Nákupní košík je prázdný

Klasická rozmetadla hnoje ANNABURGER

Rozmetadla firmy Annaburger jsou univerzální stroje, které jsou určeny pro aplikaci širokého spektra materiálů jako jsou statková hnojiva, komposty, drůbeží trus, čistírenské kaly, koňský hnůj, vápno a šáma. Firma Annaburger vyrábí tato rozmetadla v různých velikostech od 11 do 33 tun celkové hmotnosti. Mezi přednosti rozmetadel Annaburger patří universzalita a rovnoměrná aplikace v širokém záběru.

Rozmetací ústrojí
Neustálým vývojem se firma Annaburger dostala na samou evropskou špičku co se týká přesnosti rozmetání a rovnoměrnosti aplikace širokého spektra organických hnojiv. V roce 1991 obdrželo rozmetací ústrojí STE 12 E od německé zkušebny DLG osvědčení o absolvování náročného srovnávacího testu. Rozmetací ústrojí tvoří 2 nebo 3 vodorovně ležící frézovací válce a dvojice rozmetacích kotoučů o velikém průměru, každý se 6 kusy rozmetacích lopatek. Aplikační záběr rozmetacího ústrojí je až 24 m. Celý systém je dokonale jištěn soustavou vačkových a řetězových spojek, kombinovaných s elektronickou ochranou. Od roku 2016 je nově každý rozmetací kotouč jištěn vlastní vačkovou spojkou s vypínací kroutícím momentem 2 900 Nm.

Řetězový dopravník
Menší modely rozmetadel Annaburger jsou vybaveny dvěma řetězovými dopravníky s vysokou pevností proti přetržení. Od roku 2016 byl u větších rozmetadel třířetězový dopravník nahrazen dvouřetězovým provedením se zesílenými rolnami i samotnými řetězy, které teď mají trhací sílu 26 tun. O pohon řetězů se stará jedna masivní převodovka. Na přání lze rozmetadlo vybavit Ewartovým řetězem. Častou volbou českých zákazníků je vybavení řetězů ližinami na vápno, lteré pomáhají vytírat korbu při aplikaci vápence.

Elektrohydraulické ovládání stroje
Rozmetadla Annaburger lze vybavit elektrohydraulickým ovládání stroje z traktoru pomocí terminálu AMS 5. Na tomto terminálu je možno nastavit rychlost posuvu řetězového dopravníku, která podle rozmetací tabulky koresponduje s příslušnou dávkou na hektar. Z terminálu lze ovládat také další funkce stroje jako je řiditelná náprava, zvedací přední náprava, hydraulická mezistěna a další. Elektronika kontroluje také přetěžování rozmetacího ústrojí. Sníží-li se otáčky frézovacích válců pod nastavenou hodnotu, automaticky se vypne posuv řetězového dopravníku a ten se posune o 5 cm zpět. Po upravení otáček frézovacích válců se posuv opět zapne.

ISOBUS

Na přání lze vybavit rozmetadla Annaburger ISOBUS ovládáním, kdy lze využít k ovládání stroje terminál traktoru, nebo lze zakoupit terminál CCI. ISOBUS ovládní je nutným předpokladem pro variabilní dávkování podle předpisových map, k čemuž je nutná i váha.

Vážní systém

Rozmetadla Annaburger lze vybavit váhou, která se liší dle typu podvozku stroje. U boogie náprav je mezi nápravu a rám stroje vložen tenzometr, který spolu s tenzometrem na oji podává informace o naložení stroje. U hydraulických podvozků se používají váhy UniScale, které mají tenzometry umístěné v čepech hydraulických pístů odpružení náprav. Vážní systém převažuje neustále materiál na rozmetadle a upravuje tak průtokový faktor v průběhu rozmetání.

Nápravy
Standardně jsou rozmetadla vybavena kloubovými výkyvnými nápravami s vysokou stabilitou (modely HTS 16.04 - HTS 22.04). Za příplatek lze vybavit rozmetadla boogie nápravou, která má podobně jako kloubová náprava velkou průchodnost v náročném terénu. Vrcholem nabízeného odpružení je hydropneumatický podvozek, kdy je každá náprava odpružená nezávisle. Toto odpružení má největší stabilitu a nejlepší jízdní vlastnosti. Všechna rozmetadla od modelu HTS 20.04 a výše mají hydraulicky zvedatelnou nápravu v základní ceně vozu.

    HTS 11.04    HTS 16.04    HTS 20.04    HTS 22.04  HTS 29.04    HTS 33.04 
Celková hmotnost (t)   11 16 20 22 29 33
Provedení náprav Tandem Tandem Tandem Tandem Tridem Tridem
Délka ložné plochy (m)  4,6 4,9 6,3 6,8 7,5 7,5
Výška bočnice (m) 1 1,2 1 1 1 1,4
Objem ložné plochy (m3)   9 13,5 14,5 15,5 17,5 24
Objem jako senážní vůz (m3)   - 27,5 33,5 36 39 39

 

Dotazy?

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

zavolejte našim prodejcům:

Ing. Michael Málek         602 171 435
Ing. Petr Dvořák             725 878 633
Martin Vostrovský DiS.   727 947 518

 

Reference

Lojka s.r.o.

Pan Lojka poskytuje služby v zemědělství již 17 let a od roku 2012 rozmetá s technikou Annaburger. O množství rozmeteného materiálu a o spokojenosti s technikou Annaburger hovoří fakt, že pan Lojka za 9 let stihl již dvakrát vyměnit rozmetadlo Annaburger za nové.

Zemědělské obchodní družstvo Hořice

Náš významný zákazník s rozsáhlou živočišnou výrobou, která vyžaduje převoz velkého množství materiálů. V současné době družstvo provozuje 6 Annaburgerů (7 kusů v historii), včetně jedné z největších aplikačních linek dvounápravových rozmetadel v České republice.

ZD Mříčná - Peřimov

Že Annaburgery odvedou skvělou práci i v horských oblastech dokazuje případ ZD Mříčná - Peřimov, kde od roku 2015 jezdí výměnný systém Annaburger HTS 20.79 ve velmi kopcovitých podmínkách.

FM AGRO s.r.o.

Firma FM AGRO s.r.o. se zabývá poskytování služeb v zemědělství v oblasti Prahy a přilehlých okresů. Kromě sklizně obilí komajnem se firma zabývá i rozmetáním hnojů a kompostů, k čemuž používá rozmetadlo Annaburger HTS 22.04 - největší dvounápravové rozmetadlo na trhu

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás