Slavnostní předání tří vozů Walton a společné zaškolení na jednom poli.

Sobota 26.07.2008

Ve dnech 16.a 17.7.2008 jsme ve spolupráci s naším partnerem ,firmou Staton Habry předávali do provozu tři vozy na sběr hranatých balíků od firmy Walton z Anglie. Majitelem tří vozů je společnost Oáza Energo z Kutné Hory, která ve spolupráci s ČKD Kutná Hora bude v budoucnosti provozovat spalovnu slámy s výrobou elektrické energie. Sběrací vozy Walton jsou speciální vozy, které balíky seberou na poli a odstaví na kraji pole, přičemž později je pak mohou opět naložit a odvést na místo určení. Jejich hlavní výhodou je ,že nepotřebují žádný další nakladač pro manipulaci s balíky. Naším úkolem bylo zaškolit obsluhy vozů jak s vozy co nejlépe pracovat a také získat zkušenosti z provozu této techniky. Nápomocen nám byl sám konstruktér John Walton a Johanes Rabe ze zastoupení firmy Walton v Evropě. Na začátek je třeba podotknout, že obsluhy se seznamovaly nejen s vozy, ale také s novými traktory John Deere, které dodala také firma Staton Habry. Podmínky při tréningu nebyly ideální, což platí také o slámně, která byla spíše vlhčí než sušší. Nakonec vše proběhlo v pořádku a vozy nyní svážejí balíky v okruhu 40 km od Kutné Hory. Lisování slámy zabezpečují lisy Krone Big Pack 1290 HD.