S novým tridemem Annaburger HTS 29.14 ve společnosti Pěstitel Stratov a.s.

Čtvrtek 26.07.2007

V průběhu dnes jsme dostali od spolupracovníka redakce časopisu Mechanizace zemědělství, pana ing.Petra Beneše, zajímavou zprávu a několik fotografií z podniku Pěstitel Stratov a.s. Do tohoto podniku jsme ve spolupráci s firmou Pekass Praha a.s. -středisko Milovice, dodávali před letošními žněmi nejnovější tridem Annaburger vybavený parabelickými pružinami BPW. Návěs Annaburger je ve Stratově agregován se starším traktorem John Deere 8100. Za úkol má odvážet obilí od dvojice mlátiček MF 40 RS do 2 km vzdáleného skladu. Podle hodnocení ing.Beneše působí návěs Annaburger velmi robustním a spolehlivým dojmem. Sledování stop traktoru při zatáčení je výborné. Ovládání stroje pomocí ovládacího boxu je přehledné, ale chybí mu kontrolka zavření zadního čela. Pro informaci k této tématice dodává Annaburger na přání čidlo v příplatkové výbavě. v praxi je to dobrá věc, ale když příjde na peníze, každý ho oželí. Traktory JD řady 8100 jsou velmi dobré traktory do pole, v dopravě se ale projevuje jedna jejich nectnost, pokud se to tak dá říci. Skříň s hydraulickým olejem je rozdělena na dvě nádrže a při zvedání korby mnohdy nestačí přetéct olej z jdené nádrže do druhé. Někteří prodejci JD, jako napříkladStaton Habry dodávají řešení v podobě namontování separátního čerpadla na přečerpání oleje. I když je na hodnocení návěsu Annaburger ještě brzy, již dnes lze říci, že s touto investicí jsou ve Stratově velice spokojeni.