let. Těší nás, že v letošním roce přibyl v Měříně Annaburger č. 21, a první nevýměnný stroj - překládací vůz Annaburger HTS 20.16.

Další z nových návěsů Annaburger používá ZD Lašovice 29
09

Další z nových návěsů Annaburger používá ZD Lašovice

Návěsy Annaburger patří ke stabilně prodávaným strojům bez ohledů na dobu a situaci v zemědělství. Vysvětlujeme si to stabilní poptávkou po přepravě velkého objemu materiálu a stále malému počtu takových návěsů v ČR. Faktem je, že výkyvy, které ovlivnily prodeje rozmetadel hnoje nebo cisteren, prostě prodeje návěsů nezasáhly. A je nutné připomenout, že návěsy nebyly tak výrazně podporovány z hlediska dotačních titulů, jako právě dopravní a aplikační technika. Jedním z letošních nových zákazníků návěsu HTS 22.14 se stalo Zemědělské družstvo Lašovice.

Annaburger vyrobil vůz s pořadovým číslem 8 000 23
09

Annaburger vyrobil vůz s pořadovým číslem 8 000

V letošním roce měl Annaburger několik jubileí, které mohl oslavovat. První v pořadí přišel vyrobený stroj s kulatým číslem 8 000. Přesně tolik kusů Annaburgerů opustilo bránu závodu ve východoněmeckém Annaburgu od vzniku firmy v roce 1991. Jedná se o velice pozoruhodné číslo, které odráží letité zkušenosti firmy Annaburger s výrobou dopravní techniky. Samozřejmě firma čerpala i z bývalého kombinátu Fortschritt, který své legendární cisterny HTS 100.27 vyráběl právě v Annaburgu dlouho před založením firmy Annaburger.

Annaburger představil sedlové rozmetadlo hnoje 19
09

Annaburger představil sedlové rozmetadlo hnoje

Při příležitosti oslavy 25 let od založení firmy Annaburger představil tento východoněmecký výrobce novinku ve svém sortimentu - Annaburger TS 28.04. Jedná se o sedlové rozmetadlo hnoje. Firma Annaburger tak zareagovala na poptávku takového stroje za různé Agro Trucky a je téměř jedinou firmou v Evropě, která takový stroj nabízí.

Farma Otročín zakoupila v letošním roce návěs Annaburger HTS 22.12 15
09

Farma Otročín zakoupila v letošním roce návěs Annaburger HTS 22.12

Jedním ze zákazníků, který letos vsadil na dopravní techniku Annaburger, byla Farma Otročín, s.r.o., která hospodaří nedaleko Toužimi na rozloze těměř 2 000 hektarů. Jak to často bývá, nekupovali v Otročíně neznámou věc. Od konce roku 2005 používají dva výměnné systém HTS 20.79 se třemi nástavbami. Letos padla volba na jednoúčelový návěs Annaburger HTS 22.12 na hydropneumatickém odpružení.

Stroje Annaburger budou opět k vidění na Zemi Živitelce 24
08

Stroje Annaburger budou opět k vidění na Zemi Živitelce

Na konci srpna patří výstaviště v Českých Budějovicích výstavě Země Živitelka. Za mnoho let konání tato výstava změnila svou podobu, ale stále přiláká velké množství laické i odborné veřejnosti i z poměrně vzdálených měst. Proto se výstava stále těší zájmu vystavovatelů. Pohodová atmosféra jen podporuje upevnění dobrých vztahů se zákazníky a nasbírání nových kontaktů, na které v hektickém Brně ne vždy zbývá čas. Ani letos nebudou v Budějovicích chybět stroje Annaburger.

Třínápravový návěs Annaburger HTS 29.14 pracuje rok v ZD Hodonice 16
08

Třínápravový návěs Annaburger HTS 29.14 pracuje rok v ZD Hodonice

Návěsy Annaburger vždy patřily k velmi oblíbeným v České republice. Mnohdy byly pionýry, protože svými parametry nastavily laťky, které ostatní konkurenti dlouho doháněly nebo stále dohánějí. Ještě v 90. letech měly návěsy Annaburger 6,5 m dlouhou korbu a od roku 2004 je běžně k dostání korba 7 m dlouhá na dvou nápravách, což stále není běžné u mnoha výrobců. V roce 2014 přišla zásadní změna ve tvaru korby, ale podvozek je stará dobrá osvědčená kvalita.

Nová cisterna Annaburger HTS 22.27 v Blažovicích 11
08

Nová cisterna Annaburger HTS 22.27 v Blažovicích

Na jaře tohoto roku rozšířil náš zákazník BONAGRO, a.s. se sídlem v Blažovicích u Brna, svou flotilu Annaburgerů o cisternu Annaburger HTS 22.27 o objemu 18 m3. Tato cisterna slouží k dovozu vody a DAMu k postřikovači a díky své nereznoucí laminátové nádrži je k tomu jako stvořená. Takový obchod potvrzuje, že Annaburger je špičkou co se týká výroby cisteren pro dovoz DAMu. Není to jen o laminátové nádrži, ale dalších prvcích tzv. nerezové sady a samozřejmě o robustním podvozku, který velice těžký DAM bezpečně dopraví, kam je potřeba.

Nový tridem Annaburger HTS 29.14 na soukromé farmě 01
08

Nový tridem Annaburger HTS 29.14 na soukromé farmě

V druhé půlce července jsme měli napilno s předáváním strojů novým majitelům. Jedním z dodaných strojů byl i dvoustranný třínápravový návěs Annaburger HTS 29.14, který jsme dodali na soukromou farmu pana Šebesty v Měrovicích na Hané. Návěs se okamžitě zapojil do sklizně, konkrétně do odvozu řepky. Pro pana Šebestu to ale není ani zdaleka první Annaburger na jeho farmě.

Přejít na stranu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 97 »

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás