Nákupní košík je prázdný

Agrodružstvo Jevišovice

Společnost Agrodružstvo Jevišovice patří s výměrou 8600 ha k největším zemědělským podnikům u nás. V rostlinné výrobě jsou zastoupeny na 4000 ha obiloviny, na 500 ha je pěstována soja, na 2500 ha kukuřice, dalším zaměřením je pěstování zeleniny na 300 ha je pěstována petrželová nať,100 ha tvoří kořenová zelenina, na zbytku plochy jsou pěstovány krmné plodiny. Společnost Agrodružstvo Jevišovice se před 2 lety rozhodla zakoupit podvozek s rozmetací nástavbou Multi Land HTS 20.79. Po dobrých zkušenostech s technikou Annaburger jsme se v loňském roce prosadili v konkurzu na dodávku kompletního řešení aplikace hnojiv a zemědělské dopravy. Množství živočišné výroby a z toho vyplývající nutnost aplikace organických hnojiv je v podniku obrovská. Zaměření podniku je totiž podřízeno živočišné výrobě, která je provozována na 31 farmách. Podnik chová 650 kusů dojnic,mladý skot a býky, dále pak výkrm 1 550 000 kusů brojlerů v jednom zástavu.U výkrmu prasat se v Jevišovicích odchová přes 46 000 kusů ročně. V podniku používají ke sklizni senáže metodu aplikace konzervantů a melasy od Dr.Piepera dodanou naší firmou. Jak již bylo řečeno, v roce 2004 koupily Jevišovice a jejich dceřiné podniky od firmy Annaburger velký soubor strojů čítající: 2 podvozky Multi Land Plus s korbou a rozmetadlem, 1 podvozek Multi Land Plus s korbou a cisternou ,vše HTS 20.79, dále 2 kusy návěsů HTS 20.12 s překládacími šneky, 1 cisternu HTS 22.27 o objemu 18 m3 a hadicovým aplikátorem a nákladní automobil Iveco 8 x 4 s cisternou o objemu 18 m3. Ing.Kudláček ,manažer dopravy ,hodnotí úsporu díky nové dopravní technice pozitivně. Díky agregaci techniky Annaburger s nosiči JCB Fastrac, přešel podnik z vozů o nosnosti 12 tun na nosnost 17 tun, u cisterny z objemu 11 m3 na 18 m3. Oproti konkurenčním systémům, které měli možnost v Jevišovicích také vyzkoušet , májí stroje Annaburger menší nároky na příkon - nižší spotřebu,velký objem korby i rozmetadla pro efektivní dopravu. Přesná čísla bude mít podnik k dispozici později. Využití rozmetacích nástaveb je obrovské. Asi 73 000 tun hnoje bylo v prvním roce vyaplikováno asi za 55 dní. K tomu je rozmetadlo využíváno také k rozdružování obřích balíků při nastýlání farem drůbeže. Cisterny jsou v podniku používány 150 -180 dní v roce. Cisterny Annaburger vyváží kejdu z farmy na pole a aplikují ji. Denní výkon cisteren je 150 -600 m3 za směnu podle dopravní vzdálenosti a počtu směn. Celkem dvě cisterny 15 m3 a 18 m3 vyaplikovaly v prvním roce 70 000 m3 kejdy. Cisternová nástavba na nákladním automobilu bude pracovat 280 dní v roce. Korby a návěsy jsou využity 50- 200 dní v roce. I když je po jednom až dvou letech používání techniky Annaburger v Jevišovicích ,relativně krátká doba na hodnocení, dosavadní zkušenosti ing.Kudláčka s naší technikou pozitivní. Na otázku zda by opět kupovali značku Annaburger odpověděl ,že ano z důvodů technické úrovně techniky, rychlé výměně nástaveb a vstřícnému přístupu k zákazníkům.

TECHAGRO 2018 Brno

08.04.2018 - 12.04.2018

15. ročník mezinárodního veletrhu zemědělské techniky konaný BVV Brno.