Nákupní košík je prázdný

Novinky

Senážní lis Budissa Bagger RT 5000 - ideální řešení pro malé farmáře 07
02

Senážní lis Budissa Bagger RT 5000 - ideální řešení pro malé farmáře

Senážní lisy firmy Budissa jsou legendami v České republice. Pod dřívější značkou Ag - Bag vystoupily do povědomí českých farmářů a službařů a vytvořily si dominantní postavení na trhu se senážními lisy. Budissa vyrábí stroje pro malé podniky i pro ty největší službaře. Výrobní sortiment letos rozšířil senážní lis RT 5000, který je určen těm nejmenším farmářům.

Sedlové cisterny Annaburger na farmě u Magdeburgu 31
01

Sedlové cisterny Annaburger na farmě u Magdeburgu

Před dvěma měsíci jsme psali o farmě, která se nachází nedaleko Magdeburgu. Dva tahače MAN tam jsou agregovány se sedlovými návěsy Krampe Bandit, které slouží k odvozu siláže a obilí. Zmiňovali jsme, že Bandity nejsou jediné stroje, se kterými jsou tahače agregovány. Další logické využití je návoz kejdy a digestátu k samochodnému aplikátoru a k tomu slouží právě sedlové cisterny Annaburger.

Velká rozmetací akce probíhala v létě v Klíčanech 27
01

Velká rozmetací akce probíhala v létě v Klíčanech

V České republice pracuje více než 300 rozmetadel Annaburger, některá už pracují 20 let. Od 11 tunových rozmetadel pro soukromé farmáře po tridemy pro největší podniky. Není tedy nevídané, pokud se sejde více rozmetadel Annaburger na jednom poli. Nicméně tři rozmetadla je už poměrně raritní záležitost. Ale přesně taková situace nastala v červenci kousek od Prahy u obce Klíčany, kde jsme zachytili při práci tři rozmetadla Annaburger.

Profi Class - profi postřikovače od firmy Dammann 23
01

Profi Class - profi postřikovače od firmy Dammann

Ve výčtu modelů postřikovačů Dammann se dostáváme k elitní třídě jednonápravových tažených postřikovačů nazývaných Profi Class. Tato řada, jak její název napovídá, představuje skvěle vybavený stroj určený pro nejnáročnější zákazníky. Základní výbava je nejbohatší z tažených postřikovačů Dammann, přesto se tato třída řadí k nejprodávanějším postřikovačům Dammann v Evropě.

Nový model rozmetadla Annaburger - HTS 18.04 20
01

Nový model rozmetadla Annaburger - HTS 18.04

Firma Annaburger patří mezi přední výrobce rozmetadel hnoje v Evropě. Jelikož prodej rozmetadel v Německu spíše klesá na úkor aplikátorů kejdy, firma se více orientuje na východní trhy. Prodané stroje v Polsku, Maďarsku či na Ukrajině jsou především jednoúčelová rozmetadla hnoje. Právě pro východní trhy přišla firma Annaburger s novým rozmetadlem hnoje, které bylo poprvé vystaveno na EuroTieru v Německu na podzim loňského roku.

Dva tridemy Schubmax v podniku Zevos a.s. 12
01

Dva tridemy Schubmax v podniku Zevos a.s.

Firma Annaburger postavila vozy s výtlačným čelem Schubmax pro podniky služeb a provozovatele bioplynových stanic jako prostředky pro odvoz obrovského množství objemného materiálu. Vůz na svou dobu uchvátil enormním objemem, ale také profi podvozkem a robustností, která na trhu scházela. Vozy si našly své zákazníky, stále si je nacházejí, i když obecně vozy s výtlačným čelem všech výrobců jsou na ústupu a jsou nahrazovány levnějšími a méně univerzálními variantami. V České republice převažují třínápravové vozy a my jsme se zajeli podívat k jedinému zákazníkovi v ČR, který má dva kusy.

Legendární přívozná cisterna Annaburger již dotěžuje traktor 23
12

Legendární přívozná cisterna Annaburger již dotěžuje traktor

Na výstavě Euro Tier v Hannoveru představila firma Annaburger krom jiného také přívoznou cisternu HTD 29.28. Na první pohled se téměř neliší od klasické přívozné cisterny o objemu 21 m3, kterých jezdí po České republice desítky. Bližší prohlídka však prozradí významnou změnu, po které volalo mnoho majitelů přívozných cisteren Annaburger.

Kombinované vozy rozmetadlo/senážní vůz jsou stále populární 06
12

Kombinované vozy rozmetadlo/senážní vůz jsou stále populární

Firma Annaburger nabízí mnoho unikátních řešení, které se vryly do povědomí zemědělské veřejnosti po celé Evropě. Výměnné systémy jsou špičkou v oboru, překládací vůz ustanovil standardy ohledně překládání obilí již před 12 lety, a to se vůbec nebudeme rozpovídávat o tom, co firma Annaburger udělala pro rozmach hydraulicky odpružených podvozků. A jedním unikátním řešením, které si stále nachází spoustu zákazníků, je kombinovaný vůz, který lze používat jako rozmetadlo hnoje i jako vůz na odvoz siláže a senáže.

Postřikovače Classic - střední třída postřikovačů od DAMMANN 25
11

Postřikovače Classic - střední třída postřikovačů od DAMMANN

Druhou "nejmenší" řadou postřikovačů od firmy DAMMANN jsou postřikovače Classic. Ty představují větší stroje s bohatší základní výbavou, ale stále ještě ne tou nejlepší výbavou. Ale mají už možnost mít namontované ty největší vychytávky, včetně vynikajícího systému podpory vzduchu D-A-S, plně automatického ovládání ramen podle ultrazvukových senzorů nebo dálkového elektronického systému pro plnění proControl. Jedná se o postřikovač, který základní výbavou uspokojí náročné zákazníky a doplňkovou výbavou ty největší fajnšmekry.

Novinka od firmy Krampe - výměnný systém cisterna a korba 21
11

Novinka od firmy Krampe - výměnný systém cisterna a korba

Na právě skončené výstavě EuroTier v Hannoveru představila firma Krampe novinku ve svém výrobním programu. K již dříve vyráběnému návěsu DA 34 RoadRunner přidala možnost vyměnit korbu za cisternu o objemu 26 m3. Taková kombinace je vhodná pro službaře, kteří chtějí návěs Krampe využít celoročně.

Land Cruiser - nejmenší stroj z rodiny postřikovačů Dammann 17
11

Land Cruiser - nejmenší stroj z rodiny postřikovačů Dammann

Postřikovače Dammann jsou velmi známé pro svou ojedinělou obří velikost. V těchto ohledech jsou mnohé modely tažených i samojízdných postřikovačů unikáty na evropském trhu s postřikovači. V roce 2005 zareagovala firma na poptávky od menších farmářů, kteří požadovali malé postřikovače, avšak s kvalitou a'la Dammann. Tak vznikla řada Land Cruiser.

Největší cisterna Annaburger volná k prodeji 14
11

Největší cisterna Annaburger volná k prodeji

V loňském roce na výstavě Agritechnica v Hannoveru představil Annaburger svou dosud největší vyrobenou cisternu - sedlovou cisternu LS 38.28 "Highway Tanker" o objemu 30,5 m3. Cisterna sloužila jako předváděcí stroj a putovala po Evropě po výstavách a předváděcích akcích. A jako většina předváděcích stroj byla na konci roku uvolněna k prodeji a je nabízena za velmi zajímavou cenu.

Nejlépe vybavené rozmetadlo Annaburger jezdí v Doksanech 07
11

Nejlépe vybavené rozmetadlo Annaburger jezdí v Doksanech

Rozmetadla Annaburger patří ke špičce na trhu. O tom není žádný pochyb. Ale i mezi různými rozmetadly Annaburger se najdou někdy i významné rozdíly ve výbavě. Tyto rozdíly se najdou i napříč různými státy Evropy, od většinou jednoduše vybavených rozmetadel (často HTS 20.04) v Polsku, přes hojně prodávaná malá rozmetadla HTS 11.04 v Maďarsku až po některá výborně vybavená rozmetadla v Německu. Jedno excelentně vybavené rozmetadlo jsme v létě uvedli do provozu v Doksanech u Litoměřic.

Dva sedlové návěsy Krampe Bandit pracují u Magdeburgu 03
11

Dva sedlové návěsy Krampe Bandit pracují u Magdeburgu

Sedlové návěsy Bandit se setkaly po uvedení na trh s velkým zájmem evropských farmářů, kteří poptávali pro své tahače sedlové návěsy na převoz různých materiálů bez nutnosti sklápění. Vyprazdňování pomocí podlahového pásu, později v kombinaci s výtlačným čelem, se ukázalo být jako výborné řešení, hlavně s přihlédnutím k nízké hmotnosti celého návěsu. Jedna z farem, která kompletně vsadila v dopravě na sedlové návěsy Bandit, hospodaří nedaleko Magdeburgu.

Firma DAMMANN vyrábí postřikovače téměř 50 let 31
10

Firma DAMMANN vyrábí postřikovače téměř 50 let

Jak jsme již avizovali, stali jsme se oficiálním importérem portfolia firmy Herbert Dammann GmbH do České republiky. Tato firma je velmi známá především pro své postřikovače, které jsou právem považovány farmáři i odborníky za "Mercedesy" mezi postřikovači. Postupně Vám představíme celé portfolio této firmy od nejmenších nástavbových postřikovačů až po největší samochody, ale začneme pěkně od začátku, u samotné firmy Dammann.

Pan Sonntag používá již tři roky překládací vůz Güstrower 27
10

Pan Sonntag používá již tři roky překládací vůz Güstrower

Překládací vozy Güstrower jsou v České republice poměrně populární, především pro svou jednoduchost, nízkou potřebu tahového výkonu traktoru díky velkým flotačním pneumatikám a pro své snadné čištění. Skvěle fungují v různých podmínkách a proto jsou velmi oblíbené u službařů a většina Güstrowerů v ČR je nasazena právě ve službách. Jedním ze službařů, který používá dvounápravový překládací vůz Güstrower GTU 25, je i pan Lukáš Sonntag z Postřelmova u Zábřehu.

Společnost Mráz Agro CZ používá už rok cisternu Annaburger 19
10

Společnost Mráz Agro CZ používá už rok cisternu Annaburger

Jedním z nových uživatelů cisteren Annaburger se v loňském roce stala známá firma z jižních Čech - Mráz Agro CZ. Tato firma je proslulá rozsáhlým obchodem s pivovarnickým mlátem a kvasnicemi a každý si jistě vzpomene na fakt, že na českých silnicích potkal jeden z rozsáhlé flotily kamionů. Společnost se rozhodla pro jednu z předváděcích cisteren Annaburger, které v republice v loňském roce byly.

Výrobky firmy DAMMANN nově v portfoliu naší firmy 14
10

Výrobky firmy DAMMANN nově v portfoliu naší firmy

Po dlouhé době jsme významně rozšířili portfolio námi nabízených strojů a zařadili jsme do našeho sortimentu výrobky firmy DAMMANN. Tato firma se specializuje na výrobu postřikovačů, ať už tažených či samojízdných. A v tomto je firma DAMMANN skutečně skvělá! Na trhu s postřikovači patří ke špičce v sousedním Německu, a i v České republice, kde se nikdy výrazně neprosadila, je v povědomí českých farmářů jako "Mercedes" mezi postřikovači.

Jednadvacátý Annaburger v Agru Měřín 04
10

Jednadvacátý Annaburger v Agru Měřín

Společnost AGRO - Měřín, a.s. je největší uživatelem dopraví techniky Annaburger v České republice a jedním z největších uživatelů vůbec. Veškeré stroje byly podrobeny opravdu těžkým zkouškám při náročném nasazení, někdy každodenním. Věříme, že ve zkoušce odolnosti obstály, vzhledem k množství převezeného materiálu. Nejstaršímu vozu je 11 let. Těší nás, že v letošním roce přibyl v Měříně Annaburger č. 21, a první nevýměnný stroj - překládací vůz Annaburger HTS 20.16.

Další z nových návěsů Annaburger používá ZD Lašovice 29
09

Další z nových návěsů Annaburger používá ZD Lašovice

Návěsy Annaburger patří ke stabilně prodávaným strojům bez ohledů na dobu a situaci v zemědělství. Vysvětlujeme si to stabilní poptávkou po přepravě velkého objemu materiálu a stále malému počtu takových návěsů v ČR. Faktem je, že výkyvy, které ovlivnily prodeje rozmetadel hnoje nebo cisteren, prostě prodeje návěsů nezasáhly. A je nutné připomenout, že návěsy nebyly tak výrazně podporovány z hlediska dotačních titulů, jako právě dopravní a aplikační technika. Jedním z letošních nových zákazníků návěsu HTS 22.14 se stalo Zemědělské družstvo Lašovice.

Přejít na stranu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 96 »

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace