Zemagro spol. s r.o.

Společnost Zemagro sídlí ve strážovicích u Kyjova a byla založena v roce 1994 a z původních 1 200 ha obhospodařované půdy se výměra rozrostla na dnešních cca 3 700 ha. Rostlinná výroba je zaměřená na pěstování ozimé pšenice, jarního ječmene, řepky a kukuřice.

Výměnné systémy

První Annaburger se ve Strážovicích objevil v roce 2010 a jednalo se o výměnný systém HTS 22.79 s korbou a cisternou. Korba se využívá k odvozu obilí a kukuřice při sklizni, cisterna slouží jako dovoz vody k postřikovači. Během dvou let přibyly další tři výměnné systémy HTS 22.79 s třemi korbami a dvěma cisternovými nástavbami. Všechny čtyři výměnné systémy jsou hydraulicky odpružené a mají pneumatiky Michelin 600/55 R26,5.

Překládací vůz Güstrower

V roce 2017 byl zakoupen překládací vůz Güstrower GTU 25 o objemu 28 m3. Vůz se ve Strážovicích ukázal v minulosti, kdy byl zapůjčen ve společnosti Daňhel Agro, která ve Strážovicích sklízí většinu ploch. Vůz přesvědčil svou extrémní stabilitou v kopcovitých podmínkách a svou nízkou tahovou náročností díky pneumatikám Alliance 650/65 R30,5. Vozu nechybí ani rolovací plachta nebo hydraulicky naklápěcí koncovka šneku.