Nákupní košík je prázdný

Poděbradská Blata a.s.

Společnost Poděbradská Blata a.s. hospodaří na 3080 ha zemědělské půdy v oblasti okolo Poděbrad. Na 1600 ha pěstují obiloviny,160 ha zabírá cukrovka,300 ha vojtěška, zbytek kukuřice, slunečnice a řepka. V živočišné výrobě se podnik specializuje na chov skotu s 530 kusy dojnic, dále chová prasata a vykrmuje brojlery (560 000 ks /rok). V červenci 2004 zakoupili nejnovější podvozek Multi Land Plus HTS 20.79 s korbou. Podle ředitele společnosti nahradil Annaburger tři současné vleky s traktory. Z toho plyne úspora nafty a obsluhy. Využití podvozku s korbou plánují v Poděbradských Blatech na 210 dní v roce.