Společnost Rostěnice a.s. využívá výměnný systém Annaburger také ke hnojení kukuřice

Čtvrtek 18.06.2009

Společnost Rostěnice a.s. na okrese Vyškov patří k naším největším a nejlepším zákazníkům v oblasti dopravní techniky Annaburger. Na jaře letošního roku jsme k výměnnému systému HTS 20.79 dodali nový hadicový aplikátor o záběru 12 m a cisternu vybavili náhradními pneumatikami do porostu kukuřice. Nyní není pro cisternu Annaburger problém pracovat i ve vyšší kukuřici. Hnojení kejdou v porostu je v současnosti velice výhodná věc, protože zemědělský podnik šetří velké množství finančních prostředků. Rostěnice se zařadily mezi menší množství rozumně uvažujících podniků u nás, které kejdu využívají ke hnojení a né jako recyklaci. Pro práci s překládací nástavbou případně pro hnojení v porostu obilí jsou na cisterně k dispozici široké pneumatiky 600/55-26,5 Michelin. Výměnný systém HTS 20.79 o celkové hmotnosti 21 tun je v Rostěnicích velice flexibilně používán na hnojení. Na jaře plní překládací nástavba rozmetadla minerálních hnojiv, dále aplikuje kejdu před setím, následně do porostu, ve žních pracuje s překládací nástavbou.