Nákupní košík je prázdný

Novinky

Největší výměnný systém Annaburger jezdí ve Valtrovicích 22
02

Největší výměnný systém Annaburger jezdí ve Valtrovicích

Výměnné systémy Annaburger patří k legendám českých polí. I když to pravděpodobně nebude nejprodávanější výměnný systém v republice, zapsal se nesmazatelně do povědomí českých zemědělců. Od roku 2004, kdy přišla na trh hydraulicky odpružená verze modelu 22.79, jej ve velikosti, počtu možných nástaveb a rychlosti přehození nástaveb nikdo nepřekonal. I největší model 33.79 se poměrně rozšířil na českých a polích. Jeden jezdí od roku 2014 na jižní Moravě u hranic s Rakouskem.

Minulý týden se konal den otevřených dveří firmy Agrotrans Otice s.r.o. 14
02

Minulý týden se konal den otevřených dveří firmy Agrotrans Otice s.r.o.

Zimní měsíce jsou časem, kdy je relativně dost času na pořádání různých seminářů, akcí a utužování vztahů se zákazníky, nebo hledání nových. Minulý týden ve čtvrtek a v pátek, tedy 8 a 9. února, pořádala den otevřených dveří firma Agrotrans Otice s.r.o. ve Štáblovicích u Opavy. Zajeli jsme se tam podívat a viděli jsme spoustu pěkných věcí.

EcoTanker - nová lehká sedlová cisterna od firmy Annaburger 06
02

EcoTanker - nová lehká sedlová cisterna od firmy Annaburger

Firma Annaburger neustále inovuje své produkty a snižování hmotnosti je jedna z oblastí, kde je Annaburger velmi aktivní. Především u cisteren je toto velmi patrné, neboť sklolaminátová nádrž tvoří dobrý základ pro snížení hmotnosti. Posledním takovým projektem je nová sedlová cisterna Annaburger EcoLiner, která byla představena na loňské Agritechnice v Hannoveru.

Velkoobjemové vozy Annaburger mají až 52 kubíků 02
02

Velkoobjemové vozy Annaburger mají až 52 kubíků

Dopravní technika Annaburger se spíše proslavila svými výměnnými systémy, návěsy, rozmetadly nebo překládacími vozy. Velkoobjemové vozy nejsou tak často vídané, ale má to jednoduchý důvod. Málokdo si koupí jednoúčelový vůz, když může mít od Annaburgeru vyzkoušené rozmetadlo s velkoobjemovou nástavbou. Ale i jednoúčelové vozy se občas objeví a jedná se o profi stroje s velkým objemem.

Malé velké rozmetadlo Annaburger HTS 20.04 25
01

Malé velké rozmetadlo Annaburger HTS 20.04

Rozmetadla Annaburger jsou velice známá pro perfektní kvalitu práce z hlediska drobení materiálu a šířky a rovnoměrnosti pracovního záběru. Jejich značná velikost ve srovnání s konkurencí se již považuje za samozřejmost. V posledních letech začíná mít v prodejích převahu menší dvounápravový model HTS 20.04, který ale zastane velké množství práce za skvělou cenu.

První návěs Annaburger BasicLiner v České republice 18
01

První návěs Annaburger BasicLiner v České republice

Před dvěma lety přišla firma Annaburger s jednoduchými návěsy za malé traktory pro farmáře, kteří nepotřebují velký návěs, ale zároveň požadují kvalitní zpracování a komponenty, tedy návěs, který vydrží roky v jakémkoliv provozu. Na konci roku 2016 jsme dodali první takový návěs zákazníkovi v ČR.

Dvanáctimetrový botkový aplikátor Bomech na cisterně Annaburger 11
01

Dvanáctimetrový botkový aplikátor Bomech na cisterně Annaburger

V loňském roce jsme dodali první z velkých aplikátorů Bomech, konkrétně model Farmer o záběru 12 metrů. Ještě více nás potěšilo, že jsme aplikátor dodali i s výměnným systémem Annaburger HTS 33.79 a cisternovou nástavbou o objemu 24 m3. Věříme, že čas aplikátorů Bomech teprve přijde, a pomalu se to začíná potvrzovat.

Cisterna Annaburger o objemu 12 cbm dováží vodu k postřikovači 09
01

Cisterna Annaburger o objemu 12 cbm dováží vodu k postřikovači

Již jsme informovali o nových návěsných cisternách Annaburger, které byly postaveny speciálně jako přívozy vody a DAMu k postřikovači. Tyto cenově zajímavé návěsy se setkaly s velkým ohlasem a mnoho si našlo své zákazníky v ČR. Trochu se ale zapomíná na dlouhodobě vyráběné přívěsy HT 18.27 o objemu 12 a 15 kubíků. Tyto stroje mají díky své lehké konstrukci také velmi zajímavou cenu, přitom jsou dodávané kompletně na vzduchovém odpružení.

6 postřikovačů bylo na stánku firmy Dammann v Hannoveru 12
12

6 postřikovačů bylo na stánku firmy Dammann v Hannoveru

Na výstavě Agritechnica v Hannoveru nemohla chybět firma Dammann, která má sídlo nedaleko od Hamburgu. Tato firma patří k přední výrobcům postřikovačů na světě a v Hannoveru to bylo vidět. Na stánku bylo vyrovnáno 6 různých postřikovačů, což byl dělený rekord na výstavišti. Stroje pokrývaly široké spektrum působnosti firmy, která vyrábí postřikovače o objemech od 3 000 do 14 000 litrů.

Annaburger vystavil na Agritechnice mnoho novinek 01
12

Annaburger vystavil na Agritechnice mnoho novinek

Výstava Agritechnica, která se koná v Hannoveru každý lichý rok, je nejdůležitější výstavou pro většinu evropských výrobců zemědělské techniky. Pro firmu Annaburger to není jiné a expozici v Hannoveru byla věnována značná pozornost. A výstavní prostor v hale 23 se novinkami jen hemžil.

Návštěva v závodu na výrobu profi cisteren Vakutec 02
11

Návštěva v závodu na výrobu profi cisteren Vakutec

Firma Vakutec má na trhu s aplikační technikou více jak 40ti letou tradici. Jejím nosným programem je technika na míchání a aplikaci kejdy v těch nejrůznějších podobách. Oproti firmě Annaburger, která se technikou na aplikaci kejdy také zabývá, je to zajímavý protipól. Technika Vakutec pokrývá velmi zajímavé spektrum. Nejmenší cisterny začínají již na objemu 4,6 m3. Jednonápravových cisteren dělá Vakutec neskutečných 10 modelů o různých velikostech.

Vlajková loď návěsů firmy Annaburger - HTS 33.14 30
10

Vlajková loď návěsů firmy Annaburger - HTS 33.14

Návěsy Annaburger se vyznačují robustně stavěnou korbou, která u tandemů dosahuje délky až 7 metrů. U tridemů jsou nejprodávanější modely HTS 29.12 a .14, které mají 8 m dlouhou korbu. Výjimečně se s stejnou korbou prodá i model HTS 33.12 či .14, který má robustnější nápravy a má je dále od sebe.

Nová cisterna k postřikovači Annaburger o objemu 10 cbm 19
10

Nová cisterna k postřikovači Annaburger o objemu 10 cbm

Nové cisterny používají podvozek a šasí z návěsů BasicLiner. Mají tedy parabolicky odpružené nápravy bez možnosti natáčení, nízko uložený rám a oj do spodního závěsu, která může být parabolicky odpružena. Nápravy jsou natolik předimenzované, že vožení výrazně těžšího DAMu je u 10ti kubíkové cisterny možné bez dalších úprav.

Nový návěs Annaburger HTS 22.12 ve společnosti Daňhel Agro a.s. 03
10

Nový návěs Annaburger HTS 22.12 ve společnosti Daňhel Agro a.s.

Návěsy Annaburger jsou nejprodávanější skupinou strojů v našem sortimentu. Poptávka je mírně rostoucí i přes různé recese v zemědělství. Stejně tak roste i poptávka po návěsech s hydraulickým odpružením náprav. Nové korby EcoLiner, které byly představeny v roce 2014, se ukázaly jako kvalitní, a nižší cena dělá návěsy Annaburger dostupnější více než v minulosti. Nový návěs HTS 22.12 provozuje také společnost Daňhel Agro a.s., náš úspěšný prodejce v oblasti středních a jižních Čech.

Dva třínápravové výměnné systémy Annaburger jezdí na jižní Moravě 28
09

Dva třínápravové výměnné systémy Annaburger jezdí na jižní Moravě

Firma Annaburger patří k průkopníkům technologie univerzálních podvozků a výměnných nástaveb. Její výměnné systémy jsou legendami českých polí a dodnes nemají na trhu konkurenci. I když je patrný částečný odklon od výměnných systémů ze strany zákazníků, přesto si nové výměnné systémy své zákazníky stále nachází. Letošní rok není výjimkou a v létě jsme tak předali jednomu ze zákazníků dva výměnné systémy Annaburger HTS 33.79.

V Lošticích zapravují kejdu přímo do země pomocí techniky Annaburger 21
09

V Lošticích zapravují kejdu přímo do země pomocí techniky Annaburger

Naše firma je dlouhodobým propagátorem využívání kejdy jako hnojiva, ať už se jedná o hnojení do porostu obilovin, správnou aplikaci na louky nebo o podpovrchové okamžité zapravení na strniště. S rostoucí cenou minerálních hnojiv a s přísnějšími pravidly ohledně aplikace kejdy a digestátu pozorujeme stále častější snahu o využívání potenciálu kejdy. Jedním z podniků, který zlepšil systém aplikace kejdy je i Palomo Loštice, kde se této činnosti zhostil výměnný systém Annaburger.

Nový překládací vůz Güstrower jezdí v Mašovicích 18
09

Nový překládací vůz Güstrower jezdí v Mašovicích

Překládací vozy Güstrower nejsou zdaleka tak rozšířené jako Annaburgery, přesto jsou mezi zákazníky velice populární pro svou jednoduchost, nízké těžiště a pro velké pneumatiky s průměrem ráfku 30,5 palce, které zajišťují minimální potřebný výkon taženého prostředku. Jedním z dalších zákazníků, který se rozhodl pro takový překládací vůz, je Agrodružstvo Mašovice, které hospodaří v oblasti Znojma.

Stavební návěsy Krampe HalfPipe jsou legendami evropských stavenišť 11
09

Stavební návěsy Krampe HalfPipe jsou legendami evropských stavenišť

Každý výrobce má pomyslný trumf ve svém sortimentu, výrobek, na který je právem pyšný a který dělá dlouho a dobře. Západoněmecká firma Krampe má takových výrobků několik. Stačí zmínit dnes již legendární návěsy Krampe Big Body, jejichž korby se staly inspirací nejednomu výrobci dopravní techniky. Nebo hákové nosiče THL, které stanovily, jak má hákový nosič vypadat. Ale jeden výrobek z jejich sortimentu vyčnívá nad ostatní. Skutečná legenda. Jedná se o stavební návěs Krampe HP 20.

Třínápravový výměnný systém s překládací nástavbou jezdí na východě Čech 07
09

Třínápravový výměnný systém s překládací nástavbou jezdí na východě Čech

Překládací vozy Annaburger jsou suverénně nejrozšířenější překladače v ČR. Velkou měrou se na tom podílí fakt, že Annaburger dokáže jakoukoliv velikost překládacího vozu dodat jako nástavbu na výměnný systém, což na trhu umí málokdo. Překládací vůz má samozřejmě omezenou dobu působení v roce a pokud není využíván na dovoz hnojiv nebo při sklizni zrnové kukuřice, tak de facto 11 měsíců v roce stojí nevyužit. Zde se výměnný systém přímo nabízí, protože velkou část z těchto 11 měsíců lze podvozek provozovat s jinou nástavbou. Největší překládací nástavba s objemem 36 m3 se letos objevila nedaleko Hradce Králové.

Ve Struhařově nasazují i tři rozmetadla Annaburger naráz 30
08

Ve Struhařově nasazují i tři rozmetadla Annaburger naráz

Rozmetadla hnoje od firmy Annaburger se stala etalonem výkonnosti a kvality rozmetání statkových hnojiv v ČR. Jediné rozmetadlo dokáže nahradit několik rozmetadel RMA 8, v případě mokrých podmínek ani není co srovnávat. Většinou se na poli setkáte s dvěma kusy rozmetadel Annaburger, které spolu s manipulátorem představují výkonnou linku na rozmetání, přičemž manipulátor se nenudí, jako v případě jediného rozmetadla. Ale občas se podaří sestavit linku s třemi rozmetadly a kloubovým nakladačem, a to je pořádný koncert.

Přejít na stranu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 96 »

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace