Nový aplikátor na konzervanty Silaspray v ZD Trhový Štěpánov a.s.

Sobota 04.06.2005

Nová řezačka Cllas se objevila v těchto dnech na dvoře společnosti ZD Trhový Štěpánov. K nové řezačce patří v současnosti nerozlučně také přesný aplikátor na konzervanty. Spektum konzervantů na trhu je v současné době velmi široké od biologických až po chemické. Tomu samozřejmně musí odpovídat i výbava samotného aplikátoru. Moderní řezačky Claas mají zabudovanou integrovanou nádrž na konzervant o kapacitě asi 400 l v samotném stroji. Protože ZD Trhový Štěpánov využívá široké spektrum konzervantů, rozhodli se pro aplikátor firmy Silaspray standard, vybavený čerpadlem s kapacitou 550 l/min směsi. Tento aplikátor je velice přesný a spolehlivý. Je vybaven palubním počítačem s možností měření průtoku v l/hod a měřením dávky kapaliny například na dopravní prostředek, na poli nebo za celý den. V paměti lze uložit tři různé hodnoty, které může technik podniku po skončení dne vyčíst. Nejlepší a nejdražší model SP standard je vybaven na aplikaci organických kyselin na bázi kyseliny mravenčí a propionové. Spektrum aplikace je mezi 50-550 l /hod. Přehled o vyaplikovaném nožství směsi konzervantů, kontrola a jednoduchost nastavení dávky přispívají k úspěšnému silážování.