Nákupní košík je prázdný

Krampe Dolly - sedlový podvozek pro kombinovanou zemědělskou dopravu

Neděle 16.01.2011

 

 
Sedlový návěs je možno jistě tahat traktorem díky Dolly podvozku firmy Krampe
V řadě firem používají v provozu jak traktory tak i nákladní automobily – tahače se sedlovými návěsy. Tyto varianty můžeme vidět ve stavebnictví tak i při výrobě dřevěné štěpky. Pokud chce danná firma se sedlovými návěsy pohybovat nebo používat bez nákladního automobilu, potřebuje odpovídající sedlový podvozek,který nahradí tahač.
     Firma Krampe v roce 2009 rozšířila svůj program o nové podvozky Dolly 10 l a Dolly 20 L. Díky tomuto podvozku Dolly je možno pomocí traktoru tahat sedlové návěsy po silnici nebo na poli. Princip použití je jednoduchý, v závislosti na tlaku na sedlový závěs podvozku lze zvolit jednonápravovou verzi nebo tandemovou verzi návěsu Krampe.
        Použití najde podvozek Dolly od Krampe také tehdy, pokud není nákladní automobil vybaven náhonem na všechna kola. Podvozek Dolly je zde považován za cenově příznivou variantu ,vhodnou i do terénu.
       Sériově je podvozek Dolly vybaven vzduchem odpruženými nápravami ADR nebo BPW s funkcí spustit /zvednout, tedy s možností vypuštění vzduchu ze vzduchových měchů. Standardní verze podvozku je vybavena nápravami pro rychlost 40 km/h, existuje ale i verze 60 a 80 km/h. Celková hmotnost podvozku je u Dolly 10 L 14 tun, u tandemové verze Dolly 20 L je to 22 t. Podvozek je možno vybavit také čerpadlem na hydraulický olej pro potřeby zvedacího válce návěsu.
      V Německu se tyto podvozky používají velice často k přepravě kejdy na kraj pole a obecně na silnici. Díky silničním pneumatikám s tlakem 9 bar není tato kombinace definitivně nejvhodnější na pole.
Co je dobré vědět u podvozku Dolly?
Každý kdo uvažuje o tomto podvozku by měl vědět, zda má kamionový návěs s 2 nebo třemi nápravami. Obecně platí pravidlo, že vůz by měl koncipován tak ,že jednonápravový podvozek je vhodný ke třem nápravám na návěsu , dvounápravový pak pro dvounápravový návěs.
Druhou věcí, pokud chcete používat návěs na sklápění, bylo by dobré vědět kolik oleje potřenujete na sklápění. Buď to zvládne váš traktor bez problémů, nebo potřebujete pro Dolly objednat separátní hydraulický systém.
V oblasti poradenství vám rádi poradíme jak na to.

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás