Nákupní košík je prázdný

Konzervace lisovaných cukrovarnických řízků do vaku

Nejlevnější krmivo pro skot

Lisované cukrovarnické řízky jsou vedlejším produktem při výrobě cukru z cukrové řepy. Všude tam, kde jsou lisované řízky je i firma Budissa Bag jako partner cukrovarů i pěstitelů cukrovky. Lisované cukrovarnické řízky mají energetickou hodnotu na 1 kg sušiny ve výši 7,6 MJ NEL, což je více než u silážní kukuřice, která má 6,6 MJ NEL na 1 kg sušiny. Řada farmářů u nás začala cukrovarnické řízky využívat v krmných dávkách pro dojnice a výkrm býků. Přesto na mnoha místech jsou ještě řízky rozmetány na poli nebo jsou skladovány ve žlabu bez jakéhokoliv zakrytí.

Řízky jsou výborné krmivo, jsou však velmi náchylné na zkažení. Z tohoto důvodu je třeba ještě teplé řízky co nejrychleji uložit do vaku Budissa Bag. Firma Budissa Bag má propracovaný systém konzervace cukrovarnických řízků ve vaku.

Skladování řízků
Řízky se skladují do vaku ještě teplé. Maximální stáří řízku by mělo být 1-2 dny. Ve vaku probíhá postupné schlazování o 1 C za den. Proto je minimální doba pro vychlazení řízků 45 dní. To platí současně také pro první otevření vaku. Jinak hrozí rozvoj plísní, mykotoxinů a kvasinek.
 

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás