Nákupní košík je prázdný

Velkoplošná rozmetadla hnojiv Gustrower pracují i ve vysokém porostu obilí s nejnovějším systémem diferencovaného hnojení Yara-N-senzor

Úterý 10.02.2009

Velkoplošná rozmetadla minerálních hnojiv, prášků a vápna Gustrower jsou v současné nelehké době investicí, která se vyplatí. Díky jejich nasazení ušetří podnik minimálně 50 % provozních nákladů na 1 ha. Jeden člověk s rozmetadlem o objemu 6 -12 m3 rozmetá na poli a dopravuje hnojiva. Díky rozchodu kol a použití universálních pneumatik lze rozmetadla Gustrower použít i na přihnojování ve vysokém porostu obilovin, jak je vidět na obrázcích. Gustrower pracuje propojením kabelu s nejnovějším systémem diferencovaného dusíkateho hnojení Yara-N- senzor a také se všemi ostatními systémy. To platí i o použití DGPS při aplikaci hnojiv. Na snímku je rozmetadlo D-078 o objemu 8 m3 . Do takovéhoto rozmetadla dáte bez problémů 9 t hnojiva. Při přihnojování je výkonnost rozmetadla podle podmínek 20-30 ha ,při odvozu hnojiva do 5 km. Jedno rozmetadlo gustrower nahradí 2-3 nesená rozmetadla + 1 odvoz hnojiva. Jedinou cestou jak snižovat náklady je snížit množství pracovníků a zvýšit produktivitu práce. Právě tato rozmetadla to dokážou. Vedle minerálních granulovaných hnojiv zvládnou rozmetadla Gustrower také prášková hnojiva jako je síran amoný, případně masokostní moučku. Po výměně kotoučů zvládnou také vápno a dolomitický písek. Výhodou provozu rozmetadel Gustrower je také neskutečná spolehlivost, jednoduchost a malé množství mazacích míst. jako jedinná firma používá Gustrower řetězový dopravník a hydraulický pohon rozmetacích kotoučů. Díky tomu je možno použít malý traktor, což se opět projeví na spotřebě nafty a malých nákladech na 1 ha.

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás