Nákupní košík je prázdný

Novinky

V Křenově řeší dovoz vody a DAMu pomocí Annaburgeru 23
05

V Křenově řeší dovoz vody a DAMu pomocí Annaburgeru

Cisterny Annaburger nejsou v České republice proslulé pouze jako robustní a spolehlivé aplikační cisterny, které se uplatní v provozech s rozsáhlou živočišnou výrobou nebo s bioplynovou stanicí. Velmi brzy se cisterny Annaburger ukázaly jako spolehlivé stroje pro přívoz vody a DAMu k postřikovačům. Hlavní přednost tkví samozřejmě v laminátové nádrži, která je naprosto spolehlivě odolná proti agresivním látkám, tedy především DAMu. V loňském roce jsme dodali speciál pro obsluhu postřikovače v podobě stále nedoceněné "malé přívozky" HT 18.27.

Mnoho strojů z našeho sortimentu bylo k vidění v Lipsku 15
05

Mnoho strojů z našeho sortimentu bylo k vidění v Lipsku

V termínu od 4. do 7. května 2017 se na výstavišti v Lipsku konala zemědělská výstava AGRA, která se koná jednou za dva roky. Svou velikostí samozřejmě ani zdaleka nedosahuje velikosti Agritechniky, avšak svou orientací na trh východního Německa je zajímavá z hlediska skladby vystavovatelů. Na výstavu jsme se v pátek 5.května zajeli podívat a viděli jsme mnoho strojů z našeho sortimentu.

Další cisternová nástavba na auto Made in Annaburger 02
05

Další cisternová nástavba na auto Made in Annaburger

Minulý týden jsme obdrželi fotky dalšího nákladního auta, které bylo v Annaburgu doplněno o některou z nástaveb z portfolia firmy Annaburger. Nejčastěji se jedná o cisternové nástavby, a tak tomu bylo i v tomto případě. Firma Annaburger je v této otázce poměrně dost flexibilní, dokáže připravit řešení na míru, nástavby pevné, výměnné nebo na hákové nosiče.

Samochody Dammann Trac představují špičku mezi postřikovači 18
04

Samochody Dammann Trac představují špičku mezi postřikovači

Firma Dammann, přední výrobce postřikovačů v Evropě, má ve svém širokém portfoliu samozřejmě i samojízdné postřikovače. A to dokonce několik různých modelů. Základnu tvoří tři modely dvounápravových postřikovačů s nádržemi o objemu 4 000 až 7 000 litrů. Většina samochodů Dammann umí postřikovací nástavbu sundat a vyměnit jí třeba za rozmetadlo minerálních hnojiv Güstrower. A nebo lze starou postřikovací nástavbu vyměnit za novou a pokračovat v provozu podvozku...Tyto i jiné výhody přináší samochody Dammann svým zákazníkům.

Největší čerpadlová cisterna Annaburger v ČR začala svou třetí sezonu 04
04

Největší čerpadlová cisterna Annaburger v ČR začala svou třetí sezonu

I když cisterny Annaburger patří k velmi populárním mezi farmáři v České republice, byly to spíše cisterny s vývěvou, které si nacházely místo u zákazníků. V českých podmínkách si farmáři cení spíše jednoduchosti a provozní spolehlivosti vývěvy, než výhod, které s sebou přináší cisterna s čerpadlem. I když tento trend stále platí, čas od času se vyskytnou požadavky, které lépe splňuje čerpadlová cisterna. To nastalo také před třemi roky v ZD Velká Chýška, a výsledkem je cisterna HTS 33.28 o objemu 24 m3, která má za sebou odpracované již dvě sezony.

Naše předváděcí rozmetadlo Annaburger už pracuje 30
03

Naše předváděcí rozmetadlo Annaburger už pracuje

Jarní část sezony nebývá pro rozmetadla hnoje tak zásadní, jako ta podzimní, ale i přesto se naše předváděcí rozmetadlo Annaburger v novém provedení vydalo rozmetat své první tuny. Zachytili jsme je na jižní Moravě při rozmetání separátu z bioplynové stanice. Rozmetadlo se bude i během jara pohybovat v oblasti jižní Moravy a Vysočiny a stráví tam i letní část sezony. Zájemci o předvedení rozmetadla se mohou již teď hlásit, ale upozorňujeme předem, že o rozmetadlo je velký zájem.

Nové rozmetadlo Teleliner ve společnosti POLABÍ Vysoká 20
03

Nové rozmetadlo Teleliner ve společnosti POLABÍ Vysoká

Kombinovaná rozmetadla Teleliner se těší stabilní popularitě mezi zákazníky v České republice. Každým rokem se podaří umístit k zákazníkům 2 - 3 kusy. Ideálním zákazníkem pro takový koncept je podnik s rozsáhlou živočišnou výrobou, kde se rozmetá velké množství hnoje a převáží obrovské množství objemných materiálů, zatímco obilí je spíše okrajovou záležitostí. Jednou z takový společností je i POLABÍ Vysoká a.s., která sídlí v těsné blízkosti Hradce Králové. Právě tam od loňského roku jezdí Annaburger HTS 22.07 Teleliner.

Luxusně vybavená cisterna Annaburger jezdí ve středním Německu 15
03

Luxusně vybavená cisterna Annaburger jezdí ve středním Německu

Firma Annaburger je v Německu velmi známá pro své aplikační cisterny. Její výrobky patří k nejvšestrannějším na trhu. Málokterý výrobce nabízí laminátové cisterny jak s čerpadlem, tak s vývěvou, navíc na hydropneumatickém odpružení a s různými typy aplikátorů. Oproti strojům dodávaným do České republiky si nelze nevšimnout některých rozdílů ve výbavě. Příkladem běžně dodávané aplikační cisterny v Německu může být stroj, který firma Annaburger loni dodala firmě Gönnatal Agrar e.g.

Speciální cisterny Annaburger pro přívoz vody a DAMu 10
03

Speciální cisterny Annaburger pro přívoz vody a DAMu

Loňský rok byl ve znamení nových speciálních cisteren Annaburger, které navazovaly na úspěchy legendárních cisteren HTS 100.27. Nové cisterny HTS 14.27 měly jednodušší výbavu s cílem snížit cenu pro zákazníky, kteří s cisternami nepotřebují aplikovat kejdu, ale poptávají spolehlivý dopravní prostředek pro návoz vody a DAMu ke svým postřikovačům. V letošním roce jsme rozšířili segment o cisterny o objemu 12m3. V současné době tak lze nabídnout speciály o objemu 10 a 12 m3 za velmi zajímavé ceny.

Největší rozmetadlo Güstrower bylo uvedeno do provozu 08
03

Největší rozmetadlo Güstrower bylo uvedeno do provozu

V minulém týdnu jsme předali zákazníkovi nové dvounápravové rozmetadlo Güstrower GDK 10.000 o objemu 16 m3 včetně nástavků. Jedná se o největší rozmetadlo Güstrower, které tato východoněmecká firma vyrábí. Stroj se ihned pustil do přihnojování řepek na poměrně vzdálených polích, kde se naplno projevila výhoda obrovského zásobníku, protože souprava pracovala bez nutnosti dovozu hnojiva a přesto s vysokým denním výkonem.

Rozmetadla Güstrower jsou tradičně mezi prvními stroji na poli 28
02

Rozmetadla Güstrower jsou tradičně mezi prvními stroji na poli

S rychlým ústupem sněhové pokrývky a s rapidně se zvyšujícími teplotami se na česká pole vrací zemědělská technika. Již tradičně mezi první stroje v poli patří rozmetadla minerálních hnojiv, mezi kterými nechybí tažená rozmetadla Güstrower. Letošní rok není žádnou výjimkou. Poslední týdny jsme se věnovali zaškolení nově dodaných rozmetadel a nedaleko sídla naší firmy šlo spatřit jedno z prvních rozmetadel při práci - model D 056 ze ZD Klapý.

Hliníková novinka od firmy Krampe 22
02

Hliníková novinka od firmy Krampe

Firma Krampe patří k lídrům v oblasti návěsové dopravní techniky pro zemědělství. Řada návěsů Big Body před 11 lety ustanovila nový standard pro design a výbavu návěsů. Stále více se firma Krampe zaměřuje na segment agrotrucků, kde není příliš velká konkurence a je stále co vymýšlet. Již řadu let Krampe produkuje sedlové návěsy Bandit, které jezdí i v České republice. Poslední novinkou je úprava sedlových sklápěcích návěsů v podobě nového modelu s hliníkovou korbou KS 950.

Rozmetadlo Güstrower GDK 8.000 pro ZOD Potěhy 10
02

Rozmetadlo Güstrower GDK 8.000 pro ZOD Potěhy

Rozmetadla Güstrower patří k legendám českých polí. První modely začaly pracovat na českých polích v době, kdy tažené rozmetadlo na minerální hnojiva bylo často z říše snů. Již v té době představovalo technologicky vyspělý stroj, což je status, který si Güstrowery drží dodnes. Více konkurentů nabízí tažená rozmetadla, ale žádné nekombinuje preciznost aplikace s universalitou tak, jako právě Güstrower. Nový model GDK 8.000 začne na jaře pracovat v ZOD Potěhy.

Senážní lis Budissa Bagger RT 5000 - ideální řešení pro malé farmáře 07
02

Senážní lis Budissa Bagger RT 5000 - ideální řešení pro malé farmáře

Senážní lisy firmy Budissa jsou legendami v České republice. Pod dřívější značkou Ag - Bag vystoupily do povědomí českých farmářů a službařů a vytvořily si dominantní postavení na trhu se senážními lisy. Budissa vyrábí stroje pro malé podniky i pro ty největší službaře. Výrobní sortiment letos rozšířil senážní lis RT 5000, který je určen těm nejmenším farmářům.

Sedlové cisterny Annaburger na farmě u Magdeburgu 31
01

Sedlové cisterny Annaburger na farmě u Magdeburgu

Před dvěma měsíci jsme psali o farmě, která se nachází nedaleko Magdeburgu. Dva tahače MAN tam jsou agregovány se sedlovými návěsy Krampe Bandit, které slouží k odvozu siláže a obilí. Zmiňovali jsme, že Bandity nejsou jediné stroje, se kterými jsou tahače agregovány. Další logické využití je návoz kejdy a digestátu k samochodnému aplikátoru a k tomu slouží právě sedlové cisterny Annaburger.

Velká rozmetací akce probíhala v létě v Klíčanech 27
01

Velká rozmetací akce probíhala v létě v Klíčanech

V České republice pracuje více než 300 rozmetadel Annaburger, některá už pracují 20 let. Od 11 tunových rozmetadel pro soukromé farmáře po tridemy pro největší podniky. Není tedy nevídané, pokud se sejde více rozmetadel Annaburger na jednom poli. Nicméně tři rozmetadla je už poměrně raritní záležitost. Ale přesně taková situace nastala v červenci kousek od Prahy u obce Klíčany, kde jsme zachytili při práci tři rozmetadla Annaburger.

Profi Class - profi postřikovače od firmy Dammann 23
01

Profi Class - profi postřikovače od firmy Dammann

Ve výčtu modelů postřikovačů Dammann se dostáváme k elitní třídě jednonápravových tažených postřikovačů nazývaných Profi Class. Tato řada, jak její název napovídá, představuje skvěle vybavený stroj určený pro nejnáročnější zákazníky. Základní výbava je nejbohatší z tažených postřikovačů Dammann, přesto se tato třída řadí k nejprodávanějším postřikovačům Dammann v Evropě.

Nový model rozmetadla Annaburger - HTS 18.04 20
01

Nový model rozmetadla Annaburger - HTS 18.04

Firma Annaburger patří mezi přední výrobce rozmetadel hnoje v Evropě. Jelikož prodej rozmetadel v Německu spíše klesá na úkor aplikátorů kejdy, firma se více orientuje na východní trhy. Prodané stroje v Polsku, Maďarsku či na Ukrajině jsou především jednoúčelová rozmetadla hnoje. Právě pro východní trhy přišla firma Annaburger s novým rozmetadlem hnoje, které bylo poprvé vystaveno na EuroTieru v Německu na podzim loňského roku.

Dva tridemy Schubmax v podniku Zevos a.s. 12
01

Dva tridemy Schubmax v podniku Zevos a.s.

Firma Annaburger postavila vozy s výtlačným čelem Schubmax pro podniky služeb a provozovatele bioplynových stanic jako prostředky pro odvoz obrovského množství objemného materiálu. Vůz na svou dobu uchvátil enormním objemem, ale také profi podvozkem a robustností, která na trhu scházela. Vozy si našly své zákazníky, stále si je nacházejí, i když obecně vozy s výtlačným čelem všech výrobců jsou na ústupu a jsou nahrazovány levnějšími a méně univerzálními variantami. V České republice převažují třínápravové vozy a my jsme se zajeli podívat k jedinému zákazníkovi v ČR, který má dva kusy.

Legendární přívozná cisterna Annaburger již dotěžuje traktor 23
12

Legendární přívozná cisterna Annaburger již dotěžuje traktor

Na výstavě Euro Tier v Hannoveru představila firma Annaburger krom jiného také přívoznou cisternu HTD 29.28. Na první pohled se téměř neliší od klasické přívozné cisterny o objemu 21 m3, kterých jezdí po České republice desítky. Bližší prohlídka však prozradí významnou změnu, po které volalo mnoho majitelů přívozných cisteren Annaburger.

Přejít na stranu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 97 »

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás