Dva giganti na poli nedaleko Lipoltic

Čtvrtek 07.08.2008

Dnes odpoledne jsem na poli nedaleko od Čáslavi mohl vidět dva giganty. Největší výměnný systém firmy Annaburger HTS 33.79 s korbou o objemu 33 m3 a traktor John Deere 8530. Společnost Liponova Lipoltice hospodaří v oblasti mezi Čáslaví a Přeloučí asi na 1700 ha z toho asi 1500 ha tvoří obiloviny. O tuto plochu se v rostlinné výrobě stará 6 lidí. Výměnný systém Annaburger této velikosti je vybaven sériově hydropneumatickým odpružením náprav a oje, nuceným systémem řízení náprav bez potřeby blokování nápravy na silnici. Jedná se opravdu o to nejlepší co v Evropě na polích a silnicích jezdí. Podobný systém obdrží za pár dní společnost Agro Měřín a.s. Dnes jsme zastihli výměnný systém na poli u mlátičky Claas Lexion, která sklízí celou výměru zemědělského podniku. S dopravní technikou Annaburger jsou v Lipolticích velice spokojeni.