Společnost Agroslužby Polcar je s překládacím vozem Annaburger po první sezóně spokojena

Neděle 11.01.2009

Velice nás potěšilo, když se z kraje roku 2008 rozhodl jeden z největších soukromých podniků služeb u nás v oblasti sklizně obilovin pro překládací techniku Annaburger. Řeč je o společnosti Agroslužby Polcar - www.lexion.cz. Agroslužby Polcar se sídlem v Lounech poskytuje služby převážně při sklizni obilovin v severních a středních Čechách. Firma je vybavena moderní sklizňovou technikou firmy Claas. Pokud jsem to správně spočítal v sezoně 2008 pracovalo při sklizni 9 mlátiček, což je v našich podmínkách pořádný počet. Po důkladném otestování a výběru se firma Agroslužby Polcar rozhodla pro překládací vůz Annaburger HTS 20.16 o objemu 25 m3. Tento vůz vyrobila firma Annaburger na zakázku. Speciální je barva Claas, vůz má větší kloubové nápravy z modelu HTS 22.16, řiditelnou nápravu, hydraulicky odpruženou oj, elektrohydraulické ovládání funkcí stroje a také nejmodernější vážicí zařízení, které váží s přesností na 5 kg. Hlavní předností vozů Annaburger je vysoká stabilita ,díky kloubovým výkyvnám nápravám a především vysoký překládací výkon - 15 m3 za minutu. Celkově za první sezonu nebyly zjištěny podstatné závady ani nedostatky. Podle slov jednoho z majitelů firmy pana ing.Aleše Polcara, jsou s investicí do překládacího vozu Annaburger v lounech velice spokojeni. Fotografie pořídil fotograf pan David Janda.