Profesionální služby v oblasti aplikace vápna v podání společnosti Agro 2000 zemědělské služby s.r.o.

Pátek 11.01.2008

Jedním z našich velice dobrých zákazníků v oblasti poskytování služeb je společnost Agro 2000 s.r.o. Její divize zemědělských služeb používá již více jak 5 let rozmetadlo minerálních hnojiv a vápna Gustrower D-056 o objemu 9,5 m3. Model D-056 je předchůdce nové řady D-070. Ve společnosti Agro 2000 jsou s naším universálním rozmetadlem velice spokojeni pro jeho výkonnost a universalitu. Jednak je možno toto rozmetadlo využít se šnekem o záběru 8 m na suché pálené vápno. Po sundání šneku a nasazení dvoukotoučového rozmetacího ústrojí lze aplikovat minerální hnojiva na 40 m a prášková hnojiva na 14-15 m. Po výměně kotoučů lze aplikovat šámu, vlhčené vápno a dolomitické vápence tak jak je vidět na fotografích. V roce 2007 vyaplikovalo rozmetadlo Gustrower asi 3200 t vápna. Jedná se o zajímavou věc pro podniky služeb, protože zájem o vápnění mezi farmáři neustále stoupá. Se značkou Gustrower jsou v třebíčských agroslužbách velice spokojeni.