Nákupní košík je prázdný

TELELINER (rozmetadlo/senáž. vůz)

Rozmetadlo Teleliner bylo představeno na podzim roku 2010 na výstavě Eurotier a vychází z osvědčené konstrukce klasických rozmetadel Annaburger. Je určeno k aplikaci širokého spektra materiálů – hnoje, kompostu, šámy, čistírenských kalů nebo vápna. Vyrábí se ve velikostech 20, 22, 29 a 33 tun jako jednoúčelový vůz nebo nástavba na výměnný systém.

Rozmetací ústrojí a příslušenství

Rozmetací ústrojí se skládá ze třech frézovacích válců uložených vodorovně a dvou rozmetacích kotoučů s šesti lopatkami. Toto ústrojí dokáže rozmést materiál až na záběr 24 metrů. Celé ústrojí je chráněno mechanicky - řetězovými spojkami a elektronicky. O přísun materiálu k rozmetacímu ústrojí se starají dva řetězové dopravníky s vysokou pevností proti přetržení. Elektrohydraulické ovládání zajišťuje přesnou aplikační dávku. Tak lze ovládat rychlost posuvu dopravníku podle přiložené rozmetací tabulky. Na ovládacím pultu se ovládají všechny funkce vozu. Na přání lze stroj ovládat přes ISOBUS.

Velkoobjemový vůz

Teleliner je vybaven teleskopicky výsuvnými postranicemi, čímž lze během vteřin zvýšit výšku bočnic z 1,2 m až na 2 m. Zvýšeného objemu lze využít při rozmetání lehčích materiálů, ale je to taky základní krok k přestavbě rozmetadla na velkoobjemový vůz. Po vysunutí bočnic se odpojí rozmetací ústrojí, které je usazeno na hácích a nemusí se šroubovat. Odpojí se hydraulické hadice a namísto rozmetacího ústrojí se nasadí senážní vrata. TeleLiner je za 30 minut přestaven z rozmetadla na velkoobjemový vůz.

Vážní systém

Rozmetadla Annaburger lze vybavit váhou, která se liší dle typu podvozku stroje. U boogie náprav je mezi nápravu a rám stroje vložen tenzometr, který spolu s tenzometrem na oji podává informace o naložení stroje. U hydraulických podvozků se používají váhy UniScale, které mají tenzometry umístěné v čepech hydraulických pístů odpružení náprav. Vážní systém převažuje neustále materiál na rozmetadle a upravuje tak průtokový faktor v průběhu rozmetání.

Nápravy
Standardně jsou rozmetadla vybavena kloubovými výkyvnými nápravami s vysokou stabilitou (modely HTS 20.07 - HTS 22.07). Za příplatek lze vybavit rozmetadla boogie nápravou, která má podobně jako kloubová náprava velkou průchodnost v náročném terénu. Vrcholem nabízeného odpružení je hydropneumatický podvozek, kdy je každá náprava odpružená nezávisle. Toto odpružení má njevětší stabilitu a nejlepší jízdní vlastnosti. Všechny TeleLinery mají hydraulicky zvedatelnou nápravu v základní ceně vozu.

     HTS 20.07      HTS 22.07      HTS 29.07      HTS 33.07  
Celková hmotnost (t)   20 22 29 33
Provedení náprav Tandem Tandem Tridem Tridem
Délka ložné plochy (m)   6,3 6,8 7,5 7,5
Výška bočnice (m) 1,2 1,2 1,2 1,2
Objem ložné plochy (m3)   17,5 19 21 21
Objem jako senážní vůz (m3)   33,5 36 39 39

 

Dotazy?

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

zavolejte našim prodejcům:

Ing. Michael Málek         602 171 435
Ing. Petr Dvořák             725 878 633
Martin Vostrovský DiS.   727 947 518

 

Reference

Zemědělské družstvo Bělčice

Náš zákazník od roku 2012, kdy pořídili teprve druhý jednoúčelový TeleLiner v České republice. V posledních dvou letech přešlo družstvo na aplikaci digestátu pomocí aplikátorů Bomech Farmer, se kterými panuje veliká spokojenost.

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás