Nákupní košík je prázdný

Budissa Bag - kompostování ve vaku

Technologie kompostování budoucnosti

Americká firma  Budissa Bag (dříve AG-Bag), známý výrobce a odborník v oblasti senážování do plastikových vaků, vyvinula velmi zajímavou technologii kompostování ve vaku, která urychluje výrazně dobu kompostování a snižuje náklady na výrobu kompostů.

Postupně se tato technologie rozšířila do různých koutů USA. Najdeme jí v zoologických zahradách, vojenských základnách a letištích, v uzavřených objektech a také u velkých měst USA pro kompostování biologicky rozložitelných odpadů. V Evropě se zatím technologie  více rozšířila ve Švédsku, Velké Británii a v Anglii, tedy v zemích, které kladou důraz na větší ochranu životního prostředí. Zároveň jsou to ale země s větším množstvím srážek v podobě vody nebo sněhu, kde klasický způsob kompostování funguje jen s obtížemi nebo s vysokými náklady. Z tohoto důvodu vsadily tyto země na zajímavou technologii firmy Budissa Bag.

Zájmy firmy Budissa Bag v oblasti kompostování zastupuje v Evropě firma BAW Kleinbautzen.

Naše firma zastupuje firmu  Budissa Bag v ČR od roku 1994.

 

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás