Nákupní košík je prázdný

S cisternou Vakutec 15000 ECO Line aplikují v Lukavici u Rychnova nad Kněžnou každý rok 15 000 m3 fugátu

Pondělí 13.06.2011

Speciál do svažitého terénu

Cisterny rakouské firmy Vakutec jsou dělány speciálně na míru zákazníka a vyznačují se také v řadě detailů od svých konkurentů. každý den se o tom může přesvědčovat řada našich zákazníků, mezi něž patří také společnost Fyto s.r.o. Lukavice, která provozuje bioplynovou stanici se stejnojmené vesnici v oblasti Rychnova nad Kněžnou. Tato oblast za městem Rychnov nad Kněžnou se vyznačuje také svažitými terény,což klade na cisternu vysoké nároky jak z hlediska stability, tak i z hlediska aplikace.

Zařízení pro aplikaci kejdy při jízdě z kopce i do kopce

Cisterna Vakutec je v Lukavici vybavena mimo jiné také zařízením na aplikaci při jízdě jak ze svahu tak do svahu,to znamená, že obsluha vyaplikuje plně celou cisternu a nemusí volit vždy jen cestu aplikace do kopce, která je s ohledem na sílu traktoru někdy problematická, proto může zvolit i cestu z kopce. nasávání kejdy je pak upraveno zepředu.

Malý traktor, nízká spotřeba a nízké otáčky vývěvy

Specialitou firmy Vakutec jsou vývěvy o výkonu 8000 l/minutu vzduchu, které jsou poháněny na 540 otáček /minutu, v praxi ale většinou na 400 ot/minutu. Díky tomu je možno dosáhnout nízkých otáček motoru traktoru, lze použít relativně menší traktor, jehož pořizovací hodnota je výrazně nižší než o 40 k větší verze traktoru. Cisterny Vakutec jsou velice lehké ,což platí i o hadicových aplikátorech. například model cisterny o objemu 15 m3 s pneumatikami 600/55-26,5" a 12 m hadicovým aplikátorem  váží něco okolo 6 t. Papírově tedy odpovídá našim normám o celkové hmotnosti cisterny 21 t.

Zákazníci firmy Vakutec mají nižší spotřebu a nižší náklady na provoz.

Každý rok vyaplikuje cisterna 15 000 m3 digestátu

Cisterna Vakutec je pořád v nasazení, když každoročně musí vyaplikovat asi 15 000 m3 digestátu. Podnik hnojí digestátem jak pícniny, tak i porosty obilovin. Jedná se o nejvytíženější stroj na bioplynové stanici. S kvalitou značky vakutec jsou v Lukavici maximálně spokojeni o čemž jsme se přesvědčili v minulém týdnu při krátké zastávce s panem Martinem Kozlem, prodejcem firmy Agroservis Záměl s.r.o.

 


Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás