První nosič Claas Xerion s nástavbou na hnojení kejdou Vakutec již pracuje

Úterý 02.06.2009

Včera jsme na polích nedaleko od Světlé nad Sázavou společně s firmou Agrall Havlíčkův Brod a.s. a společností Agroslužby Žďár nad Sázavou uváděli do provozu první samochodný aplikátor kejdy na podvozku Claas Xerion s nástavbou Vakutec o objemu 12 m3. První kejdu nový aplikátor vozil z biolpynové stanice firmy Renrrgy Závidkovice u Světlé nad Sázavou.. Tak jako u každé nové věci nám chvíli trvalo, než jsme si nový samochod ošahali. To platí především o obsluze dvou pracovníků Agroslužeb Zďár nad Sázavou. Okolo 15.00 hod již nový Xerion jezdil na plný výkon na poli nedaleko u Služátek. Na poli byly tři přívozné cisterny Annaburger. Nástavba 21 m3 na podvozku HTS 29.79 z Agroslužeb Ždár nad Sázavou, přívozná cisterna Annaburger HT 24.27 s namontovaným spojovacím systémem pro nasávání ramenem a cisterna HTS 20.27 o objemu 15 m3 z firmy Renergy. Na poli se jasně ukázala nutnost namontování spojovacích systémů na cisterny, protože výkon čerpadla samochodu je 6,5 m3 za minutu. Pokud vše bude fungovat a budou stačit přívozné cisterny počítají v Agroslužbách s aplikací kejdy v rozmezí 600-1000 m3 za den. O novinkách z akce tohoto samochodu Vás budeme informovat.