Nákupní košík je prázdný

Kompostovací lisy

Vysoká flexibilita ve výrobě kompostů
Kompostovací lisy jsou srdcem kompostovací technologie firmy Budissa Bag. Technologie vznikla v USA a postupně se rozšířila také do Evropy, především do Švédska, Finska, Velké Británie a také do ČR. První lisy určené pro kompostování pocházely z upravených senážních lisů, až postupně vznikly speciální kompostovací lisy. V současné době nabízíme obě varianty, tedy i speciálně upravené senážní lisy.

Rychlá výroba kompostu
Výhodou nové technologie kompostování ve vaku je to, že již namíchaný kompostovaný materiál se uloží do vaku, kde je provzdušňován. Po asi 8 týdnech je kompost hotov, vyndá se z vaku a asi 4 týdny zraje. Kompost uložený ve vaku je chráněn před povětrnostními vlivy, nemusí se v létě zavlažovat, nemusí se chránit před vlhkostí. Z vaku nic neuniká, materiál nesmrdí. Při plnění vaku je do vaku vkládána perforovaná hadice, pomocí které se následně do vaku vhání vzduch v určitém intervalu. Na 5 místech se následně na vak umístí ventil pro měření teploty.V prvních 5 dnech by měla teplota kompostu uvnitř vaku stoupnout na 70 C, tak aby byla zničena semena plevelů a choroboplodné zárodky. 

Lisy řady PT a PM

Kompostovací lisy řady PM a PT jsou určeny především pro plnění kompostovacích vaků.

Nejmenším modelem je PT/PM 600 s průměrem vaku 1,95 m a délkou vaku 60 m. Do jednoho vaku se vejde 70-80 tun kompostu. Tento lis je určen pro výrobu až 2 500 tun kompostu. Materiál je vtlačován do vaku pomocí štítu. Vlastní hydraulický systém s inteligentní elektronikou umožňuje dálkové ovládání stroje z kabiny nakladače. Obsluha nakladače uloží lžíci nebo dvě do násypky stroje, zmáčkne tlačítko na dálkovém ovládání a štít se rozjede dopředu a automaticky se vrátí zpět. Mezitím stačí obsluha naložit další lžíci. Pro Evropský trh je určen také lis PT/PM 800 s průměrem komory 2,4 m nebo 2,7m.

Výhodou lisů Budissa Bagger je vysoká flexibilita, možnost přesunutí lisu na jiné místo a nezávislost na jednom kompostárenském prostoru.

Lis PT 600 a PM 600 (vlastní agregát)

Lis PT 600 a PM 600 (vlastní agregát) Kompostovací lis PT 600 je určen především pro kompostování, alternativně je možno ho použít také pro skladování pivovarského mláta, cukrovarnických řízků a vlhké kukuřice.

Lis PT 800 a PM 800 (vlastní agregát)

Lis PT 800 a PM 800 (vlastní agregát) Kompostovací lis PT 800 je zatím největším kompostovacím lisem pro evropský trh. Stroj je vybaven dvounápravovým podvozkem a dvojitým kolem vpředu.

Kompostovací lis RT 5000

Kompostovací lis RT 5000 Tento lis je určen ke kompostování všech biologickiých odpadů v malých a středních kompostárnách. Velmi dobře ho lze využít i pro vakování různých druhů krmiv.

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás