Společnost 1.zemědělská a.s. Záhornice s novým třínápravovým návěsem Annaburger HTS 29.12

Čtvrtek 07.08.2008

Dnešek byl dnem třínápravových vozů, proto jsme se vypravili za jedním novým tridemem s hydropneumatickým odpružením náprav HTS 29.12. Nový třínápravový návěs Annaburger přišel sice trochu později, ale nyní se již v Záhornici zapojil do odvozu obilí. Tato společnost vlastní nyní tři dopravní návěsy Annaburger, tandemový návěs HTS 20.14 a výměnný systém HTS 20.79 s rozmetadlem a korbou se šnekem. Třínápravový návěs je vybaven velkými koly 600-55-26,5 palce, které společně s hydropneumatickým odpružením náprav dávají vozu nízký tahový odpor. V době mé návštěvy byl návěs na kratší vzdálenost agregován s traktorem 170 k , typ CVX s vario převodovkou. V kategorii těchto Profi třínápravových vozů udává firma Annaburger trendy v oblasti spolehlivost, nízkých nákladů na provoz a nízké spotřeby.