Výměnný systém Annaburger HTS 33.79 zvládá za 24 hodin vyaplikovat 960 m3 kejdy

Sobota 17.04.2010

Dopravní technika Annaburger je určena pro profesionály a pro nadpodnikové využití.Z vlastní zkušenosti vím, že naši zákazníci tuto techniku používají ve vysokém nasazení a často i brutálně. Při rozhovoru s techniky ze společnosti Agro Měřín a.s. jsem byl ale velmi překvapen co vše tato technika může zvládnout. V druhé polovině roku 2008 jsme do Agra Měřín a.s. dodali největší výměnný systém Annaburger HTS 33.79 s cisternovou nástavbou o objemu 24 m3. Podobně jako ostatní stroje je i tento stroj v Měříně, respektive na středisku v Drnholci, využit na více jak 100%. Cisterna musí na jaře vyaplikovat za den ,tedy 24 hodin, asi 960 m3. Na jaře pak aplikuje kejdu více jak 40 dní. Sečtete -li tuto hodnotu dojdete k hodnotě okolo 38 000 m3. Navíc tento výkon musí zvládnout následně ještě dvakrát. Vedle toho je podvozek nasazen ještě s korbou na odvoz senáže a siláže. Domnívám se, že v ČR v současnosti žádný jiný podnik nevyužívá podobně cisternu Annaburger, snad s vyjímkou Agrodružstva Jevišovice, kde také cisterna o objemu 18 m3 pracovala někoik let 24 hodin. V Měříně jsou s naší technikou a její spolehlivostí velice spokojeni.