Schubfix se šnekem v akci

Úterý 25.07.2006

Své první pořádné nasazení s překládacím vozem zažil včera také vůz s výtlačným čelem Annaburger HTS 22.18 s hydropneumatickým odpružením ze společnosti Agro 2000 -zemědělské služby. Tento podnik služeb používá vůz s výtlačným čelem již více jak půl roku. Před začátkem žní si objednal další adaptér, v podobě překládacího šneku o průměru 550 mm. Protože společnost Agro 2000 vlastní 6 vlastních mlátiček a dalších 7 používá ve spolupráci s partnery, je nasnadě využít stávající techniku u mlátiček a zvýšit výkonnost stávající techniky. Včera jsme zachytili skupinu dvou mlátiček -Claas Lexion 480 a New Holland na poli nedaleko Drnholce na jižní Moravě. Vůz bez problémů odvážel obilí od dvou mlátiček a na kraji pole překládal do přistavených nákladních automobilů s vlekem. Jedině dostatečný počet odvozných prostředků zvládne využít výkon soupravy mlátiček a překládacího vozu. Po doladění některých maličkostí okolo pracovního postupu ovládání štítu se vůz rozjel plně do sklizňové práce. U vozů s výtlačným čelem Annaburger Schubfix hlídá elektronika plynulost proudu hmoty šnekem. Na zadním čele u šneku jsou dva tlakové senzory, které dávají podle zaplnění signál do řídící jednotky a ta posouvá štítem. Obsluha se může koncentrova na najíždění k vozu a popojíždění. Celý proces dávkování hlídá počítač. O zkušenostech firmy Agro 2000 -zemědělské služby s naší technikou vás budeme informovat.