Předváděcí překládací vůz Annaburger pokračuje na Moravě na své trase

Středa 12.08.2009

Včera jsem dostal několik fotografií od Martina Rosty zakladatele portálu Farmweb.cz na kterých je zachycen předváděcí překládací vůz Annaburger HTS 20.16 u našeho dobrého zákazníka, společnosti Palomo Loštice u Mohelnice. Překládací vůz byl nasazen ve skupině dvou mlátiček New Holland, odvoz tvořily tři návěsy Annaburger. Následující den bude vyzkoušen model s odvozem jen dvou návěsů Annaburger. Je ideální, když si má možnost zákazník odzkoušet překládací vůz přímo v praxi. Dost často se stává, že traktoristé, odvozci a někdy i kombajnéristé nechápou skutečný význam překládacího vozu a předvádění bojkotují s tím, že se snad bojí o ztrátu práce. To ale není případ společnosti Palomo Loštice. Ve zdejším podniku si rádi otestují své představy se skutečností na konkrétních strojích ve vlastních podmínkách a to je dobře. Vedle zvýšení výkonu mlátiček o 25%, snížení půdního tlaku a následných nákladů na zpracování půdy ,dochází také k zlepšení logistiky při odvozu obilí. Praktické zkušenosti mluví o snížení počtu odvozů a snížení čekací doby na poli. Jinak řečeno , odvozci jezdí a nelelkují zbytečně na kraji pole.