Nákupní košík je prázdný

Tahače sedlových návěsů Dolly

Sedlový návěs je možno jistě tahat traktorem díky Dolly podvozku firmy Krampe
V řadě firem používají v provozu jak traktory tak i nákladní automobily– tahače se sedlovými návěsy. Tyto varianty můžeme vidět jak ve stavebnictví, tak i při výrobě dřevěné štěpky. Pokud chce daná firma se sedlovými návěsy pohybovat nebo je používat bez nákladního automobilu, potřebuje odpovídající sedlový podvozek, který nahradí tahač.
Firma Krampe v roce 2009 rozšířila svůj program o nové podvozky Dolly 10 l a Dolly 20 L. Díky tomuto podvozku Dolly je možno pomocí traktoru tahat sedlové návěsy po silnici nebo na poli. Princip použití je jednoduchý, v závislosti na tlaku na sedlový závěs podvozku lze zvolit jednonápravovou verzi nebo tandemovou verzi návěsu Krampe.
Použití najde podvozek Dolly od Krampe také tehdy, pokud není nákladní automobil vybaven náhonem na všechna kola. Podvozek Dolly je zde považován za cenově příznivou variantu, vhodnou i do terénu.
Sériově je podvozek Dolly vybaven vzduchem odpruženými nápravami ADR nebo BPW s funkcí spustit /zvednout, tedy s možností vypuštění vzduchu ze vzduchových měchů. Standardní verze podvozku je vybavena nápravami pro rychlost 40 km/h, existuje ale i verze 60 a 80 km/h. Celková hmotnost podvozku je u Dolly 10 L 14 tun, u tandemové verze Dolly 20 L je to 22 t. Podvozek je možno vybavit také čerpadlem na hydraulický olej pro potřeby zvedacího válce návěsu.
V Německu se tyto podvozky používají velice často k přepravě kejdy na kraj pole a obecně na silnici. Díky silničním pneumatikám s tlakem 9 bar není tato kombinace definitivně nejvhodnější na pole.
     Dolly 10 L      Dolly 20 L  
Počet náprav 1 2
Celková hmotnost (t) 14 22
Užitná nosnost (t) 11 16

 

Dotazy?

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

zavolejte našim prodejcům:

Ing. Michael Málek         602 171 435
Ing. Petr Dvořák             725 878 633
Martin Vostrovský DiS.   727 947 518

 

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás