Vlajková loď mezi výměnnými systémy Annaburger jezdí jeden rok v Lipolticích

Pátek 19.12.2008

V tomto týdnu se mi dostaly do ruky fotografie Michaela Málka , fotografa farmwebu, které jsou špičkové a zachycují vlajkovou loď mezi traktorovou dopravní technikou u nás ,ale i v Evropě. Výměnný systém Annaburger Multi Land Plus HTS 33.79 je totiž největší výměnný systém na našem trhu a s přehledem také nejuniversálnější. Výbava podvozku zahrnuje hydropneumatické odpružení náprav a oje BPW s bubny 410 x 180 mm, nucené řízení náprav s automatickým seřízením souososti, nízkotlaké pneu Michelin 600-55-26,5 palce, pánev K 80,přední zvedatelná náprava. Dvoustranně sklápěná korba má základní objem 33 m3 ,při namontování senážních nástaveb je objem okolo 45 m3. Zákazník ,společnost Liponova a.s. Lipoltice na voze na podzim vozila 22 t silážní kukuřice. Výměna nástaveb trvá u tohoto vozu 20-30 minut. K dispozici je dalších 7 nástaveb ,včetně cisterny na 24 m3. Jeden takovýto stroj má ještě společnost AGRO Měřín a.s., právě s korbou a cisternou.