Nákupní košík je prázdný

Systém zakrývání silážních žlabů Polydress

SYSTÉM VÝROBY A SKLADOVÁNÍ SILÁŽE PRO ÚSPĚŠNÉ

Systém zakrývání silážních žlabů Polydress od německé firmy RKW přináší prokazatelné snížení ztrát při výrobě krmiv. Nezakrytý silážní žlab o šířce 14 m a délce 50 m u silážní kukuřice znamená ztrátu horní vrstvy ve výšce 0,5 m. Ve finančním vyhodnocení to znamená ztrátu více jak 150 000,- Kč.

Zakrytí žlabu pomocí slabé transparentní plachty a druhé silné plachty Polydress vyjde cca na  12 000,. Doporučuje se nejdříve zakrytí slabou přísavnou plachtou o tlouštce 0,04 mm, následně zakrytí silnou plachtou Polydress Dualen nebo Silotop o tlouštce 0,150 mm  a následně zakrýt žlab krycí sítí, zakrýt strany pomocí pytlů se štěrkem nebo pneumatikami. Silnou plachtu je třeba přetáhnout přes stěny žlabu, aby voda mohla odtékat ven ze žlabu. 

Od roku 2012 nabízíme mimo tradiční způsob zakrývání žlabů také kombinovanou fólii s názvem       O2 Barrier 2v1, která je úspěšnou kombinací podkladové fólie a silné vrchní fólie na jedné roli. Zde je systém jednodušší, neboť se pokládá na žlab pouze v jedné pracovní operaci a nabízí spoustu dalších výhod (více v samostatné kategorii).  

Schéma zakrytí velkých žlabů s betonovými stěnami

Schéma zakrytí velkých žlabů s betonovými stěnami Na schématu je znázorněn doporučený postup zakrytí silážního žlabu pomocí plachet,pytlů a sítí Polydress. Relativně novou věcí v tomto systému je tzv. stěnová fólie, která je přehozena přes stěnu žlabu při plnění.

Schéma zakrývání krmiva na farmě nebo na poli

Schéma zakrývání krmiva na farmě nebo na poli Také tento způsob skladování krmiva lze použít pro relativně bezztrátový způsob skladování senáží a siláží. Na schématu je zobrazen kompletní návod.

Stranová fólie - přes stěnu žlabu

Stranová fólie - přes stěnu žlabu Tato fólie je nejnovějším vylepšením našeho systému. Nemusí se vždy použít nová folie, mnohdy stačí již použitá silážní fólie nebo fólie z vaků. Stranová fólie se přehodí přes stěnu žlabu, žlab se plní, až dosáhne materiál po horní hranu.

Postup zakrývání žlabu slabými a silnými fóliemi Polydress

Postup zakrývání žlabu slabými a silnými fóliemi Polydress Manipulace s moderními krycími fóliemi Polydress je velice jednoduchá. Do papírového jádra role s fólií se zastrčí trubky, dva pracovníci fólii rozbalí a pokládají na krmivo. Nejdříve se položí podkladová přísavná fólie a na ni pak silná krycí fólie.

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás