Silážní expres Annaburger se rozjel ve Slavíkově

Sobota 28.05.2005

V pátek 27.05.2005 jsme na polích společnosti DVPM Slavíkov u Chotěboře mohli vidět ukázkovou sklizeň travních senáží. Místí zemědělský podnik se specializuje na výrobu mléka, proto je kvalita senáže otázkou číslo 1. Stádo 550 dojnic a dojivostí přes 9500 l je třeba dobře nakrmit. Kvalitní senáž, znamená mimo jiné rychle píci sklidit a uložit do silážního žlabu. Společnost DVPM Slavíkov vlastí jubilejní 20 000 řezačku vyrobenou u firmy Claas. V letošním roce na jaře koupila dva nejnovější výměnné systémy nástaveb Annaburger HTS 22.79 s korobou o objemu 29 m3 a senážními nástavbami, které objem zvyšují na 36 m3. V pátek se na polích odehrával skutečný koncert, když rychlé traktory Fendt Vario 920 a 924 ve spojení s Annaburgery odvážely na jedné fůře 10 tun. Pro zajímavost na nákladním automobilu Liaz se odváží jen 5 tun. Jeden traktor tak v podniku nahradil 2 nákladní automobily. Dopravní vzdálenosti jsou v podniku relativně velké. Z původních 1300 ha se podnik během 2 let zvětšil na 2300 ha. S dopravní technikou Annaburger jsou ve Slavíkově spokojeni. Ihned po sklizní siláží budou vyvážet hnůj. Díky výměně nástaveb do 30 minut je výměna nástaveb téměř hračka.