DZS Struhařov a.s.

Společnost DZS Struhařov a.s. hospodaří na Benešovsku na více než 5 000 ha zemědělské půdy. Zabývá se pěstováním obilovin, řepky a máku v rostlinné výrobě a chovem skotu, prasat a drůbeže v živočišné výrobě. Patří spolu s dalšími podniky v okolí do holdingu RABBIT Trhový Štěpánov, a.s.

Ve Struhařově používají jedny z nejstarších výměnných systémů HTS 22.79 v ČR. První kus byl dodán v roce 2004 s korbou, cisternou a rozmetadlem. O rok později následoval druhý podvozek s korbou a rozmetadlem. V roce 2007 se dokoupil pouze podvozek a v roce 2012 se zakoupil předváděcí výměnný systém s cisternou, na který se dodatečně dokoupila třetí rozmetací nástavba. To nebyl ale konec, před pár lety společnost zakoupila dva použité výměnné systémy od zákazníků v ČR, jeden 22.79 s korbou a cisternou a 20.79 s cisternou a novou korbou.

Celkem tedy ve Struhařově používají 5 výměnných systémů HTS 22.79, k nim 3 korby, 3 rozmetadla a 3 cisterny. K tomu jeden HTS 20.79 s korbou a cisternou a jednu aplikační cisternu HTS 29.27 o objemu 21 m3. Všechny Annaburgery jsou hydraulicky odpružené. Na příkladu DZS Struhařov a.s. je jasně vidět, jak lze postupně a flexibilně rozšiřovat flotilu výměnných systémů.