Když jde o nejnižší náklady na dopravu kejdy přichází přívozné cisterny Annaburger

Sobota 06.02.2010

Stále více zemědělských podniků v Německu sází na tzv. dělený způsob dopravy a aplikace kejdy. Důvodem jsou delší dopravní vzdálenosti jako 5 km, zpravidla 10 km a více, velká kapacita kejdy na aplikaci a moderní aplikační technika na poli. Naše firma je průkopníkem děleného způsobu aplikace. Jako první firma v ČR jsme prodali v loňském roce nástavbu Vakutec na samochodný nosič nástaveb Claas Xerion. Vedle toho jsme pro společnost Agroslužby Žďár nad Sázavou navrhli a dodali přívozné cisterny pro dopravu kejdy na pole. Náš partner ,firma Annaburger je jeden z předních výrobců přívozných cisteren za traktor v Německu. Přívozné cisterny HT 24.27 o objemu 21 m3 jsou nejprodávanější přívozné cisterny o objemu 21 m3 nejen ve východním Německu, ale nyní i v ČR. Důvodem je kvalitní zpracování cisterny, velký objem ,komfortní odpružení a velice příznivá cena . S cisternou se dá nejen přivážet kejda ,ale i aplikovat kejda na strniště, případně si pořídit hadicový aplikátor. Přední náprava je ve standardu vzduchem odpružena, zadní tandem je řešen kloubovou výkyvnou nápravou, na přání se dodává vzduchem odpružená zadní náprava. U našeho zákazníka , společnosti Agroslužby Žďár nad Sázavou pracují momentálně tři přívoné cisterny Annaburger, které navážejí kejdu k samochodu Vakutec. Výkonné čerpadlo Vogelsang zvládne nasát 12 m3 nádrž za méně než 2 minuty. Náklady na dopravu kejdy jsou u přívozných cisteren nižší než u cisterny, která pendluje mezi polem a farmou. Důvodem je jiný tlak v pneumatikách, případně zcela jiná volba pneu. U přívozné cisterny lze zvolit pneu 560-60-22,5 palce s tlakem v pneu 4 bary nebo silniční profil pneu s tlakem 9 bar. Cisterna na poli by měla mít tlak v pneu optimálně 1,5 bar. Pokud nemá aplikační cisterna dofukování pneu nebo nízkou hmotnost, je její nasazení v porostu obilovin problematické. Proto stále více podniků sází na přívozné cisterny. U firmy CRS-Marketing je možno si přívoznou cisternu také odzkoušet. Foto nám poskytnul pan Michael Málek (Farmweb).