Výměnné systémy Annaburger na třínápravovém podvozku - ekonomická volba pro majitele bioplynových stanic

Neděle 15.08.2010

Stále více uživatelů bioplynových stanic je po dokončení stavby konfrontováno s náklady na 1 tunu substrátu, respektive náklady na aplikaci fugátu. Doprava dělá v této oblasti až 50% nákladů, proto je třeba od začátku sledovat velice podrobně náklady, spotřebu a výkonnost dopravní techniky. Jedním z ukazatelů je velikost korby, respektive cisternové nástavby nebo rozmetadla hnoje. Dalším parametrem je universálnost použití, pořizovací náklady a spotřeba paliva soupravy, respektive náročnost po opotřebitelných dílech. V tomto směru nabízí výměnný systém nástaveb Annaburger na třech nápravách pro zákazníka skutečné výhody. K dispozici jsou v této třídě dva podvozky -HTS 29.79 a HTS 33.79. Korba těchto systémů pojme v senáži 45-48 m3 , pokud jde o cisternové nástavby tak zde je objem 21 m3 nebo 24 m3. Například podvozek HTS 33.79 s cisternovou nástavbou a aplikátorem 12 m zvládá v podmínkách společnosti Agro Měřín a.s. na jaře za 24 hodin vyaplikovat 980 m3 kejdy. Za 40 dní na jaře je to 39 200 m3 kejdy. Toto množství se dá převést jen s profi technikou, která je sice dražší než jiné značky, ale vydrží daleko více než ostatní a hlavně jednotkové náklady jsou výrazně nižší. V letošním roce zakoupila nový výměnný systém Annaburger s nuceným řízením náprav Rolnická společnost Králíky, která provozuje nyní novou bioplynovou stanici. Zkušenosti tohoto zákazníka po prvních dvou měsících používaní jsou velice pozitivní. Stroj pracuje bez jediné chyby nebo závady. V budoucnosti dokoupí podnik cisternovou nástavbu. Při použití podvozku a dvou nástaveb v prodloužené směně uspoří podnik provozující živočišnou výrobu nebo bioplynovou stanici značné množství finančních prostředků. Oproti současné technice nahradí tridem od Annaburgu 2-4 klasické odvozné prostředky. Dvě nástavby se dají vyměnit bez potřeby jeřábu do 30 minut. Pokud vás zajímá více o našich třínápravových systémech, které jsou větší než podobné konkurenční stroje, kontaktujte nás rádi vám poradíme.