Nákupní košík je prázdný

Nejvyšší čas opatřit si kvalitní zakrytí vašeho silážního žlabu

Středa 22.08.2012

Ztráty lze omezit vhodným managmentem a správným zakrytím silážního žlabu

I přes 15 let osvěty a zavádění spravného systému zakrývání žlabů se najdou zemědělské podniky, které věří informacím, že silážní kukuřice se dá zakrýt stejně dobře postříkáním horní vrstvy kejdou nebo zasetím rýže v horní vrstvě žlabu. I silážní fólie propouští nepatrné množství vzduchu. Vzduch je největší nepřítel senáží a siláží. Způsobuje druhotnou fermentaci, zahřívání materiálu, a tím ztrátu energie a to vůbec nemluvím o vzniku plásní a kvasinek.

Naše firma dodává předním chovatelům skotu a provozovatelům bioplynových stanic kvalitní silážní plachty Polydress v různách šířkách a délkách, včetně rychlé dodávky do 24 hodin a včetně poradenství. Většina našich stálých zákazníků používá jak podkladovou fólii (40 mikrometrů), tak i krycí třívrstvé plachty Dualen nebo Silotop.

Kvalitní systém zakrytí silážního žlabu výrazně omezuje ztráty kukuřičné siláže ve výši 5-10%. Při ceně silážní kukuřice ve výši 900,-Kč/1 tutnu siláže představuje 10% více jak 90,-Kč na 1 t siláže.  Na žlabu s 3000 t kukuřice je to částka 270 000,-Kč.

Novinka v podobě plachty O2 Barrier 2 v 1

Řada našich zákazníka v letošním roce již odzkoušela nový typ krycí plachty, který na jedné roli integruje podkladovou fólii (zde o tlouštce 20 mikronů) a silnou plachtu (tlouštka 80 mikrometrů). Výhodou tohoto systému je ulehčení práce při zakrývání žlabu, lepší ochrana proti vzduchu (6 -10 x lepší vlastnosti) a menší množství fólie na recyklaci.

Dodávka zboží do 24 hodin

Pokud ještě nemáte nakoupené silážní plachty nebo další zboží pro silážování , vyžádejte si naší nabídku s příznivou cenou. Do 24 hodin vám zboží dodáme na váš dvůr.

 


Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás