Překládací vůz Annaburger také pro plnění železničních vagónů

Sobota 17.12.2005

Překládací vozy Annaburger jsou universály ve své třídě. Vedle klasické prace jako překládací vůz je možno je využít universálně po celý rok také jako plniče železničních vagónů. Na počátku roku 2005 u nás zakoupila tři překládací vozy společnost Agroservis Višňové a.s. Tato společnost obhospodařuje více jak 9000 ha zemědělské půdy na znojemsku. Vedle nasazení jako překládací vůz jsou vozy u mlátiček John Deere STS jsou vozy nasazeny také při odvozu obilí ze sila na nádraží. Protože nádraží je od skladu vzdáleno více jak 15 km, mají tři vozy v sezoně co dělat. Během 80 dní odvezli v roce 2005 přes 50 000 t obilí. Každý traktor na trase denně najel přes 300 km. Nyní se v oblasti vytvořila skupina farmářů s návěsy Annaburger a zadním šnekem, kterí společně denně plní jeden vlak obilí o 20 vagónech. Díky podvozku s hydraulicky odpruženými nápravami a ojí je pohyb na silnici bezproblémový a komfortní. K spokojenosti přispívá zapojení do spodního závěsu a koule Scharmuller. Na obrázku je vidět jednu z výhod překládacího vozu Annaburger, možnost zvednutí oje o 30 cm pomocí hydraulických pístů. Farmáři z Višňového jsou s technikou Annaburger maximálně spokojeni.