Společnost ZS Skalsko používá u výměnných systémů Annaburger HTS 22.79 traktory s výkonem 190 k

Sobota 31.10.2009

Společnost ZS Sklasko a.s. je naším velice dobrým a váženým zákazníkem v oblasti dopravní techniky a senážování. Ve Skalsku provozují od loňského roku velkou bioplynovou stanici společně se sousedním podnikem z Bukovna, proto potřebují převážet tuny senáží a siláží, kejdy a také hnoje či tuhé složky ze separace. Ve Skalsku vsadili před časem na dopravní systémy Annaburger. Hlavní část aplikace organických hnojiv a převoz objemných materiálů zabezpečují výměnné systémy HTS 22.79 (2 kusy) vybavené korbami, cisternovou nástavbou, rozmetací nástavbou a následně jeden třínápravový podvozek HTS 29.79 a jeden podvozek HTS 18.79. Na akčních snímcích kolegy fotografa Farmwebu pana Zdeňka Šrýtra jsou zachyceny dva traktory z jedné stáje - CVX od firmy Case Ih a Steyer -CVT s vario převodovkami a výkonem okolo 190 k. To je ta správná volba k tomuto systému z hlediska příkonu, spotřeby a pořizovací ceny. Tyto traktory patří ke špičce pokud jde o nasazení v dopravě. Hydropneumatické opružení podvozku Annaburger a nízkotlaké gumy s regulací tlaku v pneu umožňují dosahovat dobré spotřeby při optimálním využití traktoru. Na snímcích jsou zachyceny podvozky s rozmetací nástavbou. Pro dvě rozmetadla není problém pohnojit rovnoměrně bez kolejí za 10 hodin plných 50 ha, tak aby se toto pole dalo rychle připravit. S dopravní technikou Annaburger jsou ve Skalsku velice spokojeni.