Nákupní košík je prázdný

Güstrower

Krátké představení firmy GMB Güstrower Maschinenbau GmbH

Historie výroby velkoplošných rozmetadel v severoněmeckém městě Güstrow sahá do roku 1972, kdy se v závodě tehdejšího kombinátu Fortschritt vyráběla nástavbová velkoplošná rozmetadla na nákladní automobily IFA W 50, pod označením D-032 a D-035. Současně později probíhala výroba tažených rozmetadel D-038. Tato rozmetadla se vyvážela do všech zemí bývalé RVHP. Na tradici výroby těchto rozmetadel navázala v roce 1992 firma MuA-Maschinen und Antriebstechnik GmbH (dřívější název firmy). Hned po privatizaci se firma vydala směrem výroby velkoplošných rozmetadel pro zemědělce především ve východním Německu.

Od roku 1996 vyrábí elektronicky ovládaná rozmetadla určená mimo jiné také pro tzv. "precizní zemědělství". V roce 1999 bylo poprvé odzkoušeno její rozmetadlo na nákladním automobilu ve spojení s tzv. Hydro-N-senzorem (variabilní hnojení N). Hlavními zákazníky byly od počátku činnosti pro firmu Güstrower agrochemické podniky na území východního Německa, které byly nositeli pokroku (Hydro-N-senzor, systém GPS). Postupem času se staly zákazníky firmy Güstrower také velké zemědělské podniky ve východní části Německa. Zajímavostí v programu firmy je injektáž tekutých hnojiv do půdy během vegetace.

V ČR se nejvíce osvědčila řada velkoplošných rozmetadel Güstrower řady D-070, která se již několik let vyrábějí pod novým označením GDK.              

Firma CRS Marketing s.r.o. spolupracuje s firmou Güstrower úspěšně již od roku 2001.

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás