Nová cisterna Vakutec pro společnost ZEVERA a.s.

Středa 10.12.2008

Jak jsme Vás již včera informovali, přivezli jsme do ČR další profesionální cisternu Vakutec VA 12 500 o objemu 12,5 m3. Novým majitelem cisterny se stala společnost ZEVERA a.s. Horní Radouň. Nová cisterna o objemu 12,5 m3 je špičkově vybavena nízkotlakými pneu Trelleborg, lehkým hadicovým aplikátorem Vakutec Leith, který váží jen 490 kg, nasávací rukou s trychtýřem, novým typen horního plnění, které je podobné jako u cisteren Annaburger. Hlavní předností nové cisterny je nízké těžiště, nízká hmotnost a velice dobré dávkování kejdy pomocí řezací hlavy Exo-cut. Hned po dovezení cisterny jsme cisternu vyzkoušeli na vodě a oficiálně předali zákazníkovi. Na obrázcích je vidět ,že tělo cisterny je níže než kabina traktoru. Hadicový aplikátor umožňuje aplikaci na svahu s rozdílem výšky 1,2 m mezi krajními body aplikátoru. Cisterna je agregována se slabším traktorem, který vyžaduje minimum nafty.