Ve společnosti Eurofarms Vlastiboř sklizejí jen s překládacími vozy

Sobota 29.07.2006

V pátek ,v sobotu a v neděli je možno na polích společnosti Eurofarms Vlastiboř vidět dva návěsy Annaburger na jednom poli při odvozu řepky. Navíc jde o dva různé koncepty, které firma Annaburger vyrábí pro účely překládacích vozů. Společnost Eurofarms je britská firma, která vedle ČR hospodaří také v sousedním Polsku na relativně velké rozloze. Manažeři firmy upřednostňují systém překládacích vozů. kompletní sklizeň obilovin probíhá kompletně ve službách, přičemž jediným partnerem je společnost ZZN Pelhřimov a.s. V pátek jsme na polích ve Vlastiboři mohli vidět výměnný systém Annaburger HTS 29.79 s korbou o objemu 33 m3 a pekládacím šnekem. Tento stroj patří podniku služeb Agroslužby Žďár nad Sázavou. Druhým překládacím vozem byla naše předváděcí souprava. Čtyři mlátičky Claas Lexion až z dalekého Slovenska se zakousli do lánů řepky. Odvoz řepky do skladu zajišťovali jen dva nákladní automobily, díky krátké vzdálenosti na farmu. Velikost koreb odpovídala velikosti překládacích vozů. Do našeho překládacícho vozu jsme plnili jen 3 zásobníky od Lexionu, tak aby se vešly do nákladního automobilu. Páteční sklizeň na poli o výměře 120 ha byla ukázkou toho jak to v budoucnosti může vypadat i na dalších farmách. Oddělení polní a silniční dopravy, omezení utlačení půdy.