Společnost Zemědělské družstvo chovatelů a pěstitelů Litomyšl se rozhodlo pro dva návěsy Krampe BB 700

Neděle 02.05.2010

S rozvojem bioplynových stanic stoupá také náročnost logistiky odvozu siláží a senáží pro potřeby těchto stanic. V tomto směru poskytuje naše firma nejširší program dopravní techniky na trhu. Odvoz velkého množství materiálu v krátkém čase vyžaduje profesionální techniku, která má špičkové jízdní vlastnosti, velký objem korby a je co nejvíce universální. Velice nás potěšilo, že se společnost Zemědělské družstvo chovatelů a pěstitelů Litomyšl rozhodlo pro nákup dvou nejnovějších návěsů Krampe BB 700 o objemu 40 m3. Naším partnerem v tomto obchodě je společnost Agrotec a.s., středisko Litomyšl a jeho prodejce pan Skala. Model BB 700 se od ostatních návěsů na trhu liší svou konstrukcí, robustností, velikostí korby a také použitou technikou. Ve spojení s řiditelnou nápravou jsou na voze použity 32 t parabelické pružiny, nosníky náprav jsou 140 x 140 mm a brzdové bubny mají rozměry 406 x 140 mm. Při sklápění korby dozadu se automaticky vysunou zadní hydraulické válce, které podepřou zadní nápravu . Díky tomu se při sklápění vůz nekýve a nezhoupne. Další předností je použití nízkotlakých pneu Michelin s rozměrem 600/55-26,5\" s výbornou nosností a dobrou spotřebou. Návěsy Krampe BB 700 budou agregovány v Litomyšli s traktory New Holland. Společnost Zemědělské družstvo chovatelů a pěstitelů provozuje novou bioplynovou stanici. Vozy by do Litomyšle měly dorazit v polovině června.