Společnost ZOD Potěhy u Čáslavi používá s úspěchem již několik let velkoplošné rozmetadlo minerálních hnojiv Gustrower

Pondělí 14.01.2008

Velkoplošná rozmetadla minerálních hnojiv byla zatím tématem pro několik špičkových zemědělských podniků, kde vedení podniku vsadilo na dobrou agrotechnickou práci a úsporu nákladů. Jedním z takových to podniků je také společnost ZOD Potěhy u Čáslavi, která od roku 2004 používá velkoplošné rozmetadlo Gustrower D-056 o objemu 6 m3. Vizitka podniku z Potěh je v rubrice reference. Dříve měli v Potěhách dvě nesená rozmetadla a přívozný nákladní automobil, terdy 3 pracovníci obsluhovali linku. Dnes zvládne to samé jeden člověk, který zajede s rozmetadlem asi 6 km do vzdáleného skladu Agropodniku. Hnojení je pak záležitostí jednoho člověka. Rozmetadlo Gustrower má velmi dobrou výkonnost jak při přihnojování, tak i při základním hnojení, kde nesená rozmetadla nejsou z důvodů velké aplikační dávky vhodná pro základní hnojení. S rozmetadlem Gustrower D-056 jsou v Potěhách velice spokojeni. Kvlaita práce a výkon při rozmetání jsou velmi dobré. Speciálně na jaře, při přihnojování ,kdy je agrotechnický termín na přihnojení maximálně 10 dní je rozhodující výkonnost rozmetadla za den. Rozmetadlo Gustrower v Potěhách je dokonalý universál. jeho náprava jde vysunout a aplikovat tak hnojivo v řídku 1,8 m a 2,25 m. Standardem jsou blatníky a verze 40 km/h, což je důležité u moderních zahraničních traktorů.