Nákupní košík je prázdný

Novinky

Nová cisterna k postřikovači Annaburger o objemu 10 cbm 19
10

Nová cisterna k postřikovači Annaburger o objemu 10 cbm

Nové cisterny používají podvozek a šasí z návěsů BasicLiner. Mají tedy parabolicky odpružené nápravy bez možnosti natáčení, nízko uložený rám a oj do spodního závěsu, která může být parabolicky odpružena. Nápravy jsou natolik předimenzované, že vožení výrazně těžšího DAMu je u 10ti kubíkové cisterny možné bez dalších úprav.

Nový návěs Annaburger HTS 22.12 ve společnosti Daňhel Agro a.s. 03
10

Nový návěs Annaburger HTS 22.12 ve společnosti Daňhel Agro a.s.

Návěsy Annaburger jsou nejprodávanější skupinou strojů v našem sortimentu. Poptávka je mírně rostoucí i přes různé recese v zemědělství. Stejně tak roste i poptávka po návěsech s hydraulickým odpružením náprav. Nové korby EcoLiner, které byly představeny v roce 2014, se ukázaly jako kvalitní, a nižší cena dělá návěsy Annaburger dostupnější více než v minulosti. Nový návěs HTS 22.12 provozuje také společnost Daňhel Agro a.s., náš úspěšný prodejce v oblasti středních a jižních Čech.

Dva třínápravové výměnné systémy Annaburger jezdí na jižní Moravě 28
09

Dva třínápravové výměnné systémy Annaburger jezdí na jižní Moravě

Firma Annaburger patří k průkopníkům technologie univerzálních podvozků a výměnných nástaveb. Její výměnné systémy jsou legendami českých polí a dodnes nemají na trhu konkurenci. I když je patrný částečný odklon od výměnných systémů ze strany zákazníků, přesto si nové výměnné systémy své zákazníky stále nachází. Letošní rok není výjimkou a v létě jsme tak předali jednomu ze zákazníků dva výměnné systémy Annaburger HTS 33.79.

V Lošticích zapravují kejdu přímo do země pomocí techniky Annaburger 21
09

V Lošticích zapravují kejdu přímo do země pomocí techniky Annaburger

Naše firma je dlouhodobým propagátorem využívání kejdy jako hnojiva, ať už se jedná o hnojení do porostu obilovin, správnou aplikaci na louky nebo o podpovrchové okamžité zapravení na strniště. S rostoucí cenou minerálních hnojiv a s přísnějšími pravidly ohledně aplikace kejdy a digestátu pozorujeme stále častější snahu o využívání potenciálu kejdy. Jedním z podniků, který zlepšil systém aplikace kejdy je i Palomo Loštice, kde se této činnosti zhostil výměnný systém Annaburger.

Nový překládací vůz Güstrower jezdí v Mašovicích 18
09

Nový překládací vůz Güstrower jezdí v Mašovicích

Překládací vozy Güstrower nejsou zdaleka tak rozšířené jako Annaburgery, přesto jsou mezi zákazníky velice populární pro svou jednoduchost, nízké těžiště a pro velké pneumatiky s průměrem ráfku 30,5 palce, které zajišťují minimální potřebný výkon taženého prostředku. Jedním z dalších zákazníků, který se rozhodl pro takový překládací vůz, je Agrodružstvo Mašovice, které hospodaří v oblasti Znojma.

Stavební návěsy Krampe HalfPipe jsou legendami evropských stavenišť 11
09

Stavební návěsy Krampe HalfPipe jsou legendami evropských stavenišť

Každý výrobce má pomyslný trumf ve svém sortimentu, výrobek, na který je právem pyšný a který dělá dlouho a dobře. Západoněmecká firma Krampe má takových výrobků několik. Stačí zmínit dnes již legendární návěsy Krampe Big Body, jejichž korby se staly inspirací nejednomu výrobci dopravní techniky. Nebo hákové nosiče THL, které stanovily, jak má hákový nosič vypadat. Ale jeden výrobek z jejich sortimentu vyčnívá nad ostatní. Skutečná legenda. Jedná se o stavební návěs Krampe HP 20.

Třínápravový výměnný systém s překládací nástavbou jezdí na východě Čech 07
09

Třínápravový výměnný systém s překládací nástavbou jezdí na východě Čech

Překládací vozy Annaburger jsou suverénně nejrozšířenější překladače v ČR. Velkou měrou se na tom podílí fakt, že Annaburger dokáže jakoukoliv velikost překládacího vozu dodat jako nástavbu na výměnný systém, což na trhu umí málokdo. Překládací vůz má samozřejmě omezenou dobu působení v roce a pokud není využíván na dovoz hnojiv nebo při sklizni zrnové kukuřice, tak de facto 11 měsíců v roce stojí nevyužit. Zde se výměnný systém přímo nabízí, protože velkou část z těchto 11 měsíců lze podvozek provozovat s jinou nástavbou. Největší překládací nástavba s objemem 36 m3 se letos objevila nedaleko Hradce Králové.

Ve Struhařově nasazují i tři rozmetadla Annaburger naráz 30
08

Ve Struhařově nasazují i tři rozmetadla Annaburger naráz

Rozmetadla hnoje od firmy Annaburger se stala etalonem výkonnosti a kvality rozmetání statkových hnojiv v ČR. Jediné rozmetadlo dokáže nahradit několik rozmetadel RMA 8, v případě mokrých podmínek ani není co srovnávat. Většinou se na poli setkáte s dvěma kusy rozmetadel Annaburger, které spolu s manipulátorem představují výkonnou linku na rozmetání, přičemž manipulátor se nenudí, jako v případě jediného rozmetadla. Ale občas se podaří sestavit linku s třemi rozmetadly a kloubovým nakladačem, a to je pořádný koncert.

Cisterna Annaburger při přihnojování kukuřice kejdou 17
08

Cisterna Annaburger při přihnojování kukuřice kejdou

Vzhledem k obsahu živin a minerálních látek patří kejda mezi hodnotná hnojiva. Navíc se jedná o hnojivo, které je vedlejším produktem živočišné výroby a většinou se tedy nemusí nakupovat. Je udivující, jak mnoho farmářů s kejdou stále plýtvá a nevyužívá její potenciál. Potěší nás, když čas od času narazíme na našeho zákazníka, který se aktivně věnuje využití kejdy k hnojení. Jedním z takových zákazníků je i AGRA Horní Dunajovice, která k přihnojení kukuřice používá cisternu Annaburger HTS 20.27.

Sedlové cisterny Annaburger představují špičku v přepravě kejdy 10
08

Sedlové cisterny Annaburger představují špičku v přepravě kejdy

Sedlové cisterny patří mezi produkty firmy Annaburger, které se v našich končinách moc často neobjevují. Ale to neznamená, že jich Annaburger nevyrábí desítky a že se netěší velké popularitě v Německu. Službaři a farmáři v Německu je velmi rádi používají pro jejich robustní konstrukci, která je vhodná na nezpevněné cesty, kvůli variabilitě a samozřejmě kvůli lehké laminátové nádrži. Dvě takové cisterny si již našly cestu do České republiky.

Překládací vůz Güstrower GTU 25 se osvědčil ve Strážovicích 03
08

Překládací vůz Güstrower GTU 25 se osvědčil ve Strážovicích

Překládací vozy východoněmecké firmy Güstrower patří k populárním strojům u farmářů i službařů v České republice. I když přináší trochu jiné výhody než překladače Annaburger, najde se spousta zákazníků, kteří na ně nedají dopustit. Jeden z nových strojů jsme dodali do podniku Zemagro spol. s.r.o. se sídlem ve Strážovicích u Kyjova.

Výměnné systémy Annaburger jezdí v ZS Zhoř 10
07

Výměnné systémy Annaburger jezdí v ZS Zhoř

Jedním z podniků, který v minulosti vsadil při řešení zemědělské dopravy na značku Annaburger, je také Zemědělská společnost Zhoř, která hospodaří v oblasti Jihlavy. O většinu dopravy se tam starají dva výměnné systémy Annaburger HTS 20.79, každý s vlastní korbou a rozmetadlem. Oba stroje mají hydropneumatické odpružení náprav a velké flotační pneumatiky 600/55 R26,5.

Další návěs Annaburger v ZD Trhový Štěpánov 03
07

Další návěs Annaburger v ZD Trhový Štěpánov

Letošní rok byl velice úspěšný na prodej jednoúčelových návěsů Annaburger, jejichž prodeje stabilně rostou každým rokem. Je to dané poměrně velkým prostorem, který v obnově návěsů v České republice je, i díky stále rostoucím nárokům na efektivitu dopravy. Návěsy Annaburger se těší své vysoké popularitě hlavně díky nadstandardní velikosti korby i pneumatik. A stále více oslovují zákazníky návěsy na hydropneumatickém odpružení. Další z takových návěsů pracuje od května v Trhovém Štěpánově.

Návěs Annaburger Schubmax také za tahače sedlových návěsů 13
06

Návěs Annaburger Schubmax také za tahače sedlových návěsů

Návěsy Schubmax od firmy Annaburger se dostaly do povědomí veřejnosti jako velkoobjemové speciály na převoz objemných materiálů pro bioplynové stanice. V době uvedení na trh patřily k největším a nejlépe vybaveným výtlačným čelům na trhu. Jak se postupně službaři a provozovatelé bioplynových stanic vybavovali technikou, poptávka po návěsech s výtlačným čelem klesala v celém Německu. Téměř pokaždé při návštěvě Annaburgu vidíme ve výrobě nějaké výtlačné čelo rozpracované. Naposledy to však byla novinka - sedlový návěs Annaburger Schubmax.

Nový návěs Annaburger HTS 20.12 v Agra Brtnice 31
05

Nový návěs Annaburger HTS 20.12 v Agra Brtnice

Čas prvních senáží už je téměř za námi a jelikož se jedná o první větší akci v letošním roce pro zemědělské návěsy, tak několik nových návěsů zažilo svou premiéru. Jedním z nich byl i návěs Annaburger HTS 20.12, který zakoupila společnost Agra Brtnice. Na první pohled se jedná o běžný návěs, ale ukrývá v sobě jedno unikátní řešení made in Annaburger.

V Křenově řeší dovoz vody a DAMu pomocí Annaburgeru 23
05

V Křenově řeší dovoz vody a DAMu pomocí Annaburgeru

Cisterny Annaburger nejsou v České republice proslulé pouze jako robustní a spolehlivé aplikační cisterny, které se uplatní v provozech s rozsáhlou živočišnou výrobou nebo s bioplynovou stanicí. Velmi brzy se cisterny Annaburger ukázaly jako spolehlivé stroje pro přívoz vody a DAMu k postřikovačům. Hlavní přednost tkví samozřejmě v laminátové nádrži, která je naprosto spolehlivě odolná proti agresivním látkám, tedy především DAMu. V loňském roce jsme dodali speciál pro obsluhu postřikovače v podobě stále nedoceněné "malé přívozky" HT 18.27.

Mnoho strojů z našeho sortimentu bylo k vidění v Lipsku 15
05

Mnoho strojů z našeho sortimentu bylo k vidění v Lipsku

V termínu od 4. do 7. května 2017 se na výstavišti v Lipsku konala zemědělská výstava AGRA, která se koná jednou za dva roky. Svou velikostí samozřejmě ani zdaleka nedosahuje velikosti Agritechniky, avšak svou orientací na trh východního Německa je zajímavá z hlediska skladby vystavovatelů. Na výstavu jsme se v pátek 5.května zajeli podívat a viděli jsme mnoho strojů z našeho sortimentu.

Další cisternová nástavba na auto Made in Annaburger 02
05

Další cisternová nástavba na auto Made in Annaburger

Minulý týden jsme obdrželi fotky dalšího nákladního auta, které bylo v Annaburgu doplněno o některou z nástaveb z portfolia firmy Annaburger. Nejčastěji se jedná o cisternové nástavby, a tak tomu bylo i v tomto případě. Firma Annaburger je v této otázce poměrně dost flexibilní, dokáže připravit řešení na míru, nástavby pevné, výměnné nebo na hákové nosiče.

Samochody Dammann Trac představují špičku mezi postřikovači 18
04

Samochody Dammann Trac představují špičku mezi postřikovači

Firma Dammann, přední výrobce postřikovačů v Evropě, má ve svém širokém portfoliu samozřejmě i samojízdné postřikovače. A to dokonce několik různých modelů. Základnu tvoří tři modely dvounápravových postřikovačů s nádržemi o objemu 4 000 až 7 000 litrů. Většina samochodů Dammann umí postřikovací nástavbu sundat a vyměnit jí třeba za rozmetadlo minerálních hnojiv Güstrower. A nebo lze starou postřikovací nástavbu vyměnit za novou a pokračovat v provozu podvozku...Tyto i jiné výhody přináší samochody Dammann svým zákazníkům.

Největší čerpadlová cisterna Annaburger v ČR začala svou třetí sezonu 04
04

Největší čerpadlová cisterna Annaburger v ČR začala svou třetí sezonu

I když cisterny Annaburger patří k velmi populárním mezi farmáři v České republice, byly to spíše cisterny s vývěvou, které si nacházely místo u zákazníků. V českých podmínkách si farmáři cení spíše jednoduchosti a provozní spolehlivosti vývěvy, než výhod, které s sebou přináší cisterna s čerpadlem. I když tento trend stále platí, čas od času se vyskytnou požadavky, které lépe splňuje čerpadlová cisterna. To nastalo také před třemi roky v ZD Velká Chýška, a výsledkem je cisterna HTS 33.28 o objemu 24 m3, která má za sebou odpracované již dvě sezony.

Přejít na stranu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 96 »

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace