Aplikační cisterny Annaburger nyní k dostání také s novým plošným teleskopicky výsuvným aplikátorem se záběrem 24 m

Středa 02.01.2008

Firma Annaburger nabízí pro své profesionální zákazníky pro aplikaci kejdy stále nové aplikátory, které zvyšují produktivitu práce a šetří kedju jako hospodářské hnojivo. Na podzim loňského roku dodála firma Annaburger jedné velké východoněmecké společnosti třínápravovou cisternu o objemu 25 m3 vybavenou sklopným a teleskopicky výsuvným aplošným aplikátorem s koncovkami firmy Moscha. Tento typ plošného aplikátoru je schpen aplikovat přesně kejdu na záběr 2 x 12 m. Kejda jevýkyvným způsobem házena do šířky, přičemž vznikají velké kapky kejdy,které se nerozpráší, ale přesně padají do porostu. Měření provedená společností DLG zjistila u tohoto typu aplikátoru variační koeficient nepřesnosti 5% což je velice dobrá hodnota. Tento aplikátor je připevněn k rámu, přičemž leze kdykoliv oddělat a namontovat na přírubu rámu tříbodový závěs. Cisterna Annaburger na obrázku je vybavena hydropneumatickým odpružením náprav a oje. Také v ČR pracuje již několik aplikačních cisteren Annaburger HTS 29.79 a v letošním roce k nim přibudou minimálně další tři třínápravové verze.