První nákladní automobil s cisternou Annaburger v ČR

Pondělí 10.01.2005

Krátce před koncem roku 2004 jsme do společnosti Cítonice Agro a.s. na znojemsku dodali kompletní nákladní automobil Iveco se čtyřmi nápravami a cisternovou nástavbou na aplikaci a dopravu kejdy o objemu 18 m3. Jedná se o první takovouto cisternu v ČR prodanou na novém podvozku nákladního automobilu Iveco. Ten dodala společnost Agrotec a.s. Hustopeče ,prodejce vozů Iveco. Nástavba je vybavena jednoduchým hadicovým aplikátorem, vlastním hydraulickým okruhem pro pohon vývěvy Jurop. Ke standardu patří horní a stranové plnění a vzduchové míchání kejdy. Ve východní části Německa je podobná technika používána pro dopravu kejdy k samochodným aplikátorům kejdy na poli.