Dvounápravové cisterny

Jednoduché ovládání, nízká hmotnost a nízké těžiště.
Cisterny s vakuovým systémem firmy Vakutec mají na našem trhu více jak 10-ti letou tradici. Zákaznící u nich oceňují vysokou spolehlivost, dobré zpracování, možnost agregace s malými traktory Zetor a především nízké těžiště. Vedle nízké hmotnosti samotné cisterny hraje roli také lehký hadicový aplikátor, který v záběru 9 m váží jen 490 kg. Standardně jsou vakuové cisterny nabízeny s vývěvami firmy MAC, pro náročnější zákazníky máme k dispozici několik typů vývěv Jurop pod označením Vai. Ty mají přisávání vzduchu, což má vliv na chlazení vývěvy. K ovládání cisterny slouží několik systémů elektrohydraulického ovládání. První variantou je ovládání pomocí Joystickem pro ovládání hadicového aplikátoru s možností sdružení dalších okruhů do ovládací skříňky. Druhou luxusnější verzí je tzv. Magic Box, kde jsou všechny okruhy svedeny do jedné ovládací skříňky. Oba dva systémy mají tu výhodu, že stačí dva dvojčinné okruhy pro ovládání celé cisterny. Ke zvláštnostem cisteren Vakutec patří také ovládání šoupěte dělící hlavy s ukazatelem, pomocí kterého je možno regulovat množství kejdy, které jde na aplikaci. Druhou předností je reverzace dělící hlavy Exo -cut. Při každém otevření špoupěte se mění směr otáčení řezací hlavy. Na ukazateli v čelní straně cisterny je manometr. Pokud je kejda hustší nebo jsou zde nečistoty, stoupne tlak na manometru. To je signálem pro oblsuhu aby talčítkem na Joysticku změnila směr otáčení a odstranila nečistoru, tím, že materiál rozřeže. Tato funkce je exkluzivní u firmy Vakutec. Standardní možností cisteren Vakutec je namontování velkých pneumatik s ráfkem 26,5 palců nebo 30,5"

VA 8300T      VA 10500T      VA 12500T      VA 14800T
Objem cisterny (m3)   8,3 10,5 12,5 14,8
Průměr cisterny (mm)   1500 1600 1700 1850
Vlastní hmotnost (kg) 2960 4300 4900 5300

Dotazy?

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

zavolejte našim prodejcům:

Ing. Michael Málek         602 171 435
Ing. Petr Dvořák             725 878 633
Martin Vostrovský DiS.   727 947 518

Zemědělská a.s. Čejkovice

Cisterny Vakuomat se zapsaly velice dobře do povědomí českých zemědělců, v České republice se jich prodaly desítky. Rakouský výrobce již za tu dobu změnil název na Vakutec, ale přednost cisteren zůstala - menší, jednoduché, lehké a spolehlivé. Své o tom vědí také v Zemědělské a.s. Čejkovice.

ZD Křižanovsko

Již mnoho let se snažíme propagovat ekonomické využití kejdy a digestátu při hnojení plodin především v jarních měsících. Věříme, že to je to správné využití kejdy a digestátu, které vede ke značné úspoře nákladů a ke zlepšení výnosů. Velice dobře to pochopili v ZD Křižanovsko, kde používají cisternu Vakutec VT14800.