Nákupní košík je prázdný

ZD Křižanovsko

ZD Křižanovsko hospodaří na cca 1 600 hektarech půdy na Vysočině, z čehož je 1 260 hektarů orná půda. Družstvo se zabývá pěstováním obilovin, řepky, brambor a krmných plodin. V oblasti živočišné výroby se družstvo zaměřuje na chov skotu s tržní produkcí mléka a na výkrm býků. V Křižanově také provozuje bioplynovou stanici o výkonu 700 kW.

V roce 2014 zakoupilo družstvo nejlépe vybavenou cisternu Vakutec v ČR. Cisterna o objemu 14,8 m 3 má speciální kultivační pneumatiky o rozměru 480/80 R30,5, které z cisterny spolu s rozchodem 2250 mm dělají speciál pro přihnojení kukuřice. Pneumatiky jsou nasazeny na boogie řízené nápravě. Sání a výtlak zajišťuje vývěva Jurop o výkonu 10 200 l/min. Sání probíhá přes nasávací ruku o průměru 200 mm. Veškeré ovládání cisterny se provádí přes speciální joystick. Zajímavostí je i hadicový aplikátor RollStop o záběru 12 metrů.

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás