Nákupní košík je prázdný

ZP Ostrov u Žďáru nad Sázavou

Společnost ZP Ostrov u Ždáru nad Sázavou hospodaří na Vysočině na výměře 1200 ha. Specializuje se na chov skotu (530 kusů s dojivostí 9300 l mléka za rok) a na chov prasat. V roce 2009 společnost zakoupila novou cisternu Vakutec VA 14800 o objemu 14,8 m3 a hadicovým aplikátorem Swing -up o záběru 9 m. Celkem ročně vyaplikují 12 000 m3, převážně na trvalé travní porosty,do kukuřice a na pícniny na orné půdě. Na obiloviny často kejda nevystačí. S cisternou Vakutec pracuje lehký traktor Massey Fergusson 7496 s plynulou převodovkou. Díky speciální konstrukci cisterny, která je lehká a má nízké těžiště, dosahuje podnik velice nízké spotřeby nafty na 1 hodinu. Souprava potřebuje při odvozu kejdy asi 4 km na pole asi 10 l nafty za hodinu, což je velice dobrá hodnota. Celkově hodnotí v ZP Ostrov investici do aplikační cisterny Vakutec jako velice zdařilou a jednu z nejlepších v posledních letech. Za dva roky provozu pracuje cisterna téměř bez závad, kladně hodnotí pracovníci podniku jednoduché ovládání cisterny pomocí Joysticku, robustní nápravy, nízký tlak na půdu a také to, že oproti podobným podnikům v okolí s většími cisternami se dostanou dříve nebo delší dobu do pole a mohou aplikovat.

TECHAGRO 2018 Brno

08.04.2018 - 12.04.2018

15. ročník mezinárodního veletrhu zemědělské techniky konaný BVV Brno.