Nákupní košík je prázdný

Novinky

Nový návěs Annaburger mají v Nebovidech u Kolína 03
09

Nový návěs Annaburger mají v Nebovidech u Kolína

Sklápěcí návěsy jsou tradičně nejlépe prodávané stroje z širokého portfolia firmy Annaburger. Trvale si drží stabilní prodeje bez ohledu na různé podpory či situaci v zemědělství, která více ovlivňuje prodeje rozmetadel a cisteren. Popularita návěsů Annaburger mezi zákazníky neklesá, naopak spíše stoupá úroveň výbavy jednotlivých strojů. Velmi dobře vybavený návěs Annaburger jsme na konci loňského roku dodali společnosti POLINE s.r.o., která sídlí v Nebovidech u Kolína.

Rozmetadlo Güstrower je skvělé při aplikaci jemně mletého vápence 20
08

Rozmetadlo Güstrower je skvělé při aplikaci jemně mletého vápence

Rozemtadla Güstrower se zapsala do povědomí českých zemědělců jako univerzální stroje schopné aplikovat různé materiály s vysokou přesností. To zajišťuje především řetězový dopravník, který Güstrower využívá jako jedna z mála firem na trhu. Rozmetadla jsou schopná s velkým úspěchem aplikovat i jemně mletý vápenec. Na jedno takové jsme se zajeli podívat do východních Čech.

Nový návěs Annaburger jezdí ve službách na Pardubicku. 08
08

Nový návěs Annaburger jezdí ve službách na Pardubicku.

Návěsy Annaburger patří k nejpopulárnějším návěsům ve své třídě a stále si neúnavně nacházejí staré i nové zákazníky bez ohledu na situaci v zemědělství. Společnými požadavky všech zákazníků jsou velký objem vozu a skvělý jízdní komfort. To návěsy Annaburger splňují bez problémů. Jeden takový návěs si pořídil i pan Topič kousek od Pardubic a provozuje jej ve službách.

Sedlová cisterna Annaburger jezdí na Vysočině 30
07

Sedlová cisterna Annaburger jezdí na Vysočině

Sedlové cisterny Annaburger patří k velice populárním strojům pro přívoz kejdy a digestátu v Německu. Jejich konstrukce s masivním rámem je předurčuje k jízdě na nezpevněných komunikacích a na poli, kde se pak významně odlišují od konkurence. V České republice je rozvoj těchto cisteren pomalejší, ale i zde si nachází své zákazníky. Jedna sedlová cisterna jezdí od roku 2016 na Vysočině.

Největší tandemový velkoobjemový vůz Annaburger HTS 22.03 20
07

Největší tandemový velkoobjemový vůz Annaburger HTS 22.03

Široké portfolio firmy Annaburger pokrývá různou dopravní techniku od aplikačních cisteren až po návěsy s výtlačným čelem za nákladní auta. Méně známým produktem jsou jednoúčelové velkoobjemové vozy na převoz senáže a siláže, nicméně i tyto vozy si své zákazníky najdou. Jak u ostatní techniky Annaburger i zde se jedná o stroje s profi podvozkem a skvělými jízdními vlastnostmi.

Tandemová rozmetadla Güstrower na Vysočině 11
07

Tandemová rozmetadla Güstrower na Vysočině

Rozmetadla Güstrower patří k velmi populárním taženým rozmetadlům na minerální hnojiva. Zákazníci oceňují především jejich vysokou univerzálnost, protože si dokáží poradit s různými materiály rozdílné kvality. I když v České republice potkáte nejčastěji jednonápravová rozmetadla, podařilo se nám zde umístit několik dvounápravových strojů. Díky obrovské denní výkonnosti jsou linky s těmito rozmetadly jedny z nejvýkonnějších.

Annaburger HTS 31.04 - král mezi rozmetadly Annaburger 13
06

Annaburger HTS 31.04 - král mezi rozmetadly Annaburger

Rozmetadla Annaburger se těší velké popularitě především směrem na východ od továrny v Annaburgu. V České republice patří k nejrozšířenějším velkým rozmetadlům, v Maďarsku a na Ukrajině to jsou nejprodávanější Annaburgery. Dostaly se k nám fotografie třínápravového rozmetadla HTS 31.04 v impozantní výbavě. Je to pomyslný král mezi rozmetadly Annaburger.

Návěsy Annaburger v ZOD Hořice 06
06

Návěsy Annaburger v ZOD Hořice

ZOD Hořice patří k dlouholetým uživatelům techniky Annaburger. Od roku 2005 využívají výměnný systém HTS 22.79 s korbou a rozmetadlem, v letech 2009 a 2014 zakoupili jednoúčelová rozmetadla HTS 22.04. Posledními přírůstky jsou dva jednoúčelové návěsy Annaburger HTS 20.12 a 22.12, z nichž posledně jmenovaný byl uveden do provozu před pár týdny.

Skvěle vybavené rozmetadlo Güstrower ve Velkém Meziříčí 23
05

Skvěle vybavené rozmetadlo Güstrower ve Velkém Meziříčí

Rozmetadla minerálních hnojiv Güstrower patří k nejlepším strojům ve své kategorii na trhu. O této skutečnosti se mohla přesvědčit spousta zákazníků v ČR. Ty oceňují především obrovskou universalitu rozmetadla, které si poradí s širokým spektrem rozmetaných materiálů. Od ledků a močoviny přes jemně mletý vápenec a síran až po masokostní moučku nebo maglit. Jedním ze zákazníků, který dlouhá léta používal rozmetadla Güstrower, a rozhodl se pro nové rozmetadlo, je AGROPODNIK, a.s. Velké Meziříčí.

Nová třínápravová cisterna Annaburger pracuje v Bohdalově 16
05

Nová třínápravová cisterna Annaburger pracuje v Bohdalově

Cisterny Annaburger představují špičku v oboru. Zákazníci si je cení především pro jejich univerzalitu, neboť díky možnosti hydraulických náprav a páteřovému rámu jsou vhodné pro aplikace na poli s kypřiči pro přímé zapravení, ale i pro dlouhé cesty po silnici. Když se k tomu přidá sklolaminátová nádrž s nízkou hmotností a vysokou stálostí, výsledkem je skvělá cisterna. Další z našich zákazníků se rozhodl pořídit druhou cisternu Annaburger, a my jsme tak v dubnu uvedli do provozu cisternu Annaburger v akciové společnosti Agras Bohdalov.

Návěs HTS 33.12 - vlajková loď portfolia Annaburger 23
03

Návěs HTS 33.12 - vlajková loď portfolia Annaburger

Návěsy patří stabilně mezi nejprodávanější produkty firmy Annaburger. Značně tomu nepomohla výroba nových koreb EcoLiner, které nižší cenou přiblížily návěsy zákazníkům, kteří by si je jinak nepořídili. Návěsy se masové vyráběly v tradičních velikostech 20, 22 a 29 tun. Rostoucí poptávka po větších návěsech přiměla firmu Annaburger k vývoji modelu HTS 33.12 s 9,5 m dlouhou korbou, který byl poprvé představen na Agritechnice v roce 2017.

Přívozné cisterny Annaburger jsou vhodné i k aplikaci 14
03

Přívozné cisterny Annaburger jsou vhodné i k aplikaci

Přívozné cisterny Annaburger HT 24.27 o objemu 21 kubíků definovaly pojem "traktorová přívozná cisterna" nejen v České republice. Svou jednoduchostí, nízkou hmotností a vysokým přepravním výkonem prorazily do mnoha aplikačních linek v ČR a málokterý samochod u nás neměl alespoň v jednu chvíli u sebe tuto přívozku. I když jsou to stroje určené převážně na přepravu po silnici, jsou schopné i samostatné aplikace, což zvyšuje jejich využití.

Největší cisterna Annaburger pracuje nedaleko Lipska 06
03

Největší cisterna Annaburger pracuje nedaleko Lipska

Firma Annaburger má jeden z nejširších sortimentů na trhu, co se výroby cisteren týče. Málokdo vyrábí cisterny s vývěvou i čerpadlem od 10 do 27 kubíků. K tomu navíc přívozné cisterny 12 až 27 kubíků, sedlové cisterny za tahače návěsů a nástavby na nákladní auta. V České republice jsou nejčastějí cisterny o objemu 18 kubíků, ať už jednoúčelové, nebo nástavby na výměnné systémy. Aplikační cisternu o objemu 27 kubíků ale v ČR nemáme, tak jsme se na ní dojeli podívat do Německa.

Největší výměnný systém Annaburger jezdí ve Valtrovicích 22
02

Největší výměnný systém Annaburger jezdí ve Valtrovicích

Výměnné systémy Annaburger patří k legendám českých polí. I když to pravděpodobně nebude nejprodávanější výměnný systém v republice, zapsal se nesmazatelně do povědomí českých zemědělců. Od roku 2004, kdy přišla na trh hydraulicky odpružená verze modelu 22.79, jej ve velikosti, počtu možných nástaveb a rychlosti přehození nástaveb nikdo nepřekonal. I největší model 33.79 se poměrně rozšířil na českých a polích. Jeden jezdí od roku 2014 na jižní Moravě u hranic s Rakouskem.

Minulý týden se konal den otevřených dveří firmy Agrotrans Otice s.r.o. 14
02

Minulý týden se konal den otevřených dveří firmy Agrotrans Otice s.r.o.

Zimní měsíce jsou časem, kdy je relativně dost času na pořádání různých seminářů, akcí a utužování vztahů se zákazníky, nebo hledání nových. Minulý týden ve čtvrtek a v pátek, tedy 8 a 9. února, pořádala den otevřených dveří firma Agrotrans Otice s.r.o. ve Štáblovicích u Opavy. Zajeli jsme se tam podívat a viděli jsme spoustu pěkných věcí.

EcoTanker - nová lehká sedlová cisterna od firmy Annaburger 06
02

EcoTanker - nová lehká sedlová cisterna od firmy Annaburger

Firma Annaburger neustále inovuje své produkty a snižování hmotnosti je jedna z oblastí, kde je Annaburger velmi aktivní. Především u cisteren je toto velmi patrné, neboť sklolaminátová nádrž tvoří dobrý základ pro snížení hmotnosti. Posledním takovým projektem je nová sedlová cisterna Annaburger EcoLiner, která byla představena na loňské Agritechnice v Hannoveru.

Velkoobjemové vozy Annaburger mají až 52 kubíků 02
02

Velkoobjemové vozy Annaburger mají až 52 kubíků

Dopravní technika Annaburger se spíše proslavila svými výměnnými systémy, návěsy, rozmetadly nebo překládacími vozy. Velkoobjemové vozy nejsou tak často vídané, ale má to jednoduchý důvod. Málokdo si koupí jednoúčelový vůz, když může mít od Annaburgeru vyzkoušené rozmetadlo s velkoobjemovou nástavbou. Ale i jednoúčelové vozy se občas objeví a jedná se o profi stroje s velkým objemem.

Malé velké rozmetadlo Annaburger HTS 20.04 25
01

Malé velké rozmetadlo Annaburger HTS 20.04

Rozmetadla Annaburger jsou velice známá pro perfektní kvalitu práce z hlediska drobení materiálu a šířky a rovnoměrnosti pracovního záběru. Jejich značná velikost ve srovnání s konkurencí se již považuje za samozřejmost. V posledních letech začíná mít v prodejích převahu menší dvounápravový model HTS 20.04, který ale zastane velké množství práce za skvělou cenu.

První návěs Annaburger BasicLiner v České republice 18
01

První návěs Annaburger BasicLiner v České republice

Před dvěma lety přišla firma Annaburger s jednoduchými návěsy za malé traktory pro farmáře, kteří nepotřebují velký návěs, ale zároveň požadují kvalitní zpracování a komponenty, tedy návěs, který vydrží roky v jakémkoliv provozu. Na konci roku 2016 jsme dodali první takový návěs zákazníkovi v ČR.

Dvanáctimetrový botkový aplikátor Bomech na cisterně Annaburger 11
01

Dvanáctimetrový botkový aplikátor Bomech na cisterně Annaburger

V loňském roce jsme dodali první z velkých aplikátorů Bomech, konkrétně model Farmer o záběru 12 metrů. Ještě více nás potěšilo, že jsme aplikátor dodali i s výměnným systémem Annaburger HTS 33.79 a cisternovou nástavbou o objemu 24 m3. Věříme, že čas aplikátorů Bomech teprve přijde, a pomalu se to začíná potvrzovat.

Přejít na stranu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 97 »

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás