Nákupní košík je prázdný

Návěsy s rolovací podlahou Bandit

Běžící pás aneb návěs s rolovací podlahou Krampe Bandit

Mít v programu vůz, který žádná jiná firma nenabízí, to byl jeden z mnoha vývojových cílů našeho partnera firmy Krampe z Coesfeldu. Konstruktéři firmy Krampe chtěli při konstrukci nového vozu odstranit běžné nevýhody návěsu nebo vozu s výtlačným čelem. Návěs se zadním sklápěním nejde dobře vyklopit ve skladech s nízkou střechou, u vozu s výtlačným štítem to jde, ale ve srovnání s návěsem je složitěji konstruován, proto má při stejné velikosti nižší nosnost.

Celoročně použitelný návěs s vysokou nosností a velkými možnostmi = Bandit
Nápad pro konstrukci vozu s rolovací podlahou Bandit pochází z trychtýřovitých přepravníků na brambory s gumovým pásem, které se již řadu let používají k přepravě brambor po silnici. Nový vůz Bandit dostal korbu z návěsů řady Big Body, která byla trochu upravena. Rám podvozku pochází rovněž z návěsů řady Big Body. Standardními nápravami je vzduchem odpružená náprava, na přání nabízí Krampe hydropneumaticky odpruženou nápravu, stejně jako parabolicky odpruženou nápravu.

Podlaha návěsu Bandit je kompletně pokryta rolovacím gumovým pásem. K pohonu pásu slouží dva hydromotory v čelní stěně korby a v zadní části vozu. K pohonu pásu je potřeba okolo 60-100 l oleje/min při tlaku 170 bar.

Dávkování - nakládání a vykládání
Přepravovaný materiál je možno pomocí regulace pásu dávkovat. Pro nakládání vozu například balíky slámy se posouvá pás k čelní stěně. Standardní výbavou vozu je dálkové ovládání , které si může vzít obsluha vozu sebou například do nakladače. Vedle ovládání jednotlivých funkcí stroje jako je například zadní čelo existuje na ovládacím pultu funkce automatiky pro vyložení korby. Po stisknutí tlačítka se automaticky otevře zadní čelo a spustí se vyprazdňování. Tato funkce se dá použít například při odvozu siláže nebo senáže.

Vyprazdňování vozu i u nízkých hal
Díky výšce základních postranic 1,5 m nepřesahuje výška vozu výšku 3 m od zemně. To zaručuje vykládání materiálu i v nízkých halách. Pro odvoz senáže nebo štěpky se na vůz nasadí nástavby o výšce 60 nebo 80 cm. Ploché zadní čelo má nejmenší výšku při otevření ze všech návěsů na trhu.

V současnosti jsou k dispozici tandemové verze vozu s rolovací podlahou Bandit 650 a Bandit 750 a třínápravová verze Bandit 980 s užitnou nosností 15 – 25 t.

     Bandit 750      Bandit 800      Bandit 980  
Celková hmotnost (t)   24 31 (34) 31 (34)
Provedení náprav Tandem Tridem Tridem
Délka korby (m) 7,5 8,6 9,6
Objem korby (m3) 26,3 29,6 32,8
Objem s nástavky 60 cm (m3)   36,9 41,5 45,8
Objem s nástavky 80 cm (m3) 40,3 45,4 50,5

 

Dotazy?

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

zavolejte našim prodejcům:

Ing. Michael Málek         602 171 435
Ing. Petr Dvořák             725 878 633
Martin Vostrovský DiS.   727 947 518

 

Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat zajímavé novinky o naší zemědělské technice, o nových produktech a akcích, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do Vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás